Po Lanškrouně jezdí městská policie nově i na kole
Autor textu: Jana Frühaufová
| tisková zpráva
Vedení města a Městské policie rozhodlo o zavedení cyklohlídek Městské Policie v Lanškrouně od 1. 8. 2015. Strážníci budou na kolech jezdit převážně v letním období a budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku ve městě a přilehlém okolí.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
K zavedení cyklohlídek se vyjádřil Miloš Smola, člen rady města pověřený řízením Městské policie: „Myslím si, že to bude velice prospěšné hlavně na cyklostezkách, v chatových oblastech a na místech, kde není snadný přístup. Samozřejmě hlídka bude projíždět a dbát na pořádek v okolí lanškrounských rybníků. Policisté budou mít příležitost lépe navázat kontakt s lidmi a případně řešit jejich problémy. Strážníci by se měli přiblížit lidem, aby nebyli vnímáni pouze jako represivní složka. To je jejich cílem a jejich posláním. V blízké budoucnosti plánujeme zavedení schránek důvěry.“