Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Petr Hamták/Martin Fletcher
autor fotografií Ilustrační foto
hash tag #loudaautofinal8
13.02.2024 18:52

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 3534x
Už ve středu dopoledne odstartuje v hale na pražské Královce velký mezinárodní maraton v basketbalu, čítající během tří dnů hned tucet zápasů předních mužstev z obou zemí někdejší federace. Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenského poháru mužů je unikátní akcí, která se uskutečňuje v rámci společných oslav stoleté existence basketbalu na českém a slovenském území.

Ve středu na svatého Valentýna je na programu čtvrtfinálový den. Během něj půjde česká jednička (Nymburk) na slovenskou čtyřku (Svit), dvojka (Děčín) na trojku (Komárno), trojka (USK Praha) na dvojku (Handlová) a čtyřka (Olomoucko) na jedničku (Levice). Ve čtvrtek přijdou na řadu obě semifinále a dva zápasy o umístění a v pátek souboje o titul, o bronz, o páté a o sedmé místo.

Zúčastněné celky z české Kooperativa NBL, které se rekrutovaly z tuzemského pohárového play-off, byly nasazeny podle aktuálního postavení v ligové tabulce, slovenští zástupci ve FINAL 8 a jejich nasazení bylo určeno automaticky podle postavení nejlepších čtyř týmů po polovině základní části ligy.

Turnaj, na nějž jsou vstupenky k dispozici v síti Ticketportal, vyvrcholí v pátek finálovým duelem od 19 hodin, přenášeným ČT sport. Ostatní zápasy bude vysílat portál TVCOM.cz.

Nejlepší slovenský celek turnaje se stane vítězem Slovenského poháru a nejlepší zástupce NBL bude šampionem Českého poháru, přičemž nejlepší čtyřka si v rámci Českého poháru rozdělí tyto prize money: za 1. místo 80.000 korun, za 2. místo 60.000, za 3. místo 40.000 a za 4. místo 20.000 korun. A bonusovou trofej samozřejmě získá celkový vítěz FINAL 8.

V rámci třídenního basketbalového svátku se fanoušci můžou těšit i na bohatý doprovodný program včetně poločasových soutěží a dalších přestávkových interakcí, kdy jednou z cen budou i vstupenky na kvalifikační duel EuroBasketu mužů mezi lvy a Velkou Británií v Pardubicích.

A nyní už více k utkáním středečních čtvrtfinále.

11:00 ERA BASKETBALL NYMBURK (1) – ISKRA SVIT (4)

Celý turnaj otevře už ve středu v 11 hodin duel Nymburka se Svitem. Polabský celek, který na trofej v domácím poháru čeká už od roku 2021, jde do akce jako lídr NBL a postupující do čtvrtfinále Europe Cupu FIBA. Ač mu bude chybět křídelník Svejcar (se zraněnou nohou) a další křídlo Collins čerstvě odešlo do Charleroi, na druhé straně kádr nedávno posílil pivot Sanders a čerstvě i téměř dvoumetrový křídelník Stephens, který se v sobotu na pražské Folimance v ligové premiéře prezentoval velmi dobrým ofenzivním arzenálem (18 bodů, 9 doskoků, 8 získaných faulů i 2 asistence za 30 minut).

Svit, který už od určení rankingu slovenských účastníků turnaje poskočil na třetí příčku ligové tabulky, nevyniká v útoku (průměr 81,4 bodu), ani na doskoku (31), ale má solidní obranu (79 bodů), úspěšnost trojek (37 procent) i péči o míč (10 ztrát), které dá velký test agresivní nymburská obrana.

Tým, který je obhájcem trofeje ve Slovenském poháru a také historicky prvním slovenským šampionem federální ligy (z roku 1961), táhne v sezoně vyrovnaný kvartet těžící mezi 14 až 18 body. Jsou to jen 178 vysoký rozehrávač Brown (průměr 18), forward Mozone (15), power forward Kalthoff (15+7 doskoků) a v NBL dobře známý rozehrávač Rožánek (14+3 asistence).

