Profil autora:
vložil Královéhradecký kraj
jméno Krajský úřad Královéhradeckého kraje
autor textu Dan Lechmann
zdroj textu tisková zpráva
autor fotografií ilustrační foto
hash tag rekonstrukcesilnice
10.04.2024 09:25

Královéhradecký kraj

Zpravodajství
doprava

Zobrazeno 1889x
S příchodem jarních teplot je začátek dubna tradičním termínem zahájení stavební sezony na silnicích. Tento měsíc tak začíná 12 krajských dopravních staveb napříč regionem. Jednou z nich je například nezbytná rekonstrukce tří mostů na hlavním tahu na Špindlerův Mlýn za 120 milionů korun.
„Jsem velmi rád, že za posledních osm let náš kraj ztrojnásobil výši investic do silniční sítě a ročně na silnice vynakládá v průměru 1,2 miliardy korun. Pro letošek je připraveno 57 stavebních akcí v rámci rekonstrukcí a oprav krajských silnic a mostů. Uvědomuji si, že rozsah stavebních prací může znepříjemnit životy řidičům. Předem proto všem děkuji za trpělivost a ohleduplnost v nadcházejících měsících,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Hradecko, Náchodsko a Rychnovsko

Začátkem dubna začínají práce na rekonstrukci druhé komunikace II/299 mezi Libranticemi a Libřicemi. Řidiči musí počítat, že do 29. září nebude průjezdný usek od druhé části křižovatky ve Výravě až po křižovatku v Libřicích. Objížďka pro automobilovou dopravu povede po vedlejších komunikacích mezi Výravou a Libřicemi. Nákladní automobily budou muset jezdit přes Třebechovice pod Orebem, Hradec Králové a Černilov.
V pondělí 15. dubna odstartuje rekonstrukce komunikace III/3089 ve Smiřících. Jedná se o modernizaci stávající komunikace v úseku začínajícího na křížení se silnicí III/2997 po křižovatku se silnicí III/2997. Součástí rekonstrukce bude také modernizace mostu a navazující komunikace. Oprava více jak kilometr dlouhého úseku proběhne za úplné uzavírky, přičemž objízdná trasa pro osobní automobily a autobusy povede ze Smiřic po silnici III/2999, dále navazuje na silnici III/2997. Nákladní vozidla budou ze Smiřic jezdit po silnici III/30810, dále směrem na Vlkov a po silnici III/2997. Opravovaný úsek by měl být v provozu od 25. srpna.
Od 15. dubna do 3. června bude probíhat kompletní oprava ocelového mostu a obnova asfaltu a silničního propustku na silnici III/32722 v obci Pamětník. Stavební práce se uskuteční za úplné uzavírky a objízdná trasa povede po silnici III/32723 od Chárovny přes Lučice a Kladruby do Chlumce nad Cidlinou, kde navazuje na silnici I/11 a dále ulicí Rooseveltovou po silnici II/327 směr Týnec nad Labem.
Od 29. dubna do 27. října je v plánu rozsáhlá rekonstrukce silnice III/32329 v Libčanech. Stavební práce spočívají v celkové úpravě stávající vozovky včetně výměny současných žulových kostek za asfaltový povrch, rozšíření vozovky ve stávajících nevyhovujících úsecích, úpravě autobusových zastávek a výstavbě okružní křižovatky v místě současné křižovatky silnic III/32329 a III/32317.
Rozsah prací způsobil rozdělení stavební činnosti na tři etapy, od kterých se odvíjí i objízdné trasy. Během první a druhé etapy výstavby okružní křižovatky a rekonstrukce prvního úseku vozovky povede objízdná trasa ze silnice III/32329 s křižovatkou na Radíkovice po silnici III/32426 směr Těchlovice, přes křižovatku se silnicí III/32332 a následně po komunikaci III/32329 směrem do Libčan. Během třetí etapy, kdy se bude rekonstruovat druhý úsek silnice III/32329, objízdná trasa pro osobní i nákladní dopravu povede obousměrně jak ve směru na Hřibsko a dále do Homyle po silnici III/32331 přes obec Hvozdnice a dále pak po silnici III/32326, III/32319 a III/32317.

