Profil autora:
vložil Orlický.net
autor fotografií
hash tag ohnostroj
28.12.2023 07:44

Aktualizováno
28.12.2023 17:19

Orlický.net

Zpravodajství
volný čas

Zobrazeno 5846x
Letošní Silvestr a Nový rok bez ohňostrojů a zábavní pyrotechniky. S touto prosbou se ve středu 27. prosince ministr vnitra Vít Rakušan obrátil dopisem na všechny starostky a starosty obcí.
A to v souvislosti s vražednými útoky, které se staly před letošními Vánocemi. "Vážená paní starostko, vážený pane starosto, obracím se na Vás s osobní prosbou, abyste letos 31. prosince, případně na Nový rok, upustili od ohňostrojů, pokud je Vaše obec plánovala. Budu zároveň moc rád, pokud jako lokální autorita požádáte své spoluobčany, aby se i oni zdrželi používání zábavní pyrotechniky," žádal v dopise Rakušan.
Podle ministerstva je to nejmenší, co můžeme udělat pro ty, jichž se událost bolestně dotkla, je nezvyšovat nervozitu a neprohlubovat trauma, které násilí zanechalo.

ÚSTÍ NAD ORLICÍ
"Rada města Ústí nad Orlicí, s ohledem na výzvu 1. místopředsedy vlády a ministra vnitra Víta Rakušana, rozhodla o zrušení silvestrovského ohňostroje, který se měl uskutečnit 31. prosince v 18 hodin na Mírovém náměstí. Naše město se tak připojilo k řadě jiných měst a obcí, které připravené ohňostroje ruší. Vedení města děkuje za pochopení této mimořádné situace a zároveň apeluje na všechny občany, aby letošní konec roku oslavili bez petard, dělobuchů a rachejtlích," informovala radnice na sociální síti. Silvestrovský koncert kapely MEKI tribute se uskuteční beze změny, tedy od 17 hodin. Občerstvení na náměstí je zajištěno.
KVASINY
"Oznamujeme občanům, že na základě osobní prosby ministra vnitra se ruší novoroční ohňostroj u obecního rybníka. Místo této akce srdečně zveme občany na novoroční setkání u kulturního domu dne 1. ledna 2024 od 18.00 hod. Na místě bude drobné občerstvení a zahrají trubači. Dále prosíme občany o omezení používání zábavní pyrotechniky," napsala obec Kvasiny na svých sociálních stránkách.
KOSTELEC NAD ORLICÍ
"Město Kostelec nad Orlicí se připojilo k výzvě ministra vnitra a z důvodu tragické události dne 21. prosince na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a s ohledem na pozůstalé, ruší oslavy příchodu roku 2024. Tradiční Novoroční ohňostroj se dne 1. ledna 2024 neuskuteční, o náhradním termínu budeme informovat. Věříme, že se naše rozhodnutí setká s Vaším pochopením a následující rok bude lepší, než závěr roku současného," informovalo ve čtvrtek odpoledne vedení města Kostelec nad Orlicí.
SKUHROV NAD BĚLOU
"Z důvodu uctění památky obětí tragické střelby v Praze jsme se rozhodli zrušit plánovaný novoroční ohňostroj. Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte. Děkujeme," uvedla Obec Skuhrov nad Bělou.