Český favorit postup přes v průměru 194 centimetrů vysoký tým kouče Lukáše Vargy rozhodně nebere jako samozřejmost. „Vůbec. Přece jen se dostali mezi čtyři nejlepší na Slovensku, tak kvalitu mít budou. Mají asi vyrovnané pole střelců, bude tak důležité se na ně připravit. Určitě to nebereme tak, že první zápas se čtvrtým bude pohoda,” varuje opora Nymburka Jaromír Bohačík.

Ten si nepamatuje, kdy naposledy hrál tři zápasy ve třech dnech a uvědomuje si enormní náročnost takové fyzické nálože. „Nám ale může i pomoct. Oproti ostatním máme dost široký kádr a může to být výhoda.”

14:00 BK ARMEX DĚČÍN (2) – BC KOMÁRNO (3)

Druhé čtvrtfinále obstará český vicemistr a obhájce Českého poháru s podle všeho ambiciózním slovenským vicemistrem. Komárno je nyní v nejvyšší slovenské soutěži třetím rokem, ale v obou předchozích získalo medaili a loni dalo ve finále velký boj levickému favoritovi, když padlo těsně 3-4. Navíc v Alpe Adria Cupu dosáhlo až na FINAL 4.

V letošní sezoně už ale vyměnilo několik trenérů a jeho forma tak není příliš čitelná. V útoku i obraně se shodne na 81 bodech, solidní má doskok i trojkovou úspěšnost, jen ho víc trápí ztráty (průměr 14). O body se nejvíc starají power forward Markovič (15+8 doskoků), v NBL dobře známý křídelník Páleník (12,5), dále forward Walker (12+7 doskoků) a guard Gilbreath (12).

Děčín se před v průměru 194 centimetrů vysokým týmem kormidelníka Ivana Djordjeviče musí mít na pozoru, jeho sebevědomí ale může posílit fakt, že těsně před sezonou na jeho půdě skolil slovenského mistra z Levic.

„Přiznám se, že o slovenské lize mám jen povrchní znalosti. Jsem na to ale zvědavý a těším se, budou to tři zápasy ve třech dnech a bude tak záležet, jestli se někde budou moct pošetřit síly. Tři zápasy za tři dny jsou už docela náročné a může to být zajímavé,” ví 34letý univerzální forward Děčína Tomáš Pomikálek, kterému historicky první trofej pro klub, získaná loni právě na Královce, velmi zachutnala.

„Obhájit pohár by bylo krásné. I to nasazení je relativně zajímavé, že bychom se s Nymburkem potkali až v případném finále. Míč je kulatý, stát se může cokoli a my chceme postoupit co nejdál, ale musíme jít po jednom zápase. Bylo by hezké říct, že finále je náš cíl, ale je to fakt dlouhé, navíc my jsme hráli v neděli ligové derby, takže máme ještě kratší čas na regeneraci. Budou to tak pro nás čtyři zápasy v šesti dnech a to bude zajímavá zkušenost,” nepopírá kapitán Válečníků.

17:00 USK PRAHA (3) – MBK BANÍK HANDLOVÁ (2)

V aktuální situaci by ze zástupců NBL měl mít s postupem nejsnadnější práci tým USK, neboť kádr Handlové těsně před FINAL 8 vynuceně opustily čtyři klíčové zahraniční opory, snášející dohromady v průměru 55 bodů.

Klub o podrobnostech případu, jenž byl šetřen orgány činnými v trestním řízení, podle vlastního vyjádření bude informovat až v následujících dnech, jisté však je, že kvartet Harris, Scott, Todorovič a Mirotič už na soupisce týmu nefiguruje a kádr se sestává pouze ze slovenských a jednoho litevského hráče. Klub, který získal poslední ligovou medaili v roce 2010, kdy u toho byl jeho současný kouč Nenad Miloševič, nicméně potvrdil, že na FINAL 8 i v omezené sestavě hrát bude. V Praze by se tak měl objevit i ex-kolínský pivot Jakub Petráš, který za Handlovou v lize doručuje 8 bodů a 6 doskoků za 22 minut.

