Řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu
Autor textu: Alena Kacálková
| tisková zpráva
Policisté Obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí zastavili v neděli v 03:25 v Doudlebách nad Orlicí řidiče vozu Citroen. Při běžné silniční kontrole u něj dechovou zkouškou naměřili 1,35 promile alkoholu v dechu. Nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Obdobného hříšníka zastavila hlídka OOP Týniště nad Orlicí i v pátek ve 14:00 u Bolehoště. Při běžné silniční kontrole policisté řidiče vozu zn. Škoda Felicia vyzvali k orientační dechové zkoušce, která na místě vykázala hodnotu 1,13 promile alkoholu v dechu. Hlídka na místě muži zadržela řidičský průkaz a další jízdu zakázala. Muž se po řádném poučení podrobil lékařskému vyšetření. I on je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.