Připravené ohňostroje rušit nebudou

ALBRECHTICE NAD ORLICÍ
V Albrechticích nad Orlicí ohňostroj pořádají místní hasiči už spoustu let. I letos mají světlice zakoupené. "Věřte, že útok na FF UK se mě osobně velmi dotýká. Těším se ale na to, že se jako každoročně potkáme a popřejeme si s blízkými, usmějeme se na sebe, obejmeme se,... Lidé potřebují jistoty, a tou tradice ohňostroje je. Obecní ohňostroj je tu od toho, aby se snížil počet domácích ohňostrojů. Pokud se alespoň jedna rodina ročně rozhodne, že si raději vychutná společné setkání a nebude odpalovat ohňostroj v průběhu celého večera mezi domy, má to smysl – nejen ve vztahu k domácím zvířatům a malým dětem. Mám slíbeno, že letos bude ohňostroj opravdu krátký," napsala na sociální síť starostka obce Eva Králová.
LITOMYŠL
Ohňostroj patří mezi tradiční akce také v Litomyšli. "Rada města rozhodla již dlouhodobě avizovaný dětský ohňostroj i tradiční sousedské setkání s čočkovou polévkou nerušit. Všichni velmi litujeme tragických událostí, k nimž došlo. Zrušení dětmi tolik oblíbené akce však nepovažujeme za vhodné řešení. Jedná se o dlouholetou tradici, která přináší Litomyšlanům možnost se potkat, popřát si do nového roku a letos také věnovat tichou vzpomínku obětem a jejich rodinám," napsala na sociální síť radnice.
ŽAMBERK
Novoroční ohňostroj mají prozatím naplánovaný také v Žamberku. 1. ledna v 18:00 hodin se na tamním Masarykově náměstí má konat tichý ohňostroj. "Město Žamberk si na Nový rok poprvé přichystalo unikátní „tichý“ ohňostroj. Vizuálně není tichý ohňostroj nijak ochuzený. Tento typ ohňostroje ocení především majitelé chlupatých mazlíčků, rodiče malých dětí, ale i lidé, kteří hluk nevnímají dobře. Pojďme společně podpořit tuto skupinu lidí a užít si i tak velkolepou podívanou," napsalo tiskové oddělení radnice v publikovaném článku na Orlický.net.
ČESKÁ TŘEBOVÁ
Pro Českou Třebovou není tichý ohňostroj žádnou novinkou, město k němu přistoupilo několikrát již v minulosti. Stalo se tak na základě doporučení ochránců přírody a s ohledem na domácí mazlíčky i ptactvo. "Vzhledem k této pozitivní zkušenosti byl tichý ohňostroj objednán také pro letošní Silvestr. V reakci na tragické události v Praze vedení města uskutečnění ohňostroje pečlivě zvažovalo. „Již během koronavirové pandemie v minulosti město Česká Třebová ohňostroj dvakrát zrušilo. Z předchozích let tak víme, že pokud město ohňostroj zruší, pak si ho řada občanů uspořádá u sebe doma, či na veřejných prostranstvích vedle svých domovů a ve své režii. Rozhodli jsme se tedy zorganizovat ohňostroj, avšak tichého typu, který svou podobou a provedením bude zdůrazňovat pospolitost, soudržnost společnosti, odvahu a patriotismus," uvádí radnice z České Třebové.
TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ
"Všechny nás tato tragédie velice zasáhla. Vánoce, Silvestr a Nový rok tu ale jsou a budou. Spousta z nás se těší, že se jako každý rok potkají a popřejí si s rodinou a známými na již tradičním silvestrovském ohňostroji. Proto jsme se rozhodli ohňostroj ponechat. Ohňostroj je již zakoupen a vše je zařízeno. Věříme, že jeden společný ohňostroj omezí odpalování ohňostrojů a petard v průběhu celého večera mezi domy na minimum. Uzavřeme tak společně tento podivný rok a budeme doufat a přát si nový rok šťastnější a klidnější než závěr letošního roku," vzkázala Rada města Týniště nad Orlicí.
SVITAVY
"Rada města rozhodla, že se ve Svitavách ohňostroj konat bude. Zhruba desetiminutový ohňostroj vypukne v neděli v 18 hodin na horním konci náměstí. Od 17 hodin si také můžete přijít tradičně pochutnat na čočkové polévce," uvádí se na sociální síti města Svitavy.
NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ
"Již v neděli se na vás budeme těšit na Husově náměstí, kde pro vás chystáme Dětský silvestr! Pro děti bude připraven párek v rohlíku a čaj, vystoupení kouzelníka, přípitek "rychlými špunty", ohňostroj a mnoho další zábavy!" vzkázala tamní radnice.

Novoroční ohňostroj nebude. Lidé oslaví První den spolu videomappingem

Na Nový rok se v Hradci Králové každoročně koná oblíbená akce První den spolu. Ohňostroj letos nahradí moderní videomapping, který návštěvníci uvidí na budově staré radnice. „Rozhodli jsme se pro všechny návštěvníky přichystat šetrnější a zároveň modernější formu oslav nového roku. Primárně se bude promítat na budovu staré radnice, ale s ohledem na to, že se jedná o videomapping doplněný laserovou show, vyplní světelné představení na několik okamžiků i celé náměstí,“ popisuje hradecká primátorka Pavlína Springerová.


Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.


Zajímavé zprávy z regionu
Další zprávy z lokality Praha
Na vítěze NBL čeká nový unikátní pohár. Nese jméno Jiřího Zídka
Hradecké lvice padly s USK Praha, bude je čekat boj o bronz
V prvním utkání semifinálové série Chance Ženské basketbalové ligy se střetly Hradecké Lvice s týmem ZVVZ USK Praha
Hradecké Lvice se staly posledním semifinalistou letošního ročníku Chance ŽBL
Bez faulu předčilo očekávání. K Pražským jezdcům míří tři vozíky!
Sázka na doyena v duncích i bývalí šampioni
Pardubičtí basketbalisté si vezou z Folimanky výhru
Češi na úvod kvalifikace těsně podlehli Řecku
Jak vypadá nominace národního týmu? Chybět bude kvůli zranění Malá, vrací se Kordovská
Čeští basketbalisté dnes zahajují přípravu na vstup do bojů o EuroBasket 2025
Nymburský double večer pozlatil Královku
V Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenském poháru bral bronz tým USK Praha
Levice z oblouku zlomily Děčín. Hitové finále na obzoru
První finalista Nymburk zničil Sovy obranou
Na pražské Královce ve středu otevírá brány unikátní česko-slovenské FINAL 8
Představují se kapitáni basketbalové All-Star
Blesková návštěva kouče basktebalovýh lvů
Máte řidičák? A mohla bych ho vidět?
Vláda rozhodla o vyhlášení státního smutku na památku obětí střelce na Filozofické fakultě v Praze. V sobotu v poledne budou znít zvony
Ikonická americká rocková kapela The Smashing Pumpkins se po pěti letech vrací do Prahy, aby u českých fanoušků znovu oživila své nezapomenutelné melodie
Česko VS Černá Hora 24:28. Lvice v posledním duelu padly a na mistrovství světa končí osmé
Německo VS Česko 32:26. Národní tým padl, o sedmé místo si zahraje s Černou Horou
Známe termíny Evropské Zlaté ligy pro rok 2024. Ženy odehrají Final Four v Česku
Francie VS Česko 33:22. Olympijské šampionky rozpustily sen o medaili, národní tým čekají další dva duely
Poprvé se v Česku konala mezinárodní konference na téma Dlouhodobý rozvoj sportovce se zaměřením na děti a mládež
Česko VS Španělsko 30:22. Fantazie! Češky smetly favorita a pokračují v boji o postup
Pet Shop Boys se vrací do Prahy! Se svým turné Dreamworld: The Greatest Hits Live se českému publiku představí tentokrát v O2 universu
Potvrzeno! V Brně se v roce 2026 uskuteční evropský šampionát volejbalistek
Cirque du Soleil se vrací do Prahy, tentokrát s jednou z nejoblíbenějších inscenací CORTEO
Nizozemsko VS Česko 33:20. Národní tým nedokázal najít recept na favorizovaného soupeře


Vypravte se do historie textilní továrny na Parníku
12.04.2024 | 08:16 | Česká Třebová

Chystá se Prvomájová vyjížďka
10.04.2024 | 09:32 | Vrbík

Prázdninová dobrodružství v Kamínku
02.04.2024 | 21:02 | ZuzanaK.

Jeden svět nabídne hned po Velikonocích našlapaný program
02.04.2024 | 10:54 | Orlický.net

Město při příležitosti Dne učitelů ocenilo své pedagogy
31.03.2024 | 12:41 | Česká Třebová

Dnes probíhá otevírání Pevnosti Josefov. Diváky čeká mimo jiné bitevní vřava
30.03.2024 | 10:44 | Jaroměř

PIWI Award 2024
28.03.2024 | 10:42 | dajans

Nevíte co o jarních prázdninách s dětmi? Přijďte do kina!
12.03.2024 | 10:51 | FIDIKO

23. hledání Stromoucha se vydařilo. Dorazilo víc než pět stovek turistů
03.03.2024 | 11:35 | Ústí nad Orlicí

Klub českých turistů zruší žlutou turistickou trasu Okolo Staré Oustí
25.02.2024 | 12:35 | Ústí nad Orlicí

Nový pavilon v nemocnici se na jeden den otevře veřejnosti
22.02.2024 | 11:19 | Pardubický kraj

Známý břichomluvec Zdenek Polach přijede do Žamberka se svojí show pro děti.
20.02.2024 | 12:23 | FIDIKO

Grantový program Stromy od Nadace ČEZ je otevřen
16.02.2024 | 10:40 | Orlický.net

Sociální služby v Žamberku pro všechny – beseda za „oponou“ Divišova divadla
13.02.2024 | 09:09 * | FIDIKO

Na vzdory počasí mohou zájemci vyrazit na brusle
05.02.2024 | 10:40 | Hradec Královézprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Rákosníčkovo hřiště nebude Rákosníčkovo. Potravinářský řetězec žádá odstranění názvu
Prázdninová dobrodružství v Kamínku
Nebezpečnou křižovatku nahradí kruhák. Stavět se bude v letních měsících
Na radnici cvičně svolali krizový štáb
Ústí nad Orlicí
Odstartoval 16. ročník Jednoho světa. Přichází s pestrým programem
Jeden svět nabídne hned po Velikonocích našlapaný program
Velikonoce a slavnost zmrtvýchvstání páně
Městské slavnosti čeká sympatická změna
Žamberk
Vyprodaná Minipárty s Karlem Šípem v Divišově divadle
Nevybral zatáčku. Poškodil plot a dopravní značení
Expediční kamera 2024 v Žamberku
Jiráskova Lucerna v podání ochotníků z Letohradu v Divišově divadle
Lanškroun
Krvavé rány a strach v očích. Útulek přijal šest psů z nezvládnutého chovu
Nahrazují nevyhovující lavičky za nové
Úředníkům i městským strážníkům se ode dneška můžete prokázat místo plastové karty aplikací eDoklady
Město zavádí nový benefit při narození dítěte
Nové Město nad Metují
Dramatický obrat: Kohouti z České Třebové otočili zápas v posledních minutách
Příjezd na historické náměstí bude uzavřen. Čeká ho rekonstrukce
Pátrali po seniorce. Nemělo šťastný konec
Kohouti uhájili první místo
Dobruška
Město shání peníze na opravu krytého plaveckého bazénu. Ten je starý přes 40 let
Na křižovatce se střetla dvě auta. Jednu osobu museli hasiči vyprostit
První letošní divadelní lahůdka je připravena v Dobrušce
Ranní čelní střet dvou aut uzavřel obchvat města
Letohrad
Dlouho plánovaná oprava krajské silnice se blíží. Řidiče čekají komplikace
U autoservisu shořelo osobní auto
Dobrovolní hasiči přispěchali zachránit život, pacient letěl do nemocnice vrtulníkem
S dopravou zdravotně oslabených v Letohradě pomáhá nová služba
Kostelec nad Orlicí
PŘEDNÁŠKA O ALZHEIMEROVĚ CHOROBĚ
III. SETKÁNÍ ZDRAVOTNÍKŮ A POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Iphone ležel na silnici a zavolal si o pomoc. Hasiči měli planý poplach
Během dvaceti minut dvakrát likvidovali obtížný hmyz
Choceň
Ohořelý parapet okna, začouzený strop. Na balkoně hořel plastový kbelík s popelem z krbu. Škoda za nedbalost je vysoká
Řidičák měla jen pár měsíců, pak o něj přišla. Přesto mladá dívka usedla za volant
Dick vlezl do nory za bobrem. Hasiči jezevčíka zachraňovali
V komerčním chovu slepic potvrzeno ohnisko ptačí chřipky. Z důvodu zamezení strádání bude zbývající drůbež v chovu utracena
Týniště nad Orlicí
Ztratil se senior ve špatném zdravotním stavu. Muže se podařilo nalézen do dvou hodin od nahlášení
Renault se čelně srazil s bavorákem. Prý za to může ranní slunce
Ukončení botanických vycházek spojené s promítáním fotografií
Starosta ke kauze chybějících milionů za neuskutečněnou rekonstrukci: "Jako chlapi jsme si řekli, tohle je celý špatně, seš blbec"
Vamberk
Vrbické léto má svůj happy end. Hendikepovaná dívka dostala novou postel
Začíná stavba retailového parku. Obyvatelé města se dočkají nových obchodů včetně potravin
Ve vambereckých lesích se srazila dvě auta. Tři zranění
Město bude spravovat dříve státní nebo krajské komunikace
Česká Skalice
Kvůli alkoholu a mokré silnici se řidič audiny nevešel na silnici
Sezóna morotkářům pomalu, ale jistě začíná
Nezahlédli jste tohoto muže? Vězeň odešel z nestřeženého pracoviště
Zbytkáč 2,22 promile. Na cestu autem do sámošky to nevadí
Rokytnice v Orlických horách
Horské město bylo rok bez lékárny. Od včerejška už lidé nemusí jezdit do podhůří
Po vzájemném konfliktu jeden muž napadl druhého. Útočníkovi hrozí deset let
Pevnost Hanička má 3D houfnici
Rokytničtí hasiči bojují o titul Dobrovolní hasiči roku 2023
Česká Třebová
Vypravte se do historie textilní továrny na Parníku
Na slovíčko s manažerem hokejového klubu HC Kohouti Česká Třebová Vladimírem Vaňkem o proběhlé sezoně
Zápasy českotřebovských Kohoutů si nenechalo v právě skončené sezoně ujít téměř 9 tisíc fanoušků
Město při příležitosti Dne učitelů ocenilo své pedagogy
Opočno
Vloupal se do kanceláře. Nepoznáváte muže z videa?
Plameny v letní kuchyni. Požár se díky pohotové reakci majitele nerozšířil
Klášterní zahrada žije. Projekt startu oživení areálu končí
Vánoční setkání s koncertem v Opočně
Náchod
Návrat legendární minerální vody Ida. Prameník je znovu otevřený