„Myslím, že minimálně pro nás v klubu jsme byli favority i před tím, než se k nám dostala informace o odchodech cizinců Handlové. Každopádně nevíme, jestli soupeř i za tak krátkou dobu nenašel nějaké jiné posily, takže to bude pro nás taková neznámá,” nevylučuje ještě zvrat v situaci Baníku rozehrávač pražských Sov Ondřej Švec.

I tak ale ví, že jeho tým je nyní jasným favoritem třetího čtvrtfinále. A tak trochu už je čas dívat se i dál, kde nejspíš bude čekat top favorit celého FINAL 8.

„Naše šance nejsou úplně špatné. Dá se polemizovat, jestli je výhoda mít Nymburk jako favorita na celkové vítězství v semifinále, nebo až ve finále, ale pokud ho chcete porazit, je možná lepší ho mít dřív, kdy budete mít víc energie, a ještě se nepodepíše ta zápasová zátěž. Nymburk nám tam tedy překáží, ale šance jsou docela velké a my musíme podávat co nejlepší výkony,” nebojí se ani té největší výzvy 20letý playmaker, jehož celek se nedávno posílil o zkušeného podkošového borce Bienvenua Mbidu.

20:00 BK REDSTONE OLOMOUCKO (4) – PATRIOTI LEVICE (1)

Naopak nejtěžší práci bude mít tuzemská kometa posledních týdnů Olomoucko, které se do FINAL 8 probilo přes NH Ostrava a dost nečekaně i přes Pardubice po dobytí jejich palubovky. I když však narazí na slovenského mistra z posledních dvou sezon, který navíc od roku 2018 v lize pokaždé sklidil medaile a letos hrál Europe Cup FIBA, hanácký tým se této výzvy neobává.

„Troufnu si říct, že pro basketbalovou veřejnost jsme největším překvapením na FINAL 8, ale určitě nechci, abychom tam byli jen do počtu, třikrát prohráli o dvacet a skončili osmí. Může to znít divně, když máme na úvod nejlepší slovenský tým, ale já budu radši hrát ve čtvrtfinále s Levicemi než s Nymburkem, nebo Děčínem. Beru to tak, že jsme v přípravě porazili Prievidzu, když jsme nebyli ani kompletní. Prievidza je teď na Slovensku těsně čtvrtá. Nevím, proč bychom nemohli porazit Levice, a v semifinále předpokládám, že bude Děčín, který jsme porazili na začátku sezony u nich. Nevidím důvod nevěřit , že by se něco nemohlo povést. Nechci tu vykřikovat nic nahlas, ale doufám, že odehrajeme dobré zápasy,” analyzuje situaci 11. týmu NBL jeho rozehrávač Lukáš Feštr, který si je nicméně vědom síly středečního soupeře.

„Levice nejsou asi tak dominantní jako některé minulé roky, ale pořád jsou jasný favorit na slovenský titul, takže nás nečeká nic jednoduchého.”

V průměru 195 čísel vysocí Patrioti vedení koučem Michalem Madzinem jsou v lize produktivní v útoku (průměr 87 bodů) i pevní v obraně (73), málo ztrácejí (12) a solidně doskakují (39). Závratné procento nevykazují jen z trojkového oblouku (31). Body nejvíc těží křídlo a nebezpečný trojkař Adaway (18), power forward a rovněž schopný střelec Wheeler (17+9 doskoků) a další podkošová opora Howard (14).

Feštr před stratem turnaje nepohrdá ani pozdně večerním časem čtvrtfinále. „Já hlavně nechtěl hrát první zápas od jedenácti, i když by bylo víc času na odpočinek. Radši budu hrát v osm večer než v jedenáct dopoledne. Nebude to jednoduché, ale nebudeme v tom sami. A každý je svého štěstí strůjce – pokud budeme vyhrávat, bude i víc času na odpočinek.”

