Rozpáral audinu o stromy, spolujezdec zraněním podlehl
V pátek večer krátce před dvaadvacátou hodinou došlo na silnici I/14 ve směru z České Třebové do Ústí nad Orlicí k vážné dopravní nehodě – havárii. Vozidlo Audi A3 mělo vyjet mimo komunikaci, kde narazilo pravou částí do stromu a následně do dalších stromů.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Jednatřicetiletý řidič byl s vážným zraněním převezen do krajské nemocnice. O tři roky starší spolujezdec na místě svým zraněním podlehl. Z důvodu vážného zdravotního stavu policisté u řidiče nemohli provést dechovou zkoušku, proto byl nařízen odběr krve. Škody na vozidle a dopravním značení přesahují přes sto tisíc korun. Co bylo příčinou nehody s tragickými následky, bude předmětem šetření.
V poslední době je to již druhá nehoda, která se v tomto úseku stala. Před měsícem nedaleko havarovalo vozidlo Opel Vectra. Dvaatřicetiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a při předjížděcím manévru, tam, kde je dokonce předjíždění zakázáno, se zřejmě dostal do smyku, vjel do protisměru, vozidlo se převrátilo přes střechu a vrátilo se zpět na kola. Osmadvacetiletá řidička utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun.