Vyhrožoval bombou ve škole. Žáky a zaměstnance evakuovali
Autor textu: Hana Kaizarová
| tisková zpráva
V úterý 8. prosince krátce po třinácté hodině oznámil anonym telefonicky ze skrytého čísla do kanceláře základní školy ve Vysokém Mýtě, že je v budově uložena bomba. Na místo se během chvíle dostavilo několik hlídek a škola byla evakuovaná.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Budovu následně prohledal pyrotechnik spolu s psovodem a služebním psem. Policistům se během dvou hodin podařilo zjistit, kdo za hrozbou stojí. Čtyřiapadesátiletého muže zadrželi a převezli k výslechu. Ještě téhož dne mu bylo sděleno obvinění za přečin šíření poplašné zprávy, za který mu v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení.