Poklepali na kámen. Stavba silnice I/37 u Parama byla zahájena
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) včera zahájilo výstavbu 2. etapy silnice I/37 Pardubice – Trojice. V řešeném úseku se jedná o rozšíření komunikace postupným dobudováním jízdního pásu k již existující silnici.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Stavba „I/37 Pardubice – Trojice“ se nachází přímo v Pardubicích, přičemž bude tvořit část kapacitního průtahu ve směru sever – jih. Jedná se o nejzatíženější úsek silnice I. třídy v Pardubickém kraji.
Za Pardubický kraj stavbu zahájil 1. náměstek hejtmana Roman Línek. "Je to stavba, na kterou jsme dlouho čekali a která ulehčí život nejen motoristům z krajské metropole, ale také z celé západní části kraje,“ řekl na slavnostním zahájení. Zároveň popřál stavitelům, aby je nepotkaly žádné zásadní komplikace v podobě starých leteckých pum, které na toto území dopadaly za 2. světové války.
Silnice I/37 bude rozšířena ze stávající dvoupruhové na komunikaci čtyřpruhovou, dělenou středním dělicím pásem. Křížení komunikací v dolní křižovatce mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Závodiště bude řešeno okružní křižovatkou se dvěma samostatnými odbočovacími pruhy vpravo a jedním samostatným jízdním pruhem ve směru Hradec Králové – Chrudim vedeným mimo křižovatku. Dojde k rozšíření rampy mimoúrovňové křižovatky Závodiště.
"Ve vztahu k ostatním plánovaným dopravním stavbám v okolním území bude dostavba silnice významným přínosem pro bezpečnost a plynulost silničního provozu. Dojde ke snížení hlučnosti a množství emisí,“ konstatoval generální ředitel ŘSD ČR Jan Kroupa. Stavba bude zařazena do Operačního programu Doprava II a spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Předpokládaná cena II. etapy stavby je 590 milionů korun bez DPH. Uvedení do provozu se očekává v září 2017.