Exkluzivní video: Plameny zničily rozestavěný hotel. Škoda je 30 milionů korun.
K obrovskému požáru do Dolní Moravy vyjíždělo v předposlední březnový den v 7.34 hodin 9 hasičských jednotek (profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí, Žamberka, Králík a dále dobrovolné jednotky z Dolní Moravy, Králík, Lichkova, Červené Vody, Mladkova a Hanušovic.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
V části obce Velká Morava došlo k požáru hotelu Vista. Jednalo se o požár čtyřpatrového hotelu. Při příjezdu první jednotky na místo byla již polovina střechy v plamenech. Požár se ale velmi rychle šířil šachtami do 3 pater. Na místě jsou jednotky s deseti cisternami, z toho dvě hasičská auta jsou dobrovolných hasičů ze sousedního Olomouckého kraje. Požár hotelu ve výstavbě se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 9.36 hodin.
Škoda je předběžně vyčíslena na 30 milionů korun. Požár se hasičům podařilo zlikvidovat zhruba za 6 hodin, přesně v 13.45 hodin.
Hasiči postupně rozebírají ohořelé konstrukce hotelu, který měl být zhruba za měsíc otevřen. Podle slov vyšetřovatele hasičů bude na místo povolán i speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin i odborníci z oboru elekro a chemie.