Auto s dřevěnými dveřmi a rozbitými světly dojezdilo
Autor textu: Alena Kacálková
| tisková zpráva
Auto s dřevěnými dveřmi zastavili dopravní policisté při běžné silniční kontrole. Čím detailněji ho zkoumali, tím víc nevěřili vlastním očím. Hlídka zastavila postaršího řidiče nákladního auta zn. Škoda Pickup na silnici I/14 u Podbřezí. Už pouhým pohledem policisté odtušili, že auto zdaleka neodpovídá daným předpisům.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Během podrobné kontroly a provedené technické silniční kontrole, ke které mají oprávnění, zjistili u pickupu několik závažných až nebezpečných závad. Tou nejvážnější byla namontovaná půlka zadních dveří z dřevené překližky. Zámek, který tyto "dveře" jistil, byla stará zasouvací petlice. "Bezpečnostní pojistku" tvořil šroub navrtaný v boku dveří. U auta také chyběly stírací lišty na čelním skle a nefungovalo ani odstřikovací zařízení. Policisté kroutili hlavou i nad "elektro" výbavou škodovky - zadní skupinové svítilny byly rozbité, zadní registrační značku vozidla osvětlovala na kabelu volně visící žárovka. Elektroinstalace od tažného zařízení se vláčela téměř po zemi a samotné tažné zařízení bylo viditelně vybočené do levé strany.
Policisté muži na místě další jízdu zakázali, odebrali mu malý technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Sepsali s ním oznámení o přestupku, které postoupí příslušnému správnímu orgánu.
Mužům zákona byl řidič známý již z dřívějška, kdy jej zastavili s osobním autem zn. Škoda Favorit podobné výbavy. I tento vůz měl nevyhovující technický stav se závažnými a nebezpečnými závadami. U favoritu nefungovala brzdová světla ani zpětná světla při couvání, auto mělo utržené levé boční zrcátko a otevírat dveře zevnitř šlo pouze manipulací s drátem. Toto vozidlo už podstoupilo úspěšnou ekologickou likvidaci a podobný osud zřejmě čeká i pickup.