Beseda s Márovými na téma: Dánsko - Faerské ostrovy – Island – Grónsko
Beseda v Mokrém byla jako vždy úžasná. Místní klub byl plný a vyprávění Márových, za dalším dobrodružstvím se návštěvníci besedy přenesli na sever Evropy. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a mnohé asi překvapilo, jak nádherná příroda se v těchto chladnějších oblastech nachází.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
„V Dánském království Márovi viděli například druhou největší sbírku krokodýlů na světě, vodní zámek na dřevěných kůlech nebo rytířské souboje. Podívali se do Legolandu, tropických skleníků i mezi netopýry. Následovaly nesčetné vodopády a úžasné fjordy Faerských ostrovů. Island nás svými sopkami, ledovci i vařícím blátem přesvědčil, že si právem zaslouží své pojmenování Země ohně a ledu. Vyzkoušeli také, jak chutná shnilý žralok (mimochodem je to příšerné) a žasli nad pestrobarevnou přehlídkou polodrahokamů i muzeem penisů. V Grónsku jsme díky pobytu v místních rodinách poznali tradiční způsob života i lovu a zblízka se podívali na telení ledovců.“ Vyjádřila se pro Orlický Net rodina Márových.
Při této příležitosti předal Jiří Mára ocenění nejlepším čtenářům knihovny U Mokřinky za rok 2014.
Vyhodnocení čtenářů roku 2014:
Kategorie dětí:
1. místo – Pavlína Kalmusová – 72 dokumentů
2. místo - Zuzana Toucová – 56 dokumentů
3. místo – Touc Jiří a Anička Kinclová – 33 dokumentů
Kategorie dospělých:
1. místo – Marie Toucová – 88 dokumentů
2. místo – Václav Touc – 75 dokumentů
3. místo – Hana Hladná – 59 dokumentů
4. místo – Jana Kalmusová – 51 dokumentů
Kategorie návštěvnosti výtvarného klubu:
Elizabeth Gruberová a Anička Kinclová
Informace Orlickému Netu sdělila knihovnice Dagmar Honsnejmanová