První začínající stavbou na Náchodsku v letošní stavební sezoně bude zahájení rekonstrukce posledního 1,8 kilometru dlouhého úseku komunikace III/3049 z České Skalice do Červeného Kostelce. Kromě rekonstrukce vozovky projde modernizací most, což si od 8. dubna do20. října vyžádá úplnou uzavírku. Objízdná trasa bude přes Náchod a Červený Kostelec po silnicích I/33, I/14, III/3036, III/3049, dále přes Studnici po silnici III/033 27 a III/30416, či Bakov po komunikaci III/30411.
Na přelomu dubna a května až do listopadu bude platit úplná uzavírka komunikaceIII/3038 v Sokolské uliciv Červeném Kostelci. Rekonstrukce ulice Sokolské začíná zhruba 20 metrů od hrany náměstí a počítá jak s rekonstrukcí vozovky, tak s úpravou celého uličního prostoru včetně rekonstrukce chodníků a dešťové kanalizace. Objízdné trasy povedou po komunikaci I/14, III/3036, III/3038 a přilehlých místních komunikacích v Husově ulici, či ulici 5. května.
Od 22. dubna do 22. září budou silničáři pracovat na rozšíření a zpevnění krajnice na silnici III/28526 z Rokole na začátek Nového Hrádku. Jako jedna z mála staveb v regionu bude tento projekt probíhat za kyvadlového provozu, proto prosíme řidiče a vyšší obezřetnost v místě stavby.

Od 15. dubna do 15. září se řidiči musí připravit na úplnou uzavírku na trase ze Skuhrova nad Bělou do Lomů kvůli komunikace III/32112. Kromě výměny asfaltových vrstev zde dojde také k čištění odvodňovacího zařízení. V místech s nízkou únosností a značnými poruchami bude provedena lokální sanace podkladních vrstev. Zároveň bude provedena obnova vodorovného i svislého dopravního značení. Doprava povede po objízdné trase po silnicích III/3219, III/32110 a III/3218.

Trutnovsko a Jičínsko

Od úterý 2. dubna do 3. listopadu běží stavební práce na rekonstrukci takzvaných „polských mostů“ na silnici II/295 směr z Vrchlabí na Přední Labskou do Špindlerova Mlýna. Stavební práce na rekonstrukci třech mostů si vyžádají částečnou uzavírku stávající komunikace. Provoz bude po dobu výstavby sveden do jednoho jízdního pruhu a dále na provizorní komunikaci v místě stavby s využitím mostního provizoria.

