Kouř nad Vysokým Mýtem
Desítky hasičů bojovaly s masivními plameny v hale. Probíhal monitoring ovzduší
Hasičský záchranný sbor
|
22.11.2025 | 07:51
|
1 min
1 min
|
Clutch: 144
|
#budovavplamenech
0 lidí čte
Autor textu: Jakub Stryka
Od půlnoci zasahovali hasiči u požáru haly v ulici Dráby ve Vysokém Mýtě. Požár byl nahlášen na tísňovou linku ve 23:36 hodin. Krajské operační a informační středisko vyslalo na místo mimořádné události profesionální i dobrovolné jednotky.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Byl vyhlášen 3. stupeň poplachu, na místě byl ustanoven štáb velitele zásahu a řízení si převzal řídící důstojník. Zásah byl rozdělen do tří bojových úseků. Hasiči prováděli hašení a ochlazování objektů vodními proudy.
Z místa události se do ovzduší uvolňovaly zplodiny hoření. Na místě zásahu a v jeho okolí probíhal monitoring stavu ovzduší. Měření koncentrací provedla laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR v Lázních Bohdaneč. Příčina požáru je předmětem šetření vyšetřovatele na místě. Nikdo nebyl zraněn.