Největší sportovně-společenská akce krajského fotbalu
Obrazem: IV. Galavečer krajského fotbalu v Pelclově divadle
Velmi významnou sportovně-společenskou akci přivítalo v pátek 24. ledna rychnovské Pelclovo divadlo. Uskutečnil se tady IV. Galavečer krajského fotbalu, jehož cílem je ocenit hráče, funkcionáře a obecně ty, kteří se pohybují kolem fotbalu v Královéhradeckém kraji.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
O významu této akce svědčí i účast. Nechyběli senátor Miroslav Antl, poslanec a starosta Trutnova Ivan Adamec, ředitel neprofesionálního fotbalu FAČR Otakar Mestek, členové výkonného výboru krajského fotbalového svazu a samozřejmě ani představitelé domácího Rychnova nad Kněžnou - starosta Jan Skořepa a místostarostky Jana Drejslová a Michaela Zimová.
Ocenění se předávala ve 14 anketách. Mezi oceněnými za rok 2013 jsou i zástupci rychnovského okresu. Například Filip Stieber získal Cenu Fair Play. Hráč domácího fotbalového oddílu Spartak Rychnov nad Kněžnou, který se během soutěžního utkání přiznal k neregulérně vstřelené brance. Zvláštní cenu občanského sdružení Fotbal v kraji zase získali pořadatelé exhibičního utkání Rychnov-Sparta. Parta fotbalistů, kteří si zápas darovala ke 40. narozeninám, díky této akci vydělali 80 tisíc korun, za které koupili bezpečné branky pro mládež i dospělé.
IV. Galavečer krajského fotbalu v Peclově divadle se rozhodně vydařil. Důležité je, že díky charitativní dražbě sportovních fotografií se podařilo vybrat 14700 Kč, které organizátoři věnovali občanskému sdružení Pferda a tréninkové kavárně Láry Fáry. Rychnov nad Kněžnou rozhodně jako pořadatel galavečeru uspěl. Největší zásluhu na hladkém průběhu celého večera měl Miroslav Hofmann, předseda OS Fotbal v kraji, člen výboru okresního fotbalového svazu, aktivní fotbalista Spartaku a mimojiné i šéfredaktor Rychnovského zpravodaje. Večer moderoval Jan Dušek.