DALŠÍ PROGRAM LOUDA AUTO FINAL 8 NA PRAŽSKÉ KRÁLOVCE

čtvrtek 15. února

11:00 UTKÁNÍ 1 O 5. AŽ 8. MÍSTO
14:00 UTKÁNÍ 2 O 5. AŽ 8. MÍSTO
17:00 SEMIFINÁLE 1
20:00 SEMIFINÁLE 2

pátek 16. února

10:00 O SEDMÉ MÍSTO
13:00 O PÁTÉ MÍSTO
16:00 O BRONZ
19:00 FINÁLE


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Fotogalerie

Foto: Ilustrační foto

Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Praha
Vrchol volejbalové sezóny je tady: Češi zabojují o trofeje ve Zlaté evropské lize
České basketbalistky zahajují intenzivní přípravu na EuroBasket a předkvalifikaci
V souboji o 1. místo ve skupinové fázi Zlaté evropské ligy Češky podlehly Belgičankám
Úspěšné tažení pokračuje: České volejbalistky získaly další tři body
Češi zářili proti Ukrajině a bojují o Final Four
Olympijské ambice: Suchanová se vrací na hřiště v nové basketbalové disciplíně
České volejbalové reprezentace se připravují na Zlatou ligu
Cesta nového poháru basketbalové ligy přes 2000 kilometrů a osm měst
Volejbalové reprezentační týmy zahajují přípravu v Kolíně a Táboře
Cesta českých basketbalistek k světovému šampionátu: Předkvalifikace v Mexiku
Škodovka dnes představí Škoda Vision Gran Turismo, auto pro počítačovou hru
Na vítěze NBL čeká nový unikátní pohár. Nese jméno Jiřího Zídka
Hradecké lvice padly s USK Praha, bude je čekat boj o bronz
V prvním utkání semifinálové série Chance Ženské basketbalové ligy se střetly Hradecké Lvice s týmem ZVVZ USK Praha
Hradecké Lvice se staly posledním semifinalistou letošního ročníku Chance ŽBL
Bez faulu předčilo očekávání. K Pražským jezdcům míří tři vozíky!
Sázka na doyena v duncích i bývalí šampioni
Pardubičtí basketbalisté si vezou z Folimanky výhru
Češi na úvod kvalifikace těsně podlehli Řecku
Jak vypadá nominace národního týmu? Chybět bude kvůli zranění Malá, vrací se Kordovská
Čeští basketbalisté dnes zahajují přípravu na vstup do bojů o EuroBasket 2025
Nymburský double večer pozlatil Královku
V Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenském poháru bral bronz tým USK Praha
Levice z oblouku zlomily Děčín. Hitové finále na obzoru
První finalista Nymburk zničil Sovy obranou
Představují se kapitáni basketbalové All-Star
Blesková návštěva kouče basktebalovýh lvů
Máte řidičák? A mohla bych ho vidět?
Některé obce ruší novoroční ohňostroje, jiné ne. V Hradci použijí videomaping
Vláda rozhodla o vyhlášení státního smutku na památku obětí střelce na Filozofické fakultě v Praze. V sobotu v poledne budou znít zvony


Vrchol volejbalové sezóny je tady: Češi zabojují o trofeje ve Zlaté evropské lize
10.06.2024 | 14:32 | Alisha Alisha

České basketbalistky zahajují intenzivní přípravu na EuroBasket a předkvalifikaci
09.06.2024 | 10:22 | Alisha Alisha

Úspěšná sezóna hradecké volejbalové Slavie: Fans Volley HK bilancují
06.06.2024 | 19:08 * | Fletch

Čeští volejbalisté postoupili do finálového turnaje Zlaté evropské ligy
03.06.2024 | 19:37 | Alisha Alisha

V souboji o 1. místo ve skupinové fázi Zlaté evropské ligy Češky podlehly Belgičankám
03.06.2024 | 10:18 | Alisha Alisha

