Video: Zpěvák Pavel Dobeš se stal dobrovolníkem, neřekl si ani o honorář.

TV Pardubice | 17.03.2010 | 12:29 | 2 min 3 min

Pardubice - Nejlepší dobrovolnící byli oceněni soškou strážného anděla. Mezi ně se zapojil i Pavel Dobeš, který se rozhodl pomoci sociálně slabým rodinám.

Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.

V naplněném Východočeském divadle v Pardubicích bylo odměněno v neděli 14. 3. 2010 šestnáct východočeských dobrovolníků již pošesté originální keramickou sošku anděla za nezištnou práci pro druhé. Galavečer Den D poprvé moderovala dvojce Jitka Slezáková a Martin Strátílek z Českého rozhlasu Pardubice a pořadatel Terra nostra – malebný kraj, o.p.s. doplnil program živým vystoupením českého folkového písničkáře Pavla Dobeše. Dobrovolníky bylo podpořit potleskem více než 300 hostů. "Galavečer Den D je poděkováním všem známým i neznámým dobrovolníkům, kteří bezplatně věnují svůj čas práci pro své okolí. Dobrovolník je člověk, kterému není jedno, kde a jak žije a má jasnou představu o svém místě v životě,“ vysvětluje Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje. Galavečer Den D byl zakončením dvouměsíčního procesu nominací a výběru dobrovolníků k ocenění. Navrhovateli mohly být fyzické osoby a organizace, které dobrovolníky osobně znají. Výběr 16 oceněných z 52 nominací prováděla odborná komise a také zástupci pořadatelů, partnerů, médií a obou zúčastněných krajů. "Ocenění dobrovolníci nejsou vítězové, ale odměnění zástupci těch několika tisícovek bezejmenných dobrovolníků, kteří na území východních Čech nezištně pomáhají druhým,“ uvedl Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra – o.p.s., která je pořadatelem Den D. Letošní ročník byl oproti předchozím plný změn. Zůstal pouze jeden pořadatel z obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj, o.p.s., změnili se moderátoři i způsob nominací. V letošním roce byl poprvé využit on-line systém nominací, který se velmi osvědčil.
Kód vložení modulu
V návaznosti na finanční krizi se výrazně změnili i partneři akce. Již jen jediná firma stojí u vyhlašování dobrovolníků – Dne D od samého začátku. Touto společností je Východočeská plynárenská, člen skupiny RWE. "Společnost si je vědoma společenské odpovědnosti k východočeskému regionu, a proto každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky ve formě finančních darů na podporu kultury, sportu, školství, zdravotnictví a ochrany životního prostředí. Stranou pak nezůstávají ani charitativní, humanitární nebo sociální projekty. Den D je milou příležitostí poděkovat všem, kteří pro ostatní dělají něco naprosto nezištně,“ uvedl Ing. Luboš Falhaur, manažer komunikace společnosti. Den D 2010 se konal pod záštitou hejtmanů Pardubického a Královéhradeckého kraje primátora Statutárního města Pardubice a poslanců Parlamentu České republiky Ing. Hany Orgoníkové a Ing. Miloslava Souška. Hlasování o cenu veřejnosti se v týdnu od 8. do 14. 3. 2010 na stránkách www.den-d.eu zúčastnilo 1024 hlasujících, kteří měli možnost dát svůj hlas některému z nominovaných dobrovolníků. Vítězkou se stala Dagmar Honsnejmanová, která získala 145 hlasů.

Fotogalerie

Autor fotografií: archiv
Cover
Orlický CLUTCH ⚡

0

✍️ OG: TV Pardubice
⚡ Views: 0

👀 TL;DR: SHRNUTÍ

  • 0
0
17.03.2010 | 12:29
🔥 W 💀 L

📸 Need pics, nebo se to nestalo

Doporučené články