Slovenský tenista Martin Blaško poskytl Orlickému.netu exkluzivní rozhovor
Autor textu: Martin Fletcher
Martin Blaško je mladý nadějný slovenský tenista, který se stal Skokanem roku 2015 na Slovensku. Rok hraje mezi profesionály, začínal kolem 1400 místa v tenisovém žebříčku ATP, nyní se nachází na 634 místě v ATP, to je ohromný tenisový kus práce. Martin Blaško navštívil tento rok také Královéhradecký kraj, který chce v roce 2016 více poznat - jeho historii, zajímavosti a nejen přírodu.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
- „Tento rok jste navštívil Královéhradecký kraj konkrétně turnaj v přehazované mentálně postižených sportovců v Kvasinách, který pořádal ÚSP Kvasiny. Jak se Vám na turnaji líbilo, včetně zázemí pro turnaj od volejbalového klubu Kvasin a je něco co by jste k tomuto turnaji sám rád zmínil?“
- „ Na turnaji se mi moc líbilo. Prostředí a podmínky byly vynikající. Na turnaji jsem se cítil se svou přítelkyní moc dobře, všichni se k nám tak báječně chovali, že jsme se cítili jako doma. Velké poděkování za to patří Martinu Fletcherovi – řediteli turnaje, všem organizátorům, pořadatelům a rozhodčím. Úžasné setkání pro mne bylo se senátorem Miroslavem Antlem a jeho asistentem Miroslavem Hofmannem.“
„Prý se brzy chystáte na návštěvu Orlického regionu v doprovodu našeho redaktora, na co se těšíte nejvíce a co by jste rád viděl při své návštěvě?
„Ano chci si společně se svým otcem setkat s Martinem Fletcherem – novinářem Orlického.netu, který bude naším průvodcem po Královéhradeckém kraji. Martin Fletcher se pro mě stal kamarádem. Moc rád bych chtěl též navštívit a prohlédnout si Ústav sociální péče pro mládež Kvasiny. Samozřejmě se rád nechám překvapit co velice zajímavého Orlický region nabízí.“
„Po vašem úspěšném působení v kategorii juniorů hrajete nyní již rok mezi profesionály, jak hodnotíte svůj tenisový rok?“
„Tento rok byl náročný. Hlavně ta adaptace na mužský tenis, nové hráče a prostředí turnajů. Začátek sezóny mi nevycházel podle představ, ale od května do konce roku, můžu říci, že to byla vydařená sezóna a jsem moc rád, že se mi podařil kus práce.
„Co tenisově očekáváte od roku 2016 a čeho by jste rád dosáhl?“
„Budu se více věnovat turnajům v kategorii Challenger, moc rád bych se chtěl co nejdříve na těchto turnajích prosadit a posunout na vyšší úroveň turnajů.“
„Co by jste vzkázal všem svým fanouškům a podporovatelům, včetně kamarádů a blízkých ?“
„Chci všem poděkovat za podporu, držení palců a výborné rodinné, partnerské a tenisové zázemí – bez toho všeho bych se těžko tak daleko dostal – moc si vás všech vážím!!!“