120. výročí založení sboru
Lhotecký džbán po patnácté
V sobotu 11. července se na hřišti v Kostelecké Lhotě - Korytech uskutečnila tradičně netradiční soutěž v požárním útoku hasičů. Letos to byl už 15. ročník soutěže o Lhotecký džbán. Letos byla soutěž spojená s oslavou 120. výročí založení sboru SDH v Kostelecké Lhotě.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Pro návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program. Letošní netradiční hasičské klání proběhlo s podtitulem " Konec hasičů v Čechách". K vidění byla dobová a současná požární technika a vozidla. Pro děti byl vytvořen bohatý kulturní program. Pro malé návštěvníky a hasiče si hasiči z Kostelce nad Orlicí připravili překvapení v podobě pěnové zábavy. Oslava byla pořádána pod záštitou Města Kostelce nad Orlicí a pana senátora JUDr. Miroslava Antla. Večer proběhla také taneční zábava, která hrála až do pozdních večerních hodin.