Od začátku dubna pokračují také stavební práce na zajištění skalního svahu Nad Úpravnou vody podél silnice II/295 vHerlíkovicích. Stavba probíhá za částečné uzavírky silnice a doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena světelnou signalizací. Dokončení stavby je v plánu v září 2024.
V Nové Pace se od začátku dubna do 3. listopadu pracuje na kompletní rekonstrukci komunikace II/284 v Lomnické ulici. Kromě zrekonstruování silnice dojde také k rekonstrukci stávajících autobusových zastávek a výstavby jedné nové. Vzniknou také parkovací stání a v plánu je také rekonstrukce chodníků či modernizace dešťové a splaškové kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení a přeložka plynovodu. Rozsah stavebních prací bude kombinovat částečné i úplné uzavírky podle postupu při jednotlivých etapách v Lomnické ulici:
V rámci I. etapy do 19. května dojde k uzavírce levého jízdního pruhu ve směru z Nové Paky, v úseku od č. p. 80 po č. p. 111 silnice II/284, což znemožní průjezd ulice Šlejharova (III/28412). Osobní automobilová doprava na II/284 v ulici Lomnická bude probíhat kyvadlovým provozem jedním jízdním pruhem. Pro vozidla nad 3,5 tuny bude obousměrná objízdná trasa vedena po silnici II/284 přes Starou Paku, Roškopov, Ústí u Staré Paky a dále po silnici III/2849, III/28410 přes Krsmol a Brdo po silnici III/28412.
V rámci II. etapy od 20. květnado 30. června dojde k uzavírce poloviny jízdního pásu silnice II/284 v úseku od č. p. 80 po č. p. 111 – pravá část ve směru z Nové Paky na Starou Paku, kdy vlivem uzavírky bude znemožněn průjezd ulice Staropacká. Veškerá doprava bude projíždět kyvadlově jedním jízdním pruhem.
Pro další etapy výstavby se předpokládá, že objížďka pro osobní dopravu ve směru od Staré Paky povede po komunikaci III/28412 ulicí Šlejharova, následně po místních komunikacích ulicemi Kumburská, Tyršova a Úzká na komunikaci II/284 v ulici Kotíkova. Ve směru od Nové Paky budou řidiči jezdit dle jednotlivých etap provádění stavby objízdnou trasou z ulice Opolského přes Staropackou na Lomnickou, případně bude umožněn průjezd Lomnickou ulicí za částečné uzavírky. Pro vozidla nad 3,5 tuny povede objízdná trasa po silnici I/16 z Nové Paky k obci Robousy a následně po II/286 přes Železnici, Bradleckou Lhotu a Ploužnici do Lomnice nad Popelkou.
Od 15. dubna do 26. května se uskuteční rekonstrukce opěrné zdi a propustku na komunikaci III/28448 v Úhlejově. Díky úplné uzavírce bude nutné jezdit po komunikaci III/3008 z Třebihošti na křižovatku se silnicí II/300 v Dolním Dehtově, následně po komunikaci II/300 přes Zdobín do Miletína ke křižovatce s komunikací II/284 u náměstí K. J. Erbena, dále po II/284 směrem na Lázně Bělohrad k odbočce na III/28447 a dále po III/28447 k obci Brodek/Úhlejov.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Královéhradecký kraj
Mezi provozovatele prodejen na venkově půjde přes 4 miliony korun
V sobotu vyjedou vybrané autobusové a vlakové turistické linky
Zásahovka si došla pro bandu ukrajinských a českých falešných bankéřů. Callcentrum měli v Oděse, na Náchodsku pěstírnu
Velikonoce ve znamení dohledu nad dopravou. Řidiči na pokutách odevzdali statisíce
Kraj vydal nový dokument, který rozšíří území, kde bude za konkrétních podmínek možný odstřel vlků
V jeden den 101 řidičů překročilo rychlost, stálo je to dohromady téměř dvě stě tisíc
Škodovácký nadační fond a hradecký kraj podporují udržitelnou mobilitu. Menší obce mohou žádat o dotaci na sdílená kola
Železniční síť v regionu bude modernější, Správa železnic připravuje investice za miliardy korun
Kraj plánuje posílit region bezpečnými cyklotrasami
Neděle v hradeckém kraji ve znamení dopravních nehod
O mezinárodní vlakové spoje mezi Královéhradeckým krajem a Polskem je zájem
Čerstvý sníh potrápil řidiče
Kraj jako atraktivní filmová destinace. S podporou filmařů pomáhá nová regionální filmová kancelář
Kraj cílí na udržitelný cestovní ruch. Vyhlásí nový dotační program na rozvoj turistické infrastruktury
Kraj pokračuje v miliardových investicích do krajských nemocnic
Za volant auta s alkoholem. Řidičům hrozí jeden rok vězení
Od neděle platí celostátní změna jízdních řádů. V hradeckém kraji došlo k mnoha změnám
Dopravní nehody zaměstnaly hasiče, ve dvou případech zavolal o pomoc systém ecall
Nehody, nehody a zase nehody…
Popadané větve, čelní střet dvou osobáků a uvízlé kamiony
Počasí komplikuje sjízdnost silnic. Pozor na padající stromy
Během úterního odpoledne hasiči zasahovali u čtyř událostí s únikem plynu
Další zneužitá dotace? V žádostech o milionové dotace do výzkumu byly uváděny nepravdivé údaje
Dotační podvod při opravách paneláků se škodou v desítkách miliónů korun
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu dálnice D35 Hořice – Sadová
Kraj v silničních stavbách letos proinvestoval přes 1,4 miliardy korun
Olympiáda dětí a mládeže 2023 získala prestižní ocenění
Úterý ve znamení dopravních nehod
Vyražte do muzea. Dnes je vstup zdarma
Noční řádění bouřek se neobešlo bez zásahů hasičů


