Policie informuje
Víkend na silnicích: Během tří dnů sedm nehod
Na orlickoústeckých silnicích patřil uplynulý víkend mezi ty klidnější. V pátek 14. prosince vyjížděli dopravní policisté ke třem dopravním nehodám.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Všechny kolize podléhaly oznamovací povinnosti. V prvním případě se dosud neznámý řidič na jedné z lanškrounských ulic střetl s osobním automobilem. Nehodu neoznámil a z místa ujel. Policisté po řidiči intenzivně pátrají. Druhá událost se stala v dopoledních hodinách na silnici II. třídy číslo 360 v Ústí nad Orlicí. Zde se řidič nákladního vozidla střetl se stojícím autobusem. Třetí kolize měla podobný scénář jako u prvního uvedeného případu. Neznámý řidič krátce po třetí hodině odpolední na jedné z ulic v Chocni při vyjíždění z parkoviště narazil do zaparkovaného osobního vozu. Škody na všech poškozených vozidlech jsou předběžně vyčísleny na 12 tisíc korun. Ke zranění účastníků nedošlo.
První víkendový den 15. prosince se na Orlickoústecku bouralo čtyřikrát. Tři kolize podléhaly oznamovací povinnosti a jedna byla vyřešena jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. První případ se pravděpodobně stal v důsledku nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky v Dolní Dobrouči, kdy řidič vozu při vyhýbání se s protijedoucím vozidlem vyjel mimo komunikaci a narazil do oplocení domu (foto č. 1). Od druhé nehody v České Třebové řidič ujel a po sobě zanechal nabourané zaparkované vozidlo. Třetí událost v dopravě byla oznámena pět minut před čtvrtou hodinou odpolední. V obci Hejnice se střetl řidič nákladní jízdní soupravy se sloupem elektrického osvětlení (foto č. 2). Nedání přednosti v jízdě v obci Dolní Dobrouč bylo vyřešeno jako přestupek udělenou blokovou pokutou ve výši 1500 korun. Škody ze sobotních nehod jsou předběžně vyčísleny na 100 tisíc korun. Zraněn naštěstí nikdo nebyl.
O sváteční adventní neděli 16. prosince 2012 jezdili řidiči na Orlickoústecku bez nehod.