Stavba dálnice na Jaroměř by se mohla rozběhnout už v příštím roce
Za dva roky by měla být po 39 letech dovedená dálnice D11 do Hradce Králové a souběžně by mohla začít i stavba na Jaroměř. Tam už Ředitelství silnic a dálnic vykoupilo přes 90 procent pozemků a získalo několik stavebních povolení.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
Zbývající tři kilometry před Hradcem Králové se od loňského léta staví a poté, co stát získal i poslední pozemek v cestě dálnice, měly by první řidiči dojet do krajského města v létě 2017. Jak pokračuje stavba a příprava budování dalších úseků - o to se zajímal reportér Jiří Fremuth.
Článek v úplném znění naleznete na portálu Českého rozhlasu Hradec Králové.