Záchranáři ošetřovali muže, který se na benzínce nadýchal oxidu uhelnatého
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého, Pardubického a Olomouckého kraje
|
02.10.2015 | 10:55
|
2 min
2 min
|
##otrava #oxiduhelnaty #hradeckralove
0 lidí čte
Autor textu: Ivo Novák
| tisková zpráva
Dodávka, dlouhodobě stojící na parkovišti u jedné z čerpacích stanic v Hradci Králové upoutala včera pozornost pracovnice její obsluhy. Jelikož se ženě auto zdálo podezřelé, rozhodla se jej zkontrolovat. Ke svému překvapení v nákladovém prostoru dodávky spatřila ležet muže, který nereagoval přiměřeně na slovní výzvu.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Na místo byla přivolána hlídka Městské policie, která byla nucena rozbít okno a vytáhnout muže ven. Následně strážníci požádali o příjezd záchranné služby. Operátoři linky 155 na místo vyslali posádku RZP spolu s lékařem ze základny v Hradci Králové. Zdravotníci po provedení základního vyšetření zjistili, že u muže přetrvává porucha vědomí. Vzhledem k okolnostem mužova nálezu nemohli jako příčinu stavu vyloučit otravu oxidem uhelnatým. Nemocný byl proto po nezbytném zajištění převezen na oddělení urgentního příjmu do královéhradecké nemocnice. Podezření záchranářů na intoxikaci se v nemocnici po provedení specializovaných vyšetření potvrdilo. Proto byl muž následně letecky převezen na specializované pracoviště do nemocnice v Kladně, kde podstoupí léčbu hyperbarickou oxygenoterapií.