Festival Královéhradeckého kraje opouští krajské město: Na konci srpna zamíří do Jičína, v září ho přivítá Náchod
Festival Královéhradeckého kraje, který se v minulých letech konal v Hradci Králové, zamíří na konci srpna do Jičína a v září do Náchoda. Akce obyvatelům regionu představí produkty regionálních výrobců oceněných v soutěži Regionální potravina Královéhradeckého kraje a producentů zapojených do projektu To nejlepší z Královéhradeckého kraje.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Součástí akcí, na které bude vstup zdarma, bude program Poznej svého farmáře či hudební vystoupení, například Ilony Csáková v Náchodě.
„Budu rád pokud lidé na obě akce dorazí a využijí možnost ochutnat regionální potraviny, nakoupit výrobky regionálních producentů a užijí si připravený kulturní program. Já i moji kolegové z vedení kraje na obě akce dorazíme a těšíme se na příležitost k setkání a neformální rozhovorům s obyvateli našeho kraje,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Petr Koleta. Královéhradecký kraj počítá s tím, že v příštích letech se festival bude konat v dalších městech regionu.
V Jičíně se festival bude konat 28. srpna od 13:00 v zámeckém parku. Od 14:30 vystoupí skupina Pískomil se vrací, kterou na podiu nahradí The Beatles Veteran Club a Kantoři. Závěr večera bude patřit koncertu skupiny Benjaming's Clan.
O dva týdny později, v pátek 11. září, se Festival Královéhradeckého kraje přesune na Masarykovo náměstí v Náchodě, program začne ve 13:00 hodin. Na akci vystoupí skupiny Pískomil se vrací a Kantoři, připraveno bude divadelní představení Než klikneš…Prevence tak trochu jinak. V 18:00 se uskuteční slavnostní předání ocenění vítězům soutěže Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2026. Od 19:00 hodin vystoupí zpěvačka Ilona Csáková a Tornero Band.