Úspěšné tažení pokračuje: České volejbalistky získaly další tři body
27.05.2024 | 11:53 | Fletch

Češi zářili proti Ukrajině a bojují o Final Four
26.05.2024 | 17:01 | Fletch

Štěpán Černý: Z juniorky až do A-týmu Mountfieldu HK
21.05.2024 | 13:01 | Fletch

Jela se legendární Ústecká 21
20.05.2024 | 10:57 | Ústí nad Orlicí

Česká dominance v Teplicích: Rumunky poraženy
19.05.2024 | 13:27 | Fletch

Z Debrecínu do olympijského snu: Češky v kvalifikaci 3x3
17.05.2024 | 11:00 | Fletch

Dominance na síti: Český tým deklasoval Rakousko v úvodním zápase Zlaté ligy
17.05.2024 | 09:07 | Fletch

Olympijské ambice: Suchanová se vrací na hřiště v nové basketbalové disciplíně
14.05.2024 | 11:27 | Fletch

České volejbalové reprezentace se připravují na Zlatou ligu
13.05.2024 | 15:28 | Fletch

Ohnivá rozhledna přivítala nejtvrdší hasiče
11.05.2024 | 12:20 | HZSzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Kamion s novými škodovkami v příkopu, střet dvou osobáků před semaforem
Na křižovatce se srazil náklaďák se skútrem. Motocyklista nehodu nepřežil
Vesmírný projekt oceněný NASA, čokotiskárna i roboti. Festival vynálezců Maker Faire nabídne program pro celou rodinu
Bílého hyundaie neudržel na nové asfaltce a poslal ho do škarpy
Ústí nad Orlicí
Město v pohybu se přesunulo na Mírové náměstí a nabídlo bohatý program
První sousedká večeře se vydařila
Město v pohybu pokračovalo v Cakli
Město v pohybu začalo v Malé scéně
Žamberk
Na muže spadl slisovaný balík papíru. Svědci na záchranu nasadili vysokozdvižný vozík
Den dětí v Divišově divadle
Srnka se "zašprcla" v plotě. Hasiči na její vyproštění nasadili hydrauliku
Na městském úřadě se od června prokážete aplikací eDoklady
Lanškroun
Dvě ulice nově propojí chodník. Zvýší se bezpečnost
Mezi dvěma obcemi budou lidé jezdit na kole bezpečně. Svazek obcí zahájí stavbu cyklostezky
Rada města spouští přípravy projektu krytého koupání
Čarodějnické" TECHNOhrátky odpočítaly 18 000. jubilantku a poradily, jak na pleť, účesy i lžíci na boty
Nové Město nad Metují
Hořelo v prostoru zásobovací rampy obchodu s potravinami. Hasiči evakuovali nakupující i zaměstnance
Vzniká nový domov pro klienty se zdravotním postižením. Bude dobře sloužit 18 klientům?
Obrazem: Druhý ročník festivalu Smetanovské sny skončil
Brány města dokořán ve znamení slunečného počasí
Dobruška
Složky IZS se předvedly na náměstí
Další nehoda na přehledné křižovatce. Tentokrát se srazilo osobní auto s motorkou
Žena neoprávněně čerpala dávky. Přišla si téměř na čtvrt milionu
Vlastnil auto jen jeden den, zběsile ujížděl před policisty, auto zastavil o strom
Letohrad
Letohrad investuje do oprav místních silnic
Kluci a holky projektovali domy, stavěli klenbu a rozpoznávali žárovky
Dlouho plánovaná oprava krajské silnice se blíží. Řidiče čekají komplikace
U autoservisu shořelo osobní auto
Kostelec nad Orlicí
Začalo rozšiřování školního statku střední zemědělské školy
Zlatý hattrick i zlatá premiéra
Víc než dvě promile v žíle u řidiče oktávky normou?
Půlnoční jízda osobáku skončila koly vzhůru
Choceň
Během dvou dní dva požáry. Hořela střecha i jídlo na plotně
