Zdravotnické záchranky dostaly pokuty, lékaři nedodržují maximální povolenou pracovní dobu
Státní úřad inspekce práce se nedávno zaměřil na záchranné služby po celé republice. Inspektoři provedli kontroly ve všech státních i dvou soukromých zařízeních. Z patnácti kontrolovaných záchranek jich deset porušilo předpisy. Lékaři tam totiž zůstávají ve službě déle než povolených dvanáct hodin.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Záchranné služby dostaly pokuty v řádech desítek tisíc korun. Dvacetitisícovou pokutu zaplatila záchranná služba Královéhradeckého kraje. A i když se porušování zákona od té doby snaží vyhnout, při rozepisování směn se to stejně nedaří. Královehradecká záchranka má totiž 15 výjezdových stanovišť rozmístěných po celém kraji a do některých musí lékaři dojíždět třeba i hodinu a půl. Právě v takovém případě se jim pak vyplatí zůstat v práci čtyřiadvacet hodin. Podrobnosti v reportáži Václava Plecháčka.
Článek v úplném znění naleznete na portálu Českého rozhlasu Hradec Králové.