Položení věnců v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu
Autor textu: Jana Frühaufová
26. října ve 14:00 se uskutečnil tradiční ceremoniál položení věnců, kterým vedení města uctilo památku těch, jež stáli u zrodu samostatného Československého státu.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Svůj projev přednesl starosta města, dále se slova ujal předseda Československé obce legionářské Lanškroun Josef Švarc. "Žijeme v době, kdy svobodu vnímáme jako samozřejmost a mnohá ohrožení si nepřipouštíme a neuvědomujeme si je. Přál bych si, aby nebylo zapomenuto na jména, osudy a ideály těch, kteří stáli u zrodu samostatného Československa, abychom si vážili toho, že můžeme žít ve svobodě a míru," řekl v projevu starosta Radim Vetchý.
Na závěr byly položeny k pomníku věnce, kterými se uctili ti, kteří ve válce nechali, to nejcennější, svůj život. Čestnou stráž drželi členové Aktivní zálohy ozbrojených sil České republiky a lanškrounští skauti.