Na konci loňského roku zmizela z firmy bruska. Kriminalisté krádež nyní objasnili
Autor textu: Alena Kacálková
| tisková zpráva
Do rukou majitele se vrátil pracovní nástroj poté, co rychnovští kriminalisté ve spolupráci s kosteleckými kolegy z obvodního oddělení případ úspěšně vyřešili. Ke krádeži excentrické brusky došlo v jednom výrobním podniku na Vamberecku ke konci měsíce prosince loňského roku.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Majitel její zmizení nahlásil kosteleckým policistům a ti společně s kriminalisty, specializujícími se na majetkovou trestnou činnost, rozplétali síť poznatků až ke zdárnému vypátrání podezřelého i k zastavárně, kam si pracovní nástroj dočasně odložil.
Brusku Festool, jejíž cena byla odhadnuta na více než 15.000 korun, policisté po nezbytných úkonech vrátili zpět svému majiteli. Podezřelý čtyřiadvacetiletý mladík, osoba policii dobře známá, si vyslechl podezření z přečinu krádeže, za který mu hrozí až tříletý nepodmíněný trest. Muž se přečinu dopustil i přesto, že v posledních třech letech byl za stejnou majetkovou trestnou činnost již odsouzený.