Radnice představila informační panely pro osvětovou činnost. Aktuálním tématem je kompostování
Na lesní cestě našli lidé mrtvého cyklistu. Policie hledá svědky
Ohořelý parapet okna, začouzený strop. Na balkoně hořel plastový kbelík s popelem z krbu. Škoda za nedbalost je vysoká
Týniště nad Orlicí
Srazil se cyklista s elektrocyklistou. Policie hledá svědky
27. týnišťský swingový festival Jardy Marčíka 2024
ČARODĚJNICE 2024 SE POVEDLY
ČARODĚJNICE V TÝNIŠTI NAD ORLICÍ JIŽ POPATNÁCTÉ
Vamberk
Auto vzhůru kolama, řidič opilý
Vrbické léto má svůj happy end. Hendikepovaná dívka dostala novou postel
Začíná stavba retailového parku. Obyvatelé města se dočkají nových obchodů včetně potravin
Ve vambereckých lesích se srazila dvě auta. Tři zranění
Česká Skalice
Hasiči varují před nebezpečnými jezy. A nacvičovali záchranu tonoucího z podvěsu
Zaklíněním řidiče skončila ranní nehoda dvou aut, náklaďáku a autobusu
Kvůli alkoholu a mokré silnici se řidič audiny nevešel na silnici
Sezóna morotkářům pomalu, ale jistě začíná
Rokytnice v Orlických horách
Radnice oznámila dohodu na odkup kotelen od soukromého vlastníka
Horské město bylo rok bez lékárny. Od včerejška už lidé nemusí jezdit do podhůří
Po vzájemném konfliktu jeden muž napadl druhého. Útočníkovi hrozí deset let
Pevnost Hanička má 3D houfnici
Česká Třebová
V České Třebové předali staveniště na stavbu nové knihovny
ZUŠ OPEN 2024 V JAVORCE
Modernizace kotelny krytého bazénu na moderní energetické centrum
Muzejní noc v Chaloupce Maxe Švabinského v Kozlově
Opočno
Vloupal se do kanceláře. Nepoznáváte muže z videa?
Plameny v letní kuchyni. Požár se díky pohotové reakci majitele nerozšířil
Klášterní zahrada žije. Projekt startu oživení areálu končí
Vánoční setkání s koncertem v Opočně
Náchod
Druhá etapa modernizace náchodské nemocnice za miliardu a půl má stavební povolení
Celníci lapili staršího řidiče pod vlivem drog. Ve voze vezl svého syna
Šestice lidí z podvodného ukrajinského callcentra skončila v české vazbě
Finalizují se přípravy krajského obchvatu města, stavět se začne v srpnu
Jablonné nad Orlicí
Prosluněný den volna lákal k vyjížďce. V serpentinách se srazily dva motocykly
Srazila se dvě osobní auta, šest zraněných
Osobnímu vlaku se do cesty postavila dodávka. Její řidič skončil v nemocnici
Po čelním střetu dvou aut museli jednoho z účastníků z vraku vozidla vyprostit. Do nemocnice letěl vrtulníkem
Borohrádek
Na křižovatce se srazily dva osobáky. Děti z havarovaných aut dostaly plyšovou hračku
Linkový autobus sjel ze silnice a narazil do stromu. Spolu s řidičem se zranilo jedno ze dvou cestujicích dětí
Silnice jeden led. Dvě auta havarovala, další sjelo do příkopu samo
Řepa pod mostem, tahač nebezpečně nakloněný a návěs nabodnutý na zábradlí
Jaroměř
Na kruhovém objezdu došlo k tragickému střetu
Nezletilí sprejeři v noci posprejovali betonovou zídku
Během odpoledne tři nehody
Streetart na odstaveném vagónu. Škoda dosahuje 50 tisíc korun
Králíky
TECHNOhrátky: Dokonalý průřez oborem opravář zemědělských strojů
V Králíkách se řešilo posílení kapacity energetické sítě
Opilý mladík si z cizí garáže půjčil BMW k nočnímu výletu. Zastavil ale o protější plot
