Poláka chytili s dvěma kily marihuany na dálnici. Neměl totiž platnou známku
Autor textu: Martina Kolinská
| tisková zpráva
Téměř dva kilogramy marihuany objevila hlídka královéhradeckých celníků 15. listopadu při jedné z kontrol osobního vozu polské imatrikulace. Celníci zastavili vozidlo z důvodu absence dálniční známky.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Při důkladnější kontrole interiéru celníci našli za sedadlem spolujezdce v tašce pytel se sušenou marihuanou.
Při jedné z kontrol na dálnici D11 ve směru od Prahy na Hradec Králové celníci zastavili osobní vozidlo polské imatrikulace, ve kterém cestoval osmadvacetiletý muž polské národnosti. Kromě toho, že kontrolované vozidlo z půjčovny nemělo vylepenou dálniční známku, tak řidič byl nervózní a velice spěchal. To byl signál pro důkladnější kontrolu celého automobilu. Před samotnou kontrolou začal mladík proti hlídce šermovat rukama, vykřikovat a vypadalo to, že z místa kontroly uteče. Z těchto důvodů mu celníci přiložili pouta, které mu asi po deseti minutách sejmuli. Mladík také tvrdil, že veze náhradní díly do automobilů, ale ve vozidle se kromě osobních věcí nacházela pouze autokosmetika. Následně celníci za sedadlem spolujezdce pod dalším zavazadlem objevili tašku a v ní igelitový pytel s 1800 gramy sušené rostliny - marihuany. Případ si převzala Policie ČR, která ho dále šetří.