Orlická galerie
Orlický salon ´15 patří výtvarnicím
Tradiční podzimní přehlídka současného podorlického výtvarného umění v Orlické galerii patří letos ženám.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Materiálově pestrá výstava prací patnácti výtvarnic několika generací prezentuje řadu oborů a disciplín. Vedle tradiční malby (Iveta Vašátková) a kresby, zastoupené především ilustrační tvorbou (Jarmila Haldová, Ludmila Lojdová, Martina Novotná, Jitka Tláskalová), tu divák nalezne i keramický šperk (Jana Zamazalová), sklo (Iva Majvaldová), silně je zastoupena fotografie (Martina Bernardová, Marie Karenová, Lenka Ouřadová, Jana Rochlová, Renata Štěpařová). Keramické kolekce vystavuje Jana Štefková, kolekcí loutek a masek se prezentuje Jitka Barnetová a svou tvorbu z oblasti designu a užité grafiky ukazuje nejmladší účastnice Iveta Hostašová. Paní Jarmila Haldová vystavuje také rozměrnou polychromovanou řezbu sv. Floriana, paní Jitka Tláskalová přidala ke svým ilustracím dva art-protisy. Některé z vystavujících výtvarnic připomněl letošní salon veřejnosti po dlouhé výstavní odluce, jiné se v sálech kolovratského zámku představují poprvé.
Výstava potrvá až do 1. listopadu a bude přístupna mimo pondělky vždy od 9 do 13 a od 14 do 17 hodin. V říjnu a v listopadu je galerie otevřena vždy jen do šestnácté hodiny.