Smrt na obchvatu Chrudimi. Hromadná srážka čtyř aut si vyžádala dva lidské životy
Ilustrační foto Foto: AI

Smrt na obchvatu Chrudimi. Hromadná srážka čtyř aut si vyžádala dva lidské životy

Orlický.net | 04.05.2026 | 21:02 | 1 min 1 min | Clutch: 108 | #stretviceaut

K tragickým následkům vedla pondělní odpolední dopravní nehoda na silnici I/37, která tvoří obchvat Chrudimi. V úseku poblíž místní části Topol došlo ke střetu osobních vozidel. Nehoda si vyžádala dvě usmrcené osoby a další dva lidé museli být transportováni do nemocničního zařízení.

Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.

Záchranné složky prováděly na místě vyprošťovací práce a hlavní tah musel být na více než čtyři hodiny zcela uzavřen.

Zásah integrovaného záchranného systému trval několik hodin

Událost byla na operační středisko ohlášena ve 15:20. K místu nehody okamžitě zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně profesionální jednotky hasičů (CHS Chrudim) a dobrovolné jednotky města Chrudim. Hasiči museli z havarovaných vozů zaklíněné osoby vyprošťovat.

Z důvodu probíhajících záchranných prací a následného vyšetřování byla silnice I/37 v obou směrech neprůjezdná. Doprava byla odkláněna na vyznačené objízdné trasy vedoucí přímo přes Chrudim a sousední Slatiňany.

Vyšetřování a odstraňování následků

Oficiální vyjádření tiskové mluvčí Policie ČR Pardubického kraje Dity Holečkové potvrdilo, že při střetu zemřely dvě osoby a dvě další utrpěly zranění vyžadující nemocniční péči. Ačkoliv prvotní dopravní hlášení z místa hovořila o pěti zúčastněných automobilech, policejní zpráva i hlášení hasičů následně upřesnily, že se jednalo o střet čtyř vozidel.

Policisté na místě podrobili dva z řidičů orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, přičemž oba výsledky byly negativní. U obou usmrcených osob byla pro účely dalšího vyšetřování nařízena soudní pitva. Veškeré příčiny a okolnosti této vážné dopravní nehody zůstávají předmětem dalšího policejního prověřování. K plnému obnovení plynulého provozu na obchvatu došlo krátce po dvacáté hodině.

Cover
Orlický CLUTCH ⚡

Tragickej crash na obchvatu Chrudimi: Čtyři auta v sobě a bohužel vyhasly dva životy

📍 Spot: Chrudim
✍️ OG: Orlický.net
⚡ Views: 108

👀 TL;DR: SHRNUTÍ

  • Odpoledne se na obchvatu Chrudimi (silnice I/37) stala fatální bouračka, srazila se celkem čtyři auta. 🚗💥
  • IZS muselo lidi vyprošťovat, ale dva lidi tenhle crash bohužel nepřežili. Další dva skončili v nemocnici. 🏥
  • Silnice byla víc než 4 hodiny totálně locknutá a jelo se objížďkou přes město. 🛑
ohle je bohužel ten nejsmutnější reality check. Dneska kolem čtvrt na čtyři odpoledne se na obchvatu Chrudimi poblíž Topole rozjel hroznej scénář. Původní info sice mluvilo o pěti autech, ale policajti to nakonec upřesnili na čtyři zúčastněný káry. Na místo okamžitě naběhl celej IZS squad a hasiči museli lidi dostávat z nabouraných aut ven. Bohužel i přes maximální effort záchranářů si tenhle střet vyžádal dvě oběti (RIP 🕊️) a další dva lidi musela odvézt záchranka. Je to prostě strašně sad.

