Profil autora:
vložil Pardubice
jméno Magistrát města Pardubice
autor fotografií MM Pardubice
hash tag rekonstrukce
19.04.2024 09:35

Pardubice

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 1187x
Rada města Pardubic schválila konečný investiční plán pro projekt renovace a rozšíření basketbalové haly v ulici V Ráji 311. Tato hala bude primárně sloužit pro klubové zápasy a tréninky mládežnických týmů BK Pardubice.
Plánované úpravy zahrnují modernizaci administrativních, sportovních a ubytovacích prostor, a také rozšíření technické infrastruktury haly. Radní chtějí rekonstrukci zahájit ještě letos, hotovo by mohlo být v roce 2026, doba výstavby se očekává přibližně 17 měsíců.
„Investiční náklady podle dokumentace pro provedení stavby činí 164,2 miliónů korun. Stávající basketbalová hala v majetku města je již ve velmi špatném technickém stavu, navíc kapacity tělocvičen pro sálové sporty chybí. Součástí projektu je zdvojnásobení tréninkových ploch. Je to první krok k zahájení tolika očekávané rekonstrukce areálu Dukly sportovní. Z těchto důvodu nechceme již čekat na státní dotace, ale díky zodpovědnému hospodaření jsme schopni se pustit do rekonstrukce z vlastních zdrojů s tím, že případná dotace, o kterou budeme žádat Národní sportovní agenturu by byla spíše příjemným bonusem,“ okomentoval financování části první etapy velkolepého projektu Dukly sportovní 1. náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovědný za oblast sportu, ekonomiky a rozpočtu s tím, že v souladu s příslušnou směrnicí radní schválili i návrh finanční rezervy ve výši 16,4 milionu korun na související náklady jako je technický dozor investora a podobně.
Ambici města získat podporu od státu na tuto důležitou sportovní infrastrukturu potvrzuje i primátor města s vědomím, že přetlak s ohledem na možnosti Národní sportovní agentury bude velký. „Je naší povinností pokusit se o získání dotace od Národní sportovní agentury na rekonstrukci basketbalové haly v rámci dotačního investičního programu č. 162 52 Regionální sportovní infrastruktura. Maximální možná výše dotace na technické zhodnocení stávající sportovní infrastruktury činí 30 milionů korun,“ vysvětlil primátor města Jan Nadrchal s tím, že město podá žádost o dotaci co nejdříve, neboť výzva programu byla již zveřejněna.
Náměstek Jakub Rychtecký spolu s členem projektového týmu Dukly sportovní Pavlem Starou vyjednávali o další finanční podpoře i s Českou basketbalovou federací a Pardubickým krajem. „Dobrou zprávou je, že možnou podporu jsme zaznamenali i od hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického v případě zahájení realizace kompletní rekonstrukce haly, kde jednáme o podpoře na sportovní vybavení, jako jsou například basketbalové koše apod., jako tomu bylo v minulosti například u vybavení pro enteria arénu nebo fotbalový stadion. I Česká basketbalová federace je připravena podílet se na nákladech na vybavení haly, protože bude sloužit i nadále jako Vrcholové sportovní centrum mládeže CZ basketbalu, ale také pro školení trenérů a rozhodčích a soustředění mládežnických reprezentačních výběrů,“ objasnil náměstek Rychtecký.
Celý komplex basketbalové haly, který doprojektovali projektanti z Energy Benefit bude jednotný blok. Ten v budoucnu rozšíří další fáze sportovního areálu v souladu s vítězným architektonickým návrhem celého areálu Dukly sportovní, na který má město pravomocné územní rozhodnutí a na dvoranu a atletickou halu stavební povolení. To bude mít do konce roku i multifunkční hala.
Z basketbalové haly vznikne špičkové tréninkové centrum

