Tři zranění cestující

Drama při zahájení olympiády: Auto vzalo kruháč rovně, potkalo sloup a motor skončil na silnici

Orlický.net | 09.02.2026 | 06:40 | 1 min 1 min | Clutch: 58 | #autonaboku #NotARamp

Zatímco svět v pátek večer sledoval zapalování olympijských ohňů, v pardubických Polabinách se odehrálo jiné, mnohem nebezpečnější drama. Řidič osobního vozu nezvládl průjezd kruhovým objezdem u Kauflandu a havaroval tak, že z auta vyletěl motor. Nehoda si vyžádala tři zraněné.

Nemůžete číst? Pusťte si audio.
Ideální na cesty autem nebo při práci.

K havárii došlo v ulici Okrajová krátce po jedenácté hodině večer. Podle svědků se nehoda stala přesně v okamžiku, kdy v televizi vrcholil zahajovací ceremoniál olympijských her.

Rána jako z děla a motor na silnici

Scéna na místě nehody připomínala akční film. Černý Volkswagen Passat zřejmě ve vysoké rychlosti "proletěl" kruhový objezd. „Dle pažitu na silnici to vzali rovně přes kruhový objezd. Dle rachotu plechů pomalu nejeli,“ popsal situaci svědek Přemysl Nagy.

Náraz byl tak silný, že se z vozu utrhlo celé motorové ústrojí a zůstalo ležet na vozovce pár metrů od vraku. Auto navíc přišlo o kolo a skončilo převrácené na boku u zastávky MHD. Duchapřítomní kolemjdoucí okamžitě přispěchali na pomoc a vůz převrátili zpět na kola ještě před příjezdem záchranářů.

Tři zranění v péči záchranářů

Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči z Pardubic, záchranná služba a policie. „Při události došlo ke zranění tří osob. Hasiči po příjezdu na místo poskytli zraněným osobám první pomoc a ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Pardubického kraje se podíleli na jejich ošetření,“ uvedlo tiskové oddělení HZS Pardubického kraje.

Hasiči také zajistili vrak proti požáru a zlikvidovali únik provozních kapalin, které znečistily vozovku. Omezení dopravy v místě nehody trvalo zhruba do půl třetí ráno. Příčiny nehody nyní vyšetřuje Policie ČR.

Fotogalerie

Autor fotografií: HZS Pardubického kraje
Cover
Orlický CLUTCH ⚡

Když si spleteš kruháč se skokanským můstkem 🚗💨. V Pardubicích to Passat „poslal“ rovně, motor skončil na silnici 💥🛑

📍 Spot: Pardubice
✍️ OG: Orlický.net
⚡ Views: 58

👀 TL;DR: SHRNUTÍ

  • The Crash: Pátek večer (cca 23:00), Pardubice - Polabiny. Černý VW Passat přijel ke kruháči u Kauflandu. Místo zatáčení zvolil strategii „Full Send“ (rovně přes střed) 📉🔄.
  • The Damage: Rána jako z děla. Auto trefilo obrubníky takovou silou, že se utrhl celý motor a letěl desítky metrů daleko. Auto přišlo o kolo a skončilo na boku u zastávky. Totálka level 100 💀🔧.
  • The Heroes: Svědci (MVP) neseděli na zadku. Ještě před příjezdem hasičů auto vlastními silami převrátili zpět na kola, aby pomohli posádce.
  • The Result: 3 zranění v péči záchranky. Hasiči uklízeli trosky a olej do půl třetí ráno 🚑🧹
Real talk, fyzika je neúprosná. Aby z osobáku vyletěl motor, musí to být náraz v extrémní rychlosti. Ten kruhový objezd v Polabinách není malý, takže představa, že ho někdo "přeletí", je děsivá. Naštěstí to dopadlo "jen" třemi zraněními, což je vzhledem k destrukci auta (motor venku, utržené kolo) malý zázrak. Velký Respect patří lidem okolo. Místo aby jen točili na TikTok, jak hoří motor na silnici, běželi k autu a pomohli ho otočit. To chce odvahu, protože nikdy nevíš, jestli to nezačne hořet nebo bouchat. Doufejme, že se řidič poučí, že silnice v Pardubicích nejsou závodní dráha v Monze. 🏎️🚫
09.02.2026 | 06:40
🔥 W 💀 L

📸 Need pics, nebo se to nestalo

Doporučené články

Další zprávy z lokality Pardubice

Pes se zamkl v autě a sledoval, jak se ho majitel a později strážník snaží vysvobodit

12.03.2026 | 11:23

Měla v tašce milion pro podvodníka! Ženu z východu Čech zachránil na poslední chvíli důležitý postřeh

12.03.2026 | 10:23

Stíhačky JAS-39 Gripen míří do Pardubic, letiště budou sdílet s