Odborníci na dopravní infrastrukturu rokují v Litomyšli
17.05.2024 | 09:25 | Pardubický kraj

Kraj plánuje více používat recyklát při opravách silnic
16.05.2024 | 09:18 | Pardubický kraj

Premiér Fiala zahájil stavby dálničních úseků D35 Ostrov-Vysoké Mýto a D35 Ostrov-Vysoké Mýto, tunel Homole
07.05.2024 | 09:10 | Orlický.net

Finalizují se přípravy krajského obchvatu města, stavět se začne v srpnu
06.05.2024 | 10:22 | Orlický.net

Na průtahu městem startuje měření rychlosti
04.05.2024 | 09:20 | Ústí nad Orlicí

Po nové lávce přes vlakové nádraží budou lidé chodit až na Duklu. Prý už brzy
03.05.2024 | 10:49 | Orlický.net

Po cyklostezce se mohou nyní pohybovat už také inlajnisté a maminky s kočárky
27.04.2024 | 17:20 * | Kostelec nad Orlicí

V sobotu vyjedou vybrané autobusové a vlakové turistické linky
26.04.2024 | 13:57 | Královéhradecký kraj

Dnes proběhne policejní Speedmaraton. Víme, v kolik a kde všude mohou policité měřit rychlost
19.04.2024 | 06:30 | Orlický.net

Výstavba křižovatky Mileta je v plném proudu
18.04.2024 | 10:28 | Orlický.net

Archeologové při opravě silnice objevili torzo historické krajské brány
17.04.2024 | 14:08 | ČRo

ŘSD předalo stavbařům staveniště stavby. Na hlavním tahu dojde k obnově asfaltového krytu
17.04.2024 | 10:22 | Orlický.net

Silnice pod padající skálou je od včerejška opět otevřena. Zabezpečovat se bude dál
16.04.2024 | 10:48 | Pardubický kraj

Cyklookruh kolem Rozkoše: Stavbaři budují další část
13.04.2024 | 10:16 * | Orlický.net