V prvním patře zrekonstruované haly bude umístěna vstupní hala s recepcí, kde bude zbrusu nové schodiště. Tento prostor má být propojen s jednotlivými zázemími, jako jsou šatny na východní straně, posilovna a provoz balneoterapie fyzio na jižní straně. V centrální části je umístěno basketbalové hřiště s výsuvnými tribunami pro diváky s kapacitou 400 míst. To umožní dvě tréninková hřiště. Ve druhém patře bude umístěn hostel pro sportovce s kapacitou 12 lůžek a administrativní zázemí. „V projektu nechybí ani galerie pro návštěvníky se sociálním zařízením a bufetem. Na střechu haly budou instalovány solární panely. V okolí haly s vjezdem z ulice V Ráji je řešena i doprava v klidu, kde posilujeme počty parkovacích míst,“ uvedl k projektu primátor Jan Nadrchal. Začátek formuláře
Basketbalový klub v současnosti využívá halu každodenně, a i tak musí využívat i další tělocvičny ve městě, aby zvládl odtrénovat všech 200 dětí v devíti týmech a pěti přípravkách. V dopoledních a poledních hodinách je hala využívána sportovním gymnáziem a ZŠ Resslova pro hodiny tělesné výchovy nebo individuální tréninky. Zázemí posilovny, které je jediné ve městě připravené plně i na hendikepované sportovce, využívají například rovněž sportovci z klubu Atletika bez bariér. „Po rekonstrukci budou velkou výhodou dvě nově vytvořená tréninková hřiště a možnost provádět dva tréninky současně. Máme dohodu s baskeťáky, že díky rozšíření kapacity tréninkových jednotek v rekonstruované hale nebude potřeba využívat ostatních tělocvičen, a to zejména na ZŠ Studánka, Sportovního gymnázium Pardubice, ZŠ Dubina, ZŠ Polabiny III, a tím bude více prostoru pro další sálové sporty jako jsou ženský basketbal, florbal nebo házená a podobně. Navíc to otevře více prostoru a času pro tělesnou výchovu pro ZŠ Resslova na Dukle,“ objasnil náměstek Rychtecký.
Po rekonstrukci se nadále počítá s tím, že hlavním nájemcem haly zůstane mládežnický klub BK Pardubice, jehož činnost a provozní náklady haly podporuje město skrze Program podpory sportu. Díky modernizaci Pardubice udrží svou pozici Vrcholového tréninkového sportovní centra mládeže České basketbalové federace. Město neočekává po rekonstrukci zásadní nárůst provozních nákladů basketbalové haly. Mládežnický klub BK Pardubice v budoucnosti počítá s navýšením počtu hodin tělesné výchovy, zapojením vozíčkářů a dalším pronájmem haly. I nadále budou probíhat pravidelné roční aktivity, včetně tréninkových kempů mládežnických reprezentací, seminářů pro rozhodčí a trenéry a pořádání turnajů pro ZŠ a SŠ. Hala bude také k dispozici pro pronájmy pro judo a další bojové sporty, stejně jako pro pořádání příměstských táborů a podobných akcí.
Investiční záměr včetně financování musí ještě na svém zasedání 22.4. 2024 schválit Zastupitelstvo města Pardubic. Poté mohou být zahájena výběrová řízení na technický dozor investora, na dodavatele stavby a podána žádost o dotaci. V letošním roce bude rovněž zdemolován objekt dřevníku v části areálu u basketbalové haly, který uvolní prostor parkovacím místům.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Fotogalerie

Foto: MM Pardubice

Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Pardubice
Kraj plánuje více používat recyklát při opravách silnic
V odpolední dopravní špičce přeskočila se superbem vyvýšený ostrůvek a nabořila další auto. Řidička nadýchala 2,98 promile
Muž oblečený v mikině s písmenem "Z" může dál chodit po městě. Nejednalo se o trestný čin
Budil dojem úspěšného investora. Z lidí vylákal téměř 52 milionů korun
Rojí se u vás včely? Než zavoláte hasiče, raději pár desítek minut vyčkejte až roj odletí
Nemáte vlastní motocykl, ale láká vás jedna stopa?
Důchodci slíbil přestříkání vozu. S autem nejdřív jezdil, později ho prodal. A to nebylo všecko
Radnice pořídila hasičům novou automobilovou stříkačku
Stáhnul si 1.400 filmů a zpřístupnil je k volnému šíření. Je to ale protizákonné
Po nové lávce přes vlakové nádraží budou lidé chodit až na Duklu. Prý už brzy
Majáles už klepe na dveře
Zvukový génius Seal známý svým mahagonovým hlasem a nezaměnitelným stylem vystoupí v Pardubicích
Dodávce začalo hořet v motoru
Celníci upozorňují na podvodné výzvy k úhradě cla
Nalehko šel vynést koš s odpadky. Pak musel zburcovat strážníky a kamarády na druhé straně republiky
Když vůle přemůže osud: Pardubická cesta k basketbalovému obratu
Srazily se dva náklaďáky. Jednoho z řidičů museli hasiči vystříhat
Dělník spadl do hlubokého výkopu. Záchranu komplikovalo bahno
Nemáte vlastní motocykl, ale láká vás jedna stopa?
Stávající herní systém v basketbalové Kooperativa NBL zůstává platný na další tři roky
Chcete so podívat do Barcelony nebo na Costa Brava? Leťte z Pardubic
Stavbaři vysunuli nad řeku první část konstrukce největšího lanového mostu u nás
ŘSD zahájilo opravu čtyřpruhu na silnici I/37
Drobná dopravní nehoda skončila tragicky
Stavbaři budují mostní provizorium na rušné silnici. V úterý nad ránem bude hotovo
U obchodního centra začala výsadba nového parku
V centru krajské metropole čekejte komplikace. Bude tu probíhat záplatování silnice
Nový nemocniční pavilon najíždí do provozu
Po dvou lahvích vína usedla za volant Citigo. A nedopadlo to dobře
Britští Kosheen s podmanivou zpěvačkou Sian Evans vystoupí v rámci klubového turné na východě Čech


