Hurá, prázdniny jsou tady
Máme za sebou první rok Praktické školy jednoleté v ÚSP Kvasiny. Celý školní rok jsme museli brzo vstávat, pořád se něco učit, dělat. Ale každý den stál za to.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Nejlepší bylo vaření. Hned jsme se změnili v kuchaře - to není nic těžkého, když máte chuť na něco dobrého. Kuchyňkou se nesla vůně perníčků, buchet, lineckého cukroví a bramboráků a dokonce jsme se naučili vařit i pampeliškový med. V odborných předmětech jsme prali, žehlili, uklízeli, zašívali, měřili a řezali, přesazovali a starali se o zahradu. A těch akcí! Masopustní karneval, výlety, návštěvy výstav, zámku, sportovních zařízení, dopravní a sáňkařská soutěž. Jen ta literatura a matematika. Ty písmena a peníze nás ještě trápí. Ovšem najít si něco na internetu, to je jiná! Vždyť na naše úspěchy se můžete zajet podívat. V ÚSP Kvasiny probíhá do konce školního roku výstava všeho, co se nám povedlo a co se učíme.
S pomocí studentů PrŠ jednoleté sepsala Iva Šikýřová