Policie našla zloděje lékařského přístroje
Rychnov nad Kněžnou - Drahý lékařský přístroj s notebookem za třista tisíc se vrátil jeho majiteli. Postarali se o to rychnovští policisté spolu s kriminalisty. Pachatel se to dozvěděl na apríla.
Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.
"Speciální přístroj s veškerým potřebným vybavením, ke kterému přináležel i notebook, ukradl neznámý pachatel 9. ledna 2009 odpoledne z prostor rychnovského zdravotního zařízení. Rychnovští policisté začali po zloději ihned intenzivně pátrat a v krátkém časovém úseku byl znám podezřelý. Jak ale policisté zjistili, podezřelý muž krátce po ztrátě přístroje odjel na několika týdenní zahraniční cestu. Po jeho návratu na něj čekalo obvinění z trestného činu krádeže, které si vyslechl první dubnový den tohoto roku," sdělila podrobnosti k případu tisková mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.
Podezřelý muž ale velmi záhy zjistil, že se o apríl v jeho případě nejednalo. "Obviněnému šestatřicetiletému muži z Dobrušska za trestný čin krádeže hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři roky. Kompletní lékařský přístroj byl bez závad předán zpět poškozené firmě," dodala mluvčí.