Třetí zastupitelstvo schválilo rozpočet města
V pondělí 9. února zasedalo, po třetí v tomto volebním období, Zastupitelstvo města Ústí nad Orlicí. Jedním z hlavních bodů jednání bylo schvalování rozpočtu města na rok 2015. Ten byl nakonec bez potíží schválen ve znění předkládaného návrhu, tedy 227,2 milionů korun na straně příjmů a 232,9 milionů na straně výdajů.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Dalšími body jednání byl Plán investičních akcí na rok 2015. V plánu se mimo jiné počítá s úpravou bezbariérových tras a modernizací přechodů v ulici Cihlářská, komunikací propojující kluziště s parkovištěm u pedagogické poradny, výměnou sedadel hlediště Roškotova divadla či s revitalizací sídliště Podměstí.
Na programu bylo také schvalování majetkoprávních úkonů, dotací a dalších bodů. Zasedání třetího zastupitelstva města proběhlo bez problémů a starosta města jej ukončil po třech a půl hodinách jednání. Usnesení bude v nejbližších dnech umístěno na webu města.
Další jednání zastupitelstva města, které bude věnované problematice rekonstrukce ulice T.G. Masaryka, se v Kulturním domě uskuteční v pondělí 2. března.