Únava za volantem z vedra je zrádná

Dva motoristé bourali kvůli mikrospánku

Policie ČR | 28.05.2014 | 09:52 | 3 min 4 min

Teplé počasí přináší pro řidiče nástrahy v podobě větší únavy, kterou mohou pocítit při řízení vozidel. Když je řidiči za volantem příliš velké vedro, dostaví se dříve malátnost a pak hrozí nebezpečí mikrospánku, stejně jako se to přihodilo dvěma motoristům na Náchodsku. Oba dva bourali za bílého dne.

Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.

Auto skončilo v příkopu První nehodu vyjeli vyšetřovat dopravní policisté před druhou hodinou odpoledne k Červenému Kostelci. Mezi obcemi Červená Hora a Stolín havaroval vůz Ford Mondeo. Při průjezdu levotočivou zatáčkou 50letého řidiče, který jel ve vozidle sám, s největší pravděpodobností přemohl na kratičký okamžik mikrospánek, vyjel na krajnici a pak v pravém příkopu havaroval. Při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen dechovou zkouškou. Technická závada zjištěna ani uplatněna nebyla. Na voze Mondeo vznikla hmotná škoda 200.000 korun. Nehodu odnesla čtyři vozidla Druhá nehoda, na které se podílel rovněž mikrospánek, dopadla o poznání hůře, neboť řidiče potkala na frekventované silnici. K nehodě došlo deset minut po třetí odpoledne na silnici I/33 mezi Jaroměři a Černožicemi. 56letý řidič Opelu Vectra, který jel směrem na Hradec Králové, zřejmě na krátký okamžik usnul, přitom vjel plynule do levé části vozovky, kde se střetl s protijedoucím vozem Ford Mondeo. Mondeo jedoucí směrem na Náchod za sebou táhlo na tažné tyči Ford Transit. Opel nejprve zachytil přední částí o levý bok Mondea a pak narazil do levého boku Transitu. Po nárazu dostala obě vozidla spojená tyčí smyk a Mondeo ještě zachytilo o levý bok vozu Audi, které projíždělo v protisměru na Hradec Králové. Při dopravní nehodě utrpěl těžké zranění řidič Vectry a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jeho spolujezdec byl zraněn lehce, lehké zranění utrpěla i řidička Transitu. Požití alkoholu bylo u všech řidičů hned na místě vyloučeno dechovou zkouškou. Technická závada žádného z vozidel jako příčina nehody zjištěna ani uplatněna nebyla. Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na 170.000 korun. Obě dopravní nehody policisté dále vyšetřují. V souvislosti s nimi ale velice apelují na řidiče, aby v teplém počasí nepřeceňovali svoje síly. Slunce a vedro zvyšuje únavu a zároveň snižuje schopnost soustředění a rychlých reakcí na události v silničním provozu. Pokud cestujete na delší vzdálenosti, je lepší si trasu rozdělit na menší úseky a dělat zastávky, na kterých je možné vystoupit z vozu, protáhnout se, popřípadě osvěžit nějakými nápoji. Mikrospánek přichází nečekaně a unavený řidič může být jak sobě tak všem okolním účastníkům provozu velmi nebezpečný.

Fotogalerie

Autor fotografií: Policie ČR - Text: Eva Prachařová
Nehoda u Červeného Kostelce

Nehoda u Červeného Kostelce

Nehoda u Jaroměře

Nehoda u Jaroměře

Cover
Orlický CLUTCH ⚡

📍 Spot: Náchodsko
✍️ OG: Policie ČR
⚡ Views: 0

👀 TL;DR: SHRNUTÍ

28.05.2014 | 09:52
🔥 W 💀 L

📸 Need pics, nebo se to nestalo

Doporučené články

Další zprávy z lokality Náchodsko

Pervitin za volantem kamionu u Rozkoše: Náchodští policisté stopli zfetovaného řidiče

04.03.2026 | 10:20

Brutalita na Broumovsku: Zásahová jednotka dopadla únosce, kteří věznili muže v hale

20.02.2026 | 11:35

Žhavý popel zapálil přístřešek s briketami, hasiči vynesli z plamenů plynovou láhev

18.02.2026 | 10:13

Žena spadla ze žebříku do ledové vody. Podchlazenou turistku tahal ze skal vrtulník

14.02.2026 | 17:33

Turista po pádu uvízl zraněný ve skalách, z těžkého terénu ho dostávali hasiči na šestikolce

26.01.2026 | 09:34

Divoká honička u Kostelce: Šestnáctiletý řidič v Audi naboural jiné auto a utíkal do pole. Zastavila ho až namířená zbraň

22.01.2026 | 11:43

Kradl kola, vykrádal kontejnery a ze zdí rval kabely. Řádění nepoučitelného zloděje skončilo

31.12.2025 | 11:22

Královéhradecký kraj pokračuje v budování nových základen pro zdravotnické záchranáře

12.12.2025 | 11:25

Celníci na Náchodsku zajistili stovky padělků od Chanelu po Apple

11.12.2025 | 12:50

Voják a farář. Dva podvody, jedna oběť. Důvěřivá seniorka přišla o veškeré úspory

09.11.2025 | 09:56

Osobní auto v Lipí na Náchodsku zachvátily plameny. Zásah se obešel bez zranění

08.11.2025 | 10:51

Havárie si vyžádala zranění, škodovka skončila v příkopu

14.10.2025 | 10:30

Ve Žďárkách mají nové víceúčelové hřiště. Nadace ČEZ jeho vznik podpořila částkou milion korun

13.10.2025 | 11:53

Diagnóza BMW: Mladá opilá řidička ujížděla před policisty. Nezvládla řízení a nabourala

25.09.2025 | 11:55

Video: Řidič rozpůlil auto o strom. Utrpěl poranění hlavy

23.09.2025 | 08:25

Děsivé ráno v autobuse: Vyděrač za jízdy okradl školáky!

20.09.2025 | 09:59

Kraj plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu průmyslové školy. Stavba bude dražší o téměř padesát milionů

15.09.2025 | 08:20

Dodávka po srážce s mlékárenským náklaďákem totálně zdemolovaná, řidič byl zraněn

29.08.2025 | 07:18

Opravovali střechu rodinného domu. Ta kvůli nedbalosti začala hořet

22.08.2025 | 11:38

V Adršpachu spadl horolezec. Na pomoc letěl vrtulník a po zemi skupina záchranářů

08.08.2025 | 10:22

Systém eCall přivolal pomoc potom, co Mercedes po nehodě skončil na střeše

07.08.2025 | 08:57

Mladí řidiči šlapali svým autům pěkně na krk. Auta jako BMW, Renault a Audi prosvištěla kolem radaru vysokou rychlostí

05.08.2025 | 10:50

Nákladní vozidlo se dřevem skončilo v příkopu. Před vyproštěním ho museli vyložit

28.07.2025 | 07:27

Hasiči se záchranáři záchraňovali osobu v Teplických skalách ze schodiště na skalní hrad Střmen

22.07.2025 | 11:49

Za volantem kamionu nebezpečný řidič. Měl pozitivní test na kokain a opiáty a také padělaný řidičský průkaz

22.07.2025 | 09:36