Hasiči hledají pohřešovaného vodáka
Zbytečný risk v Pekelském údolí
Od nedělních odpoledních hodin se pohřešuje jeden z vodáků, který se pokusil se svými kolegy sjet řeku Metuji. Čtyři lidé na dvou lodích se spustili z Pekla do Nového Města nad Metují. Po patnácté hodině se u Bartoňova mostu dostali do peřeje a převrhli se.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
"Třem lidem se podařilo dostat se na břeh. Čtvrtý ale zůstal pod vodou a ztratil se. Na místo vyjeli policisté včetně potápěčů a hasičů. Krátce před 17. hodinou přiletěl na pomoc i vrtulník. Do současné doby je však pátrání po 47letém muži bezúspěšné," uvedla krajská policejní mluvčí Iva Kormošová.
Kvůli riskantnímu jednání této skupiny vodáků, které možná má i tragické následky, museli být povolání k pátrání hasiči ze čtyř stanic - stanice Náchod, SDH Nové Město nad Metují, SDH Náchod - město a SDH Náchod - Lipí. Pátrání po vodákovi probíhalo až do osmé hodiny večerní. "Zatím bezúspěšná pátrací akce po ztraceném vodákovi v Metuji dnes pomalu končí. Pokračovat se bude po odpadnutí vody," upřesnila večer policejní mluvčí.