V areálu nemocnice začaly stavební práce. Vznikne zde nový centrální urgentní příjem a moderní gastro provoz
Ukrajinec vezl cigarety bez tabákových nálepek. Celníci mu kuřivo zabavili a vyměřili mu spotřební daň
Obcí se řítila vysokou rychlostí. Tu nejvyšší povolenou překročila o 75 km/h!
Jablonné nad Orlicí
Prosluněný den volna lákal k vyjížďce. V serpentinách se srazily dva motocykly
Srazila se dvě osobní auta, šest zraněných
Osobnímu vlaku se do cesty postavila dodávka. Její řidič skončil v nemocnici
Po čelním střetu dvou aut museli jednoho z účastníků z vraku vozidla vyprostit. Do nemocnice letěl vrtulníkem
Borohrádek
Linkový autobus sjel ze silnice a narazil do stromu. Spolu s řidičem se zranilo jedno ze dvou cestujicích dětí
Silnice jeden led. Dvě auta havarovala, další sjelo do příkopu samo
Řepa pod mostem, tahač nebezpečně nakloněný a návěs nabodnutý na zábradlí
Dvanáct jednotek ze širokého okolí likvidovalo celé odpoledne požár štěpky
Jaroměř
Na kruhovém objezdu došlo k tragickému střetu
Nezletilí sprejeři v noci posprejovali betonovou zídku
Během odpoledne tři nehody
Streetart na odstaveném vagónu. Škoda dosahuje 50 tisíc korun
Králíky
V Králíkách se řešilo posílení kapacity energetické sítě
Opilý mladík si z cizí garáže půjčil BMW k nočnímu výletu. Zastavil ale o protější plot
Jazyková bariéra nevadila, žáci vyráběli šroubek, kovový štítek a hlavolam
Ohlédnutí za letošní Cihelnou
Hradec Králové
Ryan Dmowski: Americký střelec míří do Mountfieldu HK po rekordní sezoně v Popradu
Oliver Okuliar: Ze slávy pod Bílou věží k hvězdám NHL
Namol opilý muž zkoušel výkon auta. Výsledkem bylo nabourané jiné auto, plot a značka
Radovan Pavlík a Martin Štohanzl budou i nadále nedílnou součástí Mountfieldu HK
Vysoké Mýto
Auto bez řidiče opustilo parkoviště. Naštěstí se zastavilo o nedaleký dům
Před semaforem se srazila tři auta jedoucí za sebou
Kontrolovaný řidič se prokázal zalaminovaným falzifikátem, hlásil se k náboženskému hnutí
Vybočil se škodovkou ze silnice a narazil do stromu
Pardubice
Stávající herní systém v basketbalové Kooperativa NBL zůstává platný na další tři roky
Chcete so podívat do Barcelony nebo na Costa Brava? Leťte z Pardubic
Stavbaři vysunuli nad řeku první část konstrukce největšího lanového mostu u nás
ŘSD zahájilo opravu čtyřpruhu na silnici I/37
Litomyšl
Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!
Bedříšek slaví 200. narozeniny, má svoji eurobankovku
V domku hořelo pod střechou
Ptačí chřipka se vrátila na Orlickoústecko. Zasaženy jsou chovy drůbeže
Solnice
Vedení kraje schválilo podmínky pro prodej pozemků v nové průmyslové zóně Solnice-jih
Začala rozsáhlá údržba dřevin. V lokalitě Šárka bylo nutné pokácet desítky starých stromů
Osobák vyjel ze silnice a zastavil o strom
Podél silnice vyrostou další průmyslové haly. Investor hledá najemce
Orlické hory
Řidič BMW na uzké silnici vyjel na krajnici a zastavil o strom
Noční déšť přinesl na hřebeny hor extrémní srážky. Platí výstraha meteorologů
Závod psích spřežení ovládne Orlické hory. Startuje dnes v podvečer
Silnice na Šerlich se zatím solit nebude. Ochranáři požadují udržovat sjízdnost za použití inertního posypu
Podorlicko
Střety několika aut si vyžádaly zraněné
Podpořte Radio Orlicko, aby mohlo dál žít neohraně!
Auta se vydala mimo vozovku. Všechna šla přes střechu
V příkopu skončila motorka i dva osobáky. Jeden převrácený na bok
Rychnovsko
Lesní hrabanka v plamenech. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
Nadační fond vyhlásil jarní výzvy
Škodovka se potkala s naloženým valníkem
Policie vydala preventivní upozornění pro pedagogy, rodiče i děti. Varuje před osobou, která se prý snaží navázat kontakt s dětmi
Orlickoústecko
Dva motorkáři během dvou hodin v poli. "Jezdí jak zaseklá deska gramofonu, nahoru dolu nahoru dolu natankovat a znovu."
Mladý řidič nepřežil čelní střet audiny s nákladní scanií. Vážně zraněnou dívku transportoval vrtulník do nemocnice
Na Velký pátek hasiči likvidovali hned dva požáry
Na útěku před policisty ztratil boty, poté usnul v lese. Vyčmuchal ho policejní pes
Náchodsko
Pat a Mat jezdili odcizenými auty a havarovali s nimi. Škoda třičtvrtě milionu
Z bílého prádla v mžiku černé. Pračka s prádlem shořela
Fanynka Elona Muska přišla o peníze. Podvodníci seniorce zamotali hlavu
Útěk z minizoo nevyšel. Zvířecí uprchlíky zpátky pomohli zahnat hasiči a policisté