Dlouho plánovaná oprava krajské silnice se blíží. Řidiče čekají komplikace
11.04.2024 | 10:23 | Letohradzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Bílého hyundaie neudržel na nové asfaltce a poslal ho do škarpy
V křižovatce se střetlo auto s motorkou, jedna osoba skončila v péči záchranářů
Na křižovatce, která bude za pár měsíců okružní, komplikovala během dopravní špičky nehoda
Žena se opakovaně domáhala zásahu policistů: "Syn má schizofrenii a pije". Jednalo se ale o zneužití tísňového volání
Ústí nad Orlicí
Obrazem: Majáles gymnázia lákal na Kociánku
Ohnivá rozhledna přivítala nejtvrdší hasiče
Laureátkou Kociánky se stala francouzká houslistka Lavorgna
Na průtahu městem startuje měření rychlosti
Žamberk
Gustav Husák rozdával párky a pivo v Divišově divadle
Zážitková exkurze k vodě: Výlet do světa živočichů a rostlin kolem Divoké Orlice
Květnová představení v Divišově divadle
Děti z Anima zahrály Čertovskou pohádku v Divišově divadle
Lanškroun
Rada města spouští přípravy projektu krytého koupání
Čarodějnické" TECHNOhrátky odpočítaly 18 000. jubilantku a poradily, jak na pleť, účesy i lžíci na boty
Město připravuje stavbu sportovní haly. Mohly by ji využívat i krajské střední školy
Krvavé rány a strach v očích. Útulek přijal šest psů z nezvládnutého chovu
Nové Město nad Metují
Brány města dokořán ve znamení slunečného počasí
Archeologové při opravě silnice objevili torzo historické krajské brány
Dramatický obrat: Kohouti z České Třebové otočili zápas v posledních minutách
Příjezd na historické náměstí bude uzavřen. Čeká ho rekonstrukce
Dobruška
Žena neoprávněně čerpala dávky. Přišla si téměř na čtvrt milionu
Vlastnil auto jen jeden den, zběsile ujížděl před policisty, auto zastavil o strom
Řidič se před jízdou posilnil rumem, od nehody odešel
Město shání peníze na opravu krytého plaveckého bazénu. Ten je starý přes 40 let
Letohrad
Letohrad investuje do oprav místních silnic
Kluci a holky projektovali domy, stavěli klenbu a rozpoznávali žárovky
Dlouho plánovaná oprava krajské silnice se blíží. Řidiče čekají komplikace
U autoservisu shořelo osobní auto
Kostelec nad Orlicí
Víc než dvě promile v žíle u řidiče oktávky normou?
Půlnoční jízda osobáku skončila koly vzhůru
Po cyklostezce se mohou nyní pohybovat už také inlajnisté a maminky s kočárky
PŘEDNÁŠKA O ALZHEIMEROVĚ CHOROBĚ
Choceň
Během dvou dní dva požáry. Hořela střecha i jídlo na plotně
Radnice představila informační panely pro osvětovou činnost. Aktuálním tématem je kompostování
Na lesní cestě našli lidé mrtvého cyklistu. Policie hledá svědky
Ohořelý parapet okna, začouzený strop. Na balkoně hořel plastový kbelík s popelem z krbu. Škoda za nedbalost je vysoká
Týniště nad Orlicí
ČARODĚJNICE 2024 SE POVEDLY
ČARODĚJNICE V TÝNIŠTI NAD ORLICÍ JIŽ POPATNÁCTÉ
Ztratil se senior ve špatném zdravotním stavu. Muže se podařilo nalézen do dvou hodin od nahlášení
Renault se čelně srazil s bavorákem. Prý za to může ranní slunce
Vamberk
Auto vzhůru kolama, řidič opilý
Vrbické léto má svůj happy end. Hendikepovaná dívka dostala novou postel
Začíná stavba retailového parku. Obyvatelé města se dočkají nových obchodů včetně potravin
Ve vambereckých lesích se srazila dvě auta. Tři zranění
Česká Skalice
Hasiči varují před nebezpečnými jezy. A nacvičovali záchranu tonoucího z podvěsu
Zaklíněním řidiče skončila ranní nehoda dvou aut, náklaďáku a autobusu
Kvůli alkoholu a mokré silnici se řidič audiny nevešel na silnici
Sezóna morotkářům pomalu, ale jistě začíná
Rokytnice v Orlických horách
Horské město bylo rok bez lékárny. Od včerejška už lidé nemusí jezdit do podhůří
Po vzájemném konfliktu jeden muž napadl druhého. Útočníkovi hrozí deset let
Pevnost Hanička má 3D houfnici
Rokytničtí hasiči bojují o titul Dobrovolní hasiči roku 2023
Česká Třebová
Odhalili pamětní desky válečným hrdinům
Odhalili pamětní desky válečným hrdinům
Náhlý konec slavné éry: Jak mistři HC Kohouti Česká Třebová opouštějí hokejovou scénu
Majálesové veselí ovládlo ulice města
Opočno
Vloupal se do kanceláře. Nepoznáváte muže z videa?
Plameny v letní kuchyni. Požár se díky pohotové reakci majitele nerozšířil
Klášterní zahrada žije. Projekt startu oživení areálu končí
Vánoční setkání s koncertem v Opočně
Náchod
