Silný vítr ničil ve čtvrtek střechy. Dnes má stále foukat
Autor textu: Vendula Horáková
| tisková zpráva
Silný vítr potrápil od čtvrtečních časných ranních hodin, a to v celém Pardubickém kraji.
Hasiči, ať už profesionální, tak dobrovolní, byly od rána v terénu. Převažovaly zásahy na spadlé a vyvrácené stromy, nechyběly ale také utržené střešní krytiny i popadané sloupy elektrického vedení.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Vítr strhl střešní krytiny například na základní škole v Žamberku, v areálu stavební firmy v Žamberku ze střechy budovy, na bytovém domě v Pardubicích Palackého ulici, v Holicích, ale i v Lichkově, dále vítr utrhl střechu na budově pošty v Býšti, ale i v Rosicích, kde utržená plechová střecha spadla a zatarasila celou šířku vozovky. Ve Skutči hasiči zajišťovali plechovou střechu, kterou potrhal vítr. Dále hasiči připevňovali střechu také v Čeperce na vzdělávacím středisku. Poničená střecha byla i v Chrudimi na Resselově náměstí i v Dolním Újezdu.
Silný vítr bude foukat i během soboty. Meteorologové varují, že až do 18. hodiny kraj zasáhne silný vítr o rychlosti 60–80 km/h. Počítat tedy musíme opět s padajícími stromy i možným poškozením střech na budovách. Buďte opatrní, zranit vás mohou uvolněné předměty i zlomené větve. Zabezpečte skleníky, upevněte dveře i okna. Na horách omezte túry a nevydávejte se hlavně do hřebenových partií.