Silnice dostala okamžitej lock v obou směrech, takže veškerá doprava musela jít objížďkou přímo přes centrum Chrudimi a Slatiňany. Policie na místě dala dvěma řidičům dýchnout, alkohol byl u obou čistá nula. Teď se rozjíždí těžký vyšetřování a soudní pitvy, aby benga zjistila, co přesně k týhle tragédii vedlo. Provoz se podařilo nahodit zpátky až chvíli po osmé večer. Dávejte na sebe na silnicích fakt bacha, nikdy nevíte, co se může stát. 💔
04.05.2026 | 21:02
🔥 W 💀 L

Doporučené články

Další zprávy z lokality Chrudim

V Chrudimi chytil skleník od svíčky a vzal s sebou i zaparkované auto. Hasiči naštěstí uchránili vedlejší obchod

15.04.2026 | 11:20

Zásah u výškové budovy v Chrudimi: Silný kouř měl na svědomí pouze spálený oběd

06.04.2026 | 11:27

Chrudim plánuje rozsáhlé investice: Stamiliony poputují do sportovní haly a školství

31.03.2026 | 07:50

Příliš blízko zástavby. Kudy povede trasa severního obchvatu Chrudimi, se obce zatím neshodnou

30.03.2026 | 10:15

Vlak odmrštil auto mimo trať. Cestující jsou v pořádku, jeden člověk skončil v nemocnici

15.03.2026 | 14:34

Past v sedmém patře paneláku. Chrudimští hasiči trénovali záchranu lidí z hořícího bytu

11.03.2026 | 08:10

Hasiči a záchranáři zkřížili hokejky pro dobrou věc. Tomíkovi ze Ždírce vybojovali přes 27 tisíc

08.03.2026 | 11:42

Nehoda na přechodu v Chrudimi: Dívka skončila v nemocnici, policie prosí o pomoc svědky

01.03.2026 | 09:20

Konflikt známých v bytě skončil smrtí, policie kvůli věku tají detaily

16.02.2026 | 08:36

Muž chtěl po ženě cigaretu, odmítnutí „potrestal” nožem. Policie ukázala fotku podezřelého

30.01.2026 | 11:54

Střecha chaty byla v plamenech, hasiči zevnitř zachránili vyděšeného psa

31.12.2025 | 12:29

Na městské louce porostou staré krajové odrůdy. Chrudimská zahrada nabídne hrušně a jabloně

18.11.2025 | 08:46

Utkal se Ford s Volkswagenem. V autě na boku zůstala zaklíněná osoba

30.09.2025 | 08:38

Transformátor v plamenech. Chyba byla na kondenzátoru

23.09.2025 | 11:51

Z balkonu v 6. patře šlehaly plameny. Hasiči museli evakuovat část obyvatel paneláku

16.06.2025 | 09:34

Minuty rozhodly o životě! Záchranáři resuscitovali podchlazeného muže, který spal v parku na lavičce. O pár minut později by zemřel

13.05.2025 | 12:46

Muž se na ulici přímo před zraky policistů polil benzínem a chystal si zapálit cigaretu. Naštěstí to nestihl

20.03.2025 | 12:54

Tragicky skončila ranní nehoda na obchvatu. Jeden z řidičů srážku nepřežil

21.12.2023 | 07:04

Mladý pirát prosvištěl ulicí téměř stovkou. Teď mu hrozí pokuta deset tisíc a roční zákaz, od ledna to bude dražší

01.12.2023 | 07:01

Muž prozíravě nabíjel baterii elektrokola v koupelně. Ta po vzplanutí skončila ve vaně pod vodou

22.09.2021 | 11:40

Šijí unikátní roušky s parametry respirátorů. Jejich atest podpořil kraj dotací

17.08.2020 | 09:08

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu silnice I/37. Ta bude obchvatem pro Chrudim a Slatiňany

19.12.2019 | 09:06

Hradečtí hasiči jsou mistry republiky ve vyprošťování u dopravních nehod

21.09.2018 | 10:40

Další dítě vylezlo na trafostanici. Chlapce sundávali hasiči

20.04.2017 | 12:37

ČEZ ESCO vybuduje nové osvětlení v Chrudimi. Spotřebuje o 74 % méně elektrické energie

13.12.2023 | 11:22