Jazyková bariéra nevadila, žáci vyráběli šroubek, kovový štítek a hlavolam
Hradec Králové
Festival Rock for People dnes otevře brány pro 40 tisíc návštěvníků
Úspěšná sezóna hradecké volejbalové Slavie: Fans Volley HK bilancují
Kraj znovu podpoří studenty medicíny, kteří budou v regionu pracovat jako lékaři
Od června nové půlnoční vlaky z krajské metropole do Podorlicka, naváží na rychlík od Prahy
Vysoké Mýto
Nová třílitrová sanitka vyrazila k prvnímu zásahu - alergické reakci na bodnutí včelou
Potyčka mezi dvěma muži skončila tragicky. Kuchyňským nožem bodl jeden druhého
Na náměstí slavili Den Země
Na chodníku došlo ke kolizi jízdního kola a kočárku s dítětem. Cyklista raději ujel
Pardubice
Cizinci se zaměřili na obchody s oblečením. Skončili ve vazbě
Firma dovezla obaly na fotovoltaiku, musí zaplatit nedoplatek
Na rychlodráze bude omezen provoz. Souvisí to s likvidací železniční nehody
Drážní inspekce: Rychlík projel návěstidlo zakazující jízdu
Litomyšl
Litomyšl zasypaly odpoledne kroupy. Nad městem řádila supercela
Odborníci na dopravní infrastrukturu rokují v Litomyšli
Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!
Bedříšek slaví 200. narozeniny, má svoji eurobankovku
Solnice
Bavorák v poli "sklízel" nezralou řepku. Řidiči zjistili alkohol v dechu, spolujezdce transportoval vrtulník
Vedení kraje schválilo podmínky pro prodej pozemků v nové průmyslové zóně Solnice-jih
Začala rozsáhlá údržba dřevin. V lokalitě Šárka bylo nutné pokácet desítky starých stromů
Osobák vyjel ze silnice a zastavil o strom
Orlické hory
Lesy České republiky v létě zrekonstruují oblíbenou rozhlednu v Orlických horách
Tvrz Bouda zahajuje turistickou sezonu s novým zábradlím, expozicemi a publikacemi
Řidič BMW na uzké silnici vyjel na krajnici a zastavil o strom
Noční déšť přinesl na hřebeny hor extrémní srážky. Platí výstraha meteorologů
Podorlicko
Silná bouřka zaplavila pole a silnice. Vyplaveny jsou sklepy, zřejmě se objevil i vzdušný vír
Meteorologové varovali před přívalovým deštěm. A ten skutečně přišel
V Rychnově hasiči ukáží speciální klecový polygon, lhotečtí a bohuslavičtí dostanou novou cisternu
Rodiče už vědí, zda se jejich děti dostaly na vybranou střední školu
Rychnovsko
Dvě ranní nehody, dva osobáky mimo silnici
Do muzea a galerie v pondělí? Samozřejmě!
Chytili ho opilého a zdrogovaného za volantem kradeného vozu. Dva dny po propuštění zase kradl
Závodní auto vyjelo z trati a narazilo bokem do stromu. Pro řidiče letěl vrtulník
Orlickoústecko
Za sledování filmů dávala lajky, pak ale přišla o 120 tisíc
Mladíci pomocí spreje realizovali svá umělecká nadání. Jeden z nich už bude raději kreslit pastelkami
Policisté u dopravní nehody zajistili motorku. Nevědí, komu ji vrátit
Druhý den prezidenta Petra Pavla v kraji: Návštěva Orlickoústecka
Náchodsko
Kriminalisté rozkryli další organizovanou skupinu na internetu. Víc než stovku podvedených připravili o 1,5 milionu
"Tak bůro, já potřebuju řidičák." Opilý řidič chtěl podplatit policisty
Kůň skončil na dně vypuštěného bazénu. Vytáhl ho jeřáb
Zřítila se část neobydleného domu