Šestice lidí z podvodného ukrajinského callcentra skončila v české vazbě
Finalizují se přípravy krajského obchvatu města, stavět se začne v srpnu
Spolkový dům se otevřel veřejnosti
Projekt nových trailů má zelenou. Trať bude dlouhá několik kilometrů
Jablonné nad Orlicí
Prosluněný den volna lákal k vyjížďce. V serpentinách se srazily dva motocykly
Srazila se dvě osobní auta, šest zraněných
Osobnímu vlaku se do cesty postavila dodávka. Její řidič skončil v nemocnici
Po čelním střetu dvou aut museli jednoho z účastníků z vraku vozidla vyprostit. Do nemocnice letěl vrtulníkem
Borohrádek
Linkový autobus sjel ze silnice a narazil do stromu. Spolu s řidičem se zranilo jedno ze dvou cestujicích dětí
Silnice jeden led. Dvě auta havarovala, další sjelo do příkopu samo
Řepa pod mostem, tahač nebezpečně nakloněný a návěs nabodnutý na zábradlí
Dvanáct jednotek ze širokého okolí likvidovalo celé odpoledne požár štěpky
Jaroměř
Na kruhovém objezdu došlo k tragickému střetu
Nezletilí sprejeři v noci posprejovali betonovou zídku
Během odpoledne tři nehody
Streetart na odstaveném vagónu. Škoda dosahuje 50 tisíc korun
Králíky
TECHNOhrátky: Dokonalý průřez oborem opravář zemědělských strojů
V Králíkách se řešilo posílení kapacity energetické sítě
Opilý mladík si z cizí garáže půjčil BMW k nočnímu výletu. Zastavil ale o protější plot
Jazyková bariéra nevadila, žáci vyráběli šroubek, kovový štítek a hlavolam
Hradec Králové
Královéhradecký kraj nabízí pomoc uchazečům, kteří se nedostali na žádnou ze zvolených škol
Video: Opilý řidič po zastavení na parkovišti začal utíkat před policisty. Marně
Mají nové Oranžové hřiště. Dominuje mu ale modrá a zelená barva
Za požárem tújí stála zřejmě jiskra ze sekačky
Vysoké Mýto
Na náměstí slavili Den Země
Na chodníku došlo ke kolizi jízdního kola a kočárku s dítětem. Cyklista raději ujel
Před konferencí s tématem dopravy se předávaly ceny za obnovu památek
Auto bez řidiče opustilo parkoviště. Naštěstí se zastavilo o nedaleký dům
Pardubice
Kraj plánuje více používat recyklát při opravách silnic
V odpolední dopravní špičce přeskočila se superbem vyvýšený ostrůvek a nabořila další auto. Řidička nadýchala 2,98 promile
Muž oblečený v mikině s písmenem "Z" může dál chodit po městě. Nejednalo se o trestný čin
Budil dojem úspěšného investora. Z lidí vylákal téměř 52 milionů korun
Litomyšl
Odborníci na dopravní infrastrukturu rokují v Litomyšli
Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!
Bedříšek slaví 200. narozeniny, má svoji eurobankovku
V domku hořelo pod střechou
Solnice
Vedení kraje schválilo podmínky pro prodej pozemků v nové průmyslové zóně Solnice-jih
Začala rozsáhlá údržba dřevin. V lokalitě Šárka bylo nutné pokácet desítky starých stromů
Osobák vyjel ze silnice a zastavil o strom
Podél silnice vyrostou další průmyslové haly. Investor hledá najemce
Orlické hory
Tvrz Bouda zahajuje turistickou sezonu s novým zábradlím, expozicemi a publikacemi
Řidič BMW na uzké silnici vyjel na krajnici a zastavil o strom
Noční déšť přinesl na hřebeny hor extrémní srážky. Platí výstraha meteorologů
Závod psích spřežení ovládne Orlické hory. Startuje dnes v podvečer
Podorlicko
Rodiče už vědí, zda se jejich děti dostaly na vybranou střední školu
Na východ Čech dorazila polární záře. Byla vidět pouhým okem
Během svátečního dne dvě auta skončila mimo vozovku mezi stromy. Jedno z nich nemělo řidiče a ani registrační značky
Konec II. světové války si připomínají kladením květin, věnců i ohňostrojem
Rychnovsko
Po dvou dnech od nalezení policisté opět pátrají po pohřešovaném chlapci
Z obývacího pokoje ukradl flobertku. Z obavy, že by mu majitel mohl něco udělat
Škodovka se střetla s kamionem. Řidiče osobáku museli hasiči vyprostit
Během odpoledne dvě nehody s nárazem do sloupu
Orlickoústecko
Koupání Fábie v potoce nebylo dobrovolné
Mazda skončila koly vzhůru. Řidička putovala do nemocnice, dítě vyvázlo bez zranění
Lodního inženýra se ženě zachtělo. Ten z ní vylákal přes čtvrt milionu korun
Hořel mladý les
Náchodsko
Žena řídila pod vlivem drog
Nehoda kamionu: Nová SUVčka vyskladnil do příkopu
Chtěli si jen přivydělat. Jenže i nevědomá legalizace výnosů z trestné činnosti je trestná
Podvod na seznamce: Láska procházela bankovním účtem