Každoroční scénář
Oslavovali konec školy. Do němoty.
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého, Pardubického a Olomouckého kraje
|
01.07.2013 | 22:13
|
2 min
2 min
0 lidí čte
Záchranáři ZZS Královéhradeckého kraje zasahovali v pátek u několika případů, kdy děti mladší osmnácti let "oslavovaly" úspěchy nebo neúspěchy ve škole. Jak se k alkoholu dostali čtyři nezletilí pacienti, není jasné. Trestní zákoník kromě nezákonného prodeje alkoholu nezletilým klasifikuje i opilství.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
O půl jedné odpoledne museli záchranáři k nezletilému na Náchodsku. Na dětském oddělení v intenzivní péči skončila také nezletilá dívka po požití alkoholu v Hradci Králové po jedné hodině odpoledne. Kolem šestnácté hodiny musel lékař společně se záchranáři k hlubokému bezvědomí, do kterého se dostal po požití alkoholu nezletilý chlapec v obci mezi Jaroměří a Dvorem Králové. Závažnost jeho stavu si vyžádala hospitalizaci v Trutnovské nemocnici. Poslední výjezd v podobném scénáři realizovali záchranáři do Hostinného. Policisté si všimli potácející se dívky, kterou po poskytnutí péče převezli záchranáři do nemocnice ve Vrchlabí k zotavení se z intoxikace.
Přestože se podobný scénář opakuje každý rok, je pro ten letošní šokující, že nejmladšímu intoxikovanému bylo teprve dvanáct let.