Česká dominance v Teplicích: Rumunky poraženy
19.05.2024 | 13:27 | Fletch

Z Debrecínu do olympijského snu: Češky v kvalifikaci 3x3
17.05.2024 | 11:00 | Fletch

Dominance na síti: Český tým deklasoval Rakousko v úvodním zápase Zlaté ligy
17.05.2024 | 09:07 | Fletch

Olympijské ambice: Suchanová se vrací na hřiště v nové basketbalové disciplíně
14.05.2024 | 11:27 | Fletch

České volejbalové reprezentace se připravují na Zlatou ligu
13.05.2024 | 15:28 | Fletch

Ohnivá rozhledna přivítala nejtvrdší hasiče
11.05.2024 | 12:20 | HZS

Hradecké hráčky pozemního hokeje čelí největší výzvě
10.05.2024 | 20:58 | Fletch

Hradecké lvice triumfovali na MČR v kategorii U17: Dominance a dramatické momenty
07.05.2024 | 20:35 | Fletch

Náhlý konec slavné éry: Jak mistři HC Kohouti Česká Třebová opouštějí hokejovou scénu
07.05.2024 | 13:39 | Fletch

Zázrak z Žiliny: Stanislav Škorvánek posiluje Mountfield HK
01.05.2024 | 21:35 | Fletch

Cesta nového poháru basketbalové ligy přes 2000 kilometrů a osm měst
01.05.2024 | 10:13 | Fletch

Volejbalové reprezentační týmy zahajují přípravu v Kolíně a Táboře
29.04.2024 | 11:23 | Fletch

Po pětadvacáté se konal jarní běh
29.04.2024 | 11:32 | Ústí nad Orlicí

Mountfield HK získal lotyšského útočníka Oskarse Batnu
27.04.2024 | 10:20 | Fletch

