Pátá etapa revitalizace sídliště připravena. Radnice požádala o dotaci
Včera byla podána žádost o dotaci na Ministerstvo pro místní rozvoj z programu regenerace panelových sídlišť - na pátou. etapu revitalizace ploch panelového sídliště U Dvora.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Projekt obsahuje novostavbu krátkých úseků chodníků v ulici F.V. Heka mezi bytovými domy (BD) č.p. 665 a 814 a mezi prodejnou č.p. 738 a BD 812, a zpevněných ploch pro odpadní nádoby v ulici F.V. Heka mezi BD č.p. 814 a 822 a mezi prodejnou č.p. 738 a BD 812.
Dále jsou v ulici F.V. Heka navržena nová podélná parkovací stání v oblouku podél obslužné komunikace (počet stání 5). V ulici A. Muchy před BD č.p. 820-822 na protější straně obslužné komunikace jsou navržena nová kolmá parkovací stání (počet stání 22). Plocha pro odpadní nádoby na komunální odpad v blízkosti č.p. 812 bude vybavena přístřeškem o půdorysném rozměru 6,0 x 1,5 m, výška 2,5 m. Dále bude přemístěna stávající plakátovací tabule mezi BD č.p. 814 a 822 na protější stranu komunikace na nové základové patky.
Výše uvedené se realizuje za předpokladu přidělené dotace od MMR, dofinancování z městského rozpočtu je cca 300 tisíc Kč. Touto etapou by zejména došlo k dalšímu navýšení parkovacích míst v centrální části sídliště (27 nových parkovacích míst).