Hazard?
Motorový vlak zdemoloval osobní auto
V sobotu patnáct minut po sedmnácté hodině došlo mezi Chocní a Vysokým Mýtem ke střetu osobního vlaku se stříbrným hyundaiem. Regionova jela podle inspektora drážní inspekce ve směru od Vysokého Mýta do Chocně.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která byla v době nehody v činnosti. Při nehodě byl zraněn řidič a spolujezdkyně z osobního automobilu. Škoda byla vyčíslena na 145 000 Kč, z toho 25 tisíc na vlaku, 120 tisíc pak na automobilu. Provoz na trati byl obnoven v 20.33 hodin," informoval média mluvčí drážní inspekce.
"Sedmašedesátiletý řidič osobního vozidla značky Hyundai, projíždějící po komunikaci z obce Sruby do obce Dvořisko, zřejmě nedal na železničním přejezdu přednost přijíždějícímu osobnímu motorovému vlaku a tím došlo ke střetu pravého boku osobního vozidla s pravým předním nárazníkem vlaku. Střet si vyžádal zranění strojvedoucího, řidiče a jeho spolujedoucí. Provedená dechová zkouška na alkohol u obou účastníků vyloučila požití alkoholických nápojů," popsala nehodu policejní mluvčí Lenka Vilímková.
Ve vlaku v době nehody cestovalo dvacet osob, kteří vyvázli bez zranění. Trať byla z důvodu prověřování a dokumentování nehody na čtyři a půl hodiny uzavřena.