Následky noční bouře 8.7.2015
Sice řádění noční bouře bylo již před nějakými dny,ale nám nebylo lhostejné jak mimo jiné postihlo Obec Nekoř a přinášíme o něch dnech svědectví.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Hned po bouři celé dopoledne zasahovali v obci dobrovolní hasiči při uvolňování cest, vyřezávání stromů padlých vedle nemovitostí....
Zároveň nastoupily týmy energetiků vyřezávající stromy spadlé do elektrického vedení a začaly opravy vysokého a poté i vedení nízkého napětí s cílem obnovit dodávky elektřiny do všech domácností v obci.
Občané mezitím opravovali škody na svých domech (několik poškozených střech) a uklízely větve a části stromů spadané mezi domy a na své pozemky a zahrady. Bouře rovněž rozlomila řadu ovocných stromů, na které bylo nutno rovněž nastartovat motorovou pilu.
Během prvních dvou ní byla dřevorubci zprůjezdněna cesta "Lesejčkem" k táboru po Malou přehradou a a byly poraženy poškozené a nakloněné stromy hrozící ještě pádem na stanový tábor. Dřevorubecké týmy i samotní majitelé lesů pomalu začaly likvidovat škody v soukromých lesích.
Od pondělí 13. července začali pracovníci Povodí Labe odstraňovat stromy spadlé do koryta Divoké Orlice a porážet poškozené břehové stromy. A i v obecních lesích začalo odstraňování stromů spadaných přes cestu kolem Malé přehrady, po které vede cyklotrasa i turistická stezka. Bude to však trvat ještě hodně dlouho.....