Nejen volejbalové hvězdy soupeřily o pohár starosty města
26.04.2024 | 12:30 | Česká Třebovázprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Bílého hyundaie neudržel na nové asfaltce a poslal ho do škarpy
V křižovatce se střetlo auto s motorkou, jedna osoba skončila v péči záchranářů
Na křižovatce, která bude za pár měsíců okružní, komplikovala během dopravní špičky nehoda
Žena se opakovaně domáhala zásahu policistů: "Syn má schizofrenii a pije". Jednalo se ale o zneužití tísňového volání
Ústí nad Orlicí
Obrazem: Majáles gymnázia lákal na Kociánku
Ohnivá rozhledna přivítala nejtvrdší hasiče
Laureátkou Kociánky se stala francouzká houslistka Lavorgna
Na průtahu městem startuje měření rychlosti
Žamberk
Gustav Husák rozdával párky a pivo v Divišově divadle
Zážitková exkurze k vodě: Výlet do světa živočichů a rostlin kolem Divoké Orlice
Květnová představení v Divišově divadle
Děti z Anima zahrály Čertovskou pohádku v Divišově divadle
Lanškroun
Rada města spouští přípravy projektu krytého koupání
Čarodějnické" TECHNOhrátky odpočítaly 18 000. jubilantku a poradily, jak na pleť, účesy i lžíci na boty
Město připravuje stavbu sportovní haly. Mohly by ji využívat i krajské střední školy
Krvavé rány a strach v očích. Útulek přijal šest psů z nezvládnutého chovu
Nové Město nad Metují
Brány města dokořán ve znamení slunečného počasí
Archeologové při opravě silnice objevili torzo historické krajské brány
Dramatický obrat: Kohouti z České Třebové otočili zápas v posledních minutách
Příjezd na historické náměstí bude uzavřen. Čeká ho rekonstrukce
Dobruška
Žena neoprávněně čerpala dávky. Přišla si téměř na čtvrt milionu
Vlastnil auto jen jeden den, zběsile ujížděl před policisty, auto zastavil o strom
Řidič se před jízdou posilnil rumem, od nehody odešel
Město shání peníze na opravu krytého plaveckého bazénu. Ten je starý přes 40 let
Letohrad
Letohrad investuje do oprav místních silnic
Kluci a holky projektovali domy, stavěli klenbu a rozpoznávali žárovky
Dlouho plánovaná oprava krajské silnice se blíží. Řidiče čekají komplikace
U autoservisu shořelo osobní auto
Kostelec nad Orlicí
Víc než dvě promile v žíle u řidiče oktávky normou?
Půlnoční jízda osobáku skončila koly vzhůru
Po cyklostezce se mohou nyní pohybovat už také inlajnisté a maminky s kočárky
PŘEDNÁŠKA O ALZHEIMEROVĚ CHOROBĚ
Choceň
Během dvou dní dva požáry. Hořela střecha i jídlo na plotně
Radnice představila informační panely pro osvětovou činnost. Aktuálním tématem je kompostování
Na lesní cestě našli lidé mrtvého cyklistu. Policie hledá svědky
Ohořelý parapet okna, začouzený strop. Na balkoně hořel plastový kbelík s popelem z krbu. Škoda za nedbalost je vysoká
Týniště nad Orlicí
ČARODĚJNICE 2024 SE POVEDLY
ČARODĚJNICE V TÝNIŠTI NAD ORLICÍ JIŽ POPATNÁCTÉ
Ztratil se senior ve špatném zdravotním stavu. Muže se podařilo nalézen do dvou hodin od nahlášení
Renault se čelně srazil s bavorákem. Prý za to může ranní slunce
Vamberk
Auto vzhůru kolama, řidič opilý
Vrbické léto má svůj happy end. Hendikepovaná dívka dostala novou postel
Začíná stavba retailového parku. Obyvatelé města se dočkají nových obchodů včetně potravin
Ve vambereckých lesích se srazila dvě auta. Tři zranění
Česká Skalice
Hasiči varují před nebezpečnými jezy. A nacvičovali záchranu tonoucího z podvěsu
Zaklíněním řidiče skončila ranní nehoda dvou aut, náklaďáku a autobusu
Kvůli alkoholu a mokré silnici se řidič audiny nevešel na silnici
Sezóna morotkářům pomalu, ale jistě začíná
Rokytnice v Orlických horách
Horské město bylo rok bez lékárny. Od včerejška už lidé nemusí jezdit do podhůří
Po vzájemném konfliktu jeden muž napadl druhého. Útočníkovi hrozí deset let
Pevnost Hanička má 3D houfnici
Rokytničtí hasiči bojují o titul Dobrovolní hasiči roku 2023
Česká Třebová
Odhalili pamětní desky válečným hrdinům
Odhalili pamětní desky válečným hrdinům
Náhlý konec slavné éry: Jak mistři HC Kohouti Česká Třebová opouštějí hokejovou scénu
Majálesové veselí ovládlo ulice města
Opočno
Vloupal se do kanceláře. Nepoznáváte muže z videa?
Plameny v letní kuchyni. Požár se díky pohotové reakci majitele nerozšířil
Klášterní zahrada žije. Projekt startu oživení areálu končí
Vánoční setkání s koncertem v Opočně
Náchod
Šestice lidí z podvodného ukrajinského callcentra skončila v české vazbě
Finalizují se přípravy krajského obchvatu města, stavět se začne v srpnu
Spolkový dům se otevřel veřejnosti
Projekt nových trailů má zelenou. Trať bude dlouhá několik kilometrů
Jablonné nad Orlicí
Prosluněný den volna lákal k vyjížďce. V serpentinách se srazily dva motocykly
Srazila se dvě osobní auta, šest zraněných
Osobnímu vlaku se do cesty postavila dodávka. Její řidič skončil v nemocnici
Po čelním střetu dvou aut museli jednoho z účastníků z vraku vozidla vyprostit. Do nemocnice letěl vrtulníkem
Borohrádek
Linkový autobus sjel ze silnice a narazil do stromu. Spolu s řidičem se zranilo jedno ze dvou cestujicích dětí
Silnice jeden led. Dvě auta havarovala, další sjelo do příkopu samo
Řepa pod mostem, tahač nebezpečně nakloněný a návěs nabodnutý na zábradlí
Dvanáct jednotek ze širokého okolí likvidovalo celé odpoledne požár štěpky
Jaroměř
Na kruhovém objezdu došlo k tragickému střetu
Nezletilí sprejeři v noci posprejovali betonovou zídku
Během odpoledne tři nehody
Streetart na odstaveném vagónu. Škoda dosahuje 50 tisíc korun
Králíky
TECHNOhrátky: Dokonalý průřez oborem opravář zemědělských strojů
V Králíkách se řešilo posílení kapacity energetické sítě
Opilý mladík si z cizí garáže půjčil BMW k nočnímu výletu. Zastavil ale o protější plot
Jazyková bariéra nevadila, žáci vyráběli šroubek, kovový štítek a hlavolam
Hradec Králové
Královéhradecký kraj nabízí pomoc uchazečům, kteří se nedostali na žádnou ze zvolených škol
Video: Opilý řidič po zastavení na parkovišti začal utíkat před policisty. Marně
Mají nové Oranžové hřiště. Dominuje mu ale modrá a zelená barva
Za požárem tújí stála zřejmě jiskra ze sekačky
Vysoké Mýto
Na náměstí slavili Den Země
Na chodníku došlo ke kolizi jízdního kola a kočárku s dítětem. Cyklista raději ujel
Před konferencí s tématem dopravy se předávaly ceny za obnovu památek
Auto bez řidiče opustilo parkoviště. Naštěstí se zastavilo o nedaleký dům
Pardubice
Kraj plánuje více používat recyklát při opravách silnic
V odpolední dopravní špičce přeskočila se superbem vyvýšený ostrůvek a nabořila další auto. Řidička nadýchala 2,98 promile
Muž oblečený v mikině s písmenem "Z" může dál chodit po městě. Nejednalo se o trestný čin
Budil dojem úspěšného investora. Z lidí vylákal téměř 52 milionů korun
Litomyšl
Odborníci na dopravní infrastrukturu rokují v Litomyšli
Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!
Bedříšek slaví 200. narozeniny, má svoji eurobankovku
V domku hořelo pod střechou
Solnice
Vedení kraje schválilo podmínky pro prodej pozemků v nové průmyslové zóně Solnice-jih
Začala rozsáhlá údržba dřevin. V lokalitě Šárka bylo nutné pokácet desítky starých stromů
Osobák vyjel ze silnice a zastavil o strom
Podél silnice vyrostou další průmyslové haly. Investor hledá najemce
Orlické hory
Tvrz Bouda zahajuje turistickou sezonu s novým zábradlím, expozicemi a publikacemi
Řidič BMW na uzké silnici vyjel na krajnici a zastavil o strom
Noční déšť přinesl na hřebeny hor extrémní srážky. Platí výstraha meteorologů
Závod psích spřežení ovládne Orlické hory. Startuje dnes v podvečer
Podorlicko
V Rychnově hasiči ukáží speciální klecový polygon, lhotečtí a bohuslavičtí dostanou novou cisternu
Rodiče už vědí, zda se jejich děti dostaly na vybranou střední školu
Na východ Čech dorazila polární záře. Byla vidět pouhým okem
Během svátečního dne dvě auta skončila mimo vozovku mezi stromy. Jedno z nich nemělo řidiče a ani registrační značky
Rychnovsko
Po dvou dnech od nalezení policisté opět pátrají po pohřešovaném chlapci
Z obývacího pokoje ukradl flobertku. Z obavy, že by mu majitel mohl něco udělat
Škodovka se střetla s kamionem. Řidiče osobáku museli hasiči vyprostit
Během odpoledne dvě nehody s nárazem do sloupu
Orlickoústecko
Koupání Fábie v potoce nebylo dobrovolné
Mazda skončila koly vzhůru. Řidička putovala do nemocnice, dítě vyvázlo bez zranění
Lodního inženýra se ženě zachtělo. Ten z ní vylákal přes čtvrt milionu korun
Hořel mladý les
Náchodsko
Žena řídila pod vlivem drog
Nehoda kamionu: Nová SUVčka vyskladnil do příkopu
Chtěli si jen přivydělat. Jenže i nevědomá legalizace výnosů z trestné činnosti je trestná
Podvod na seznamce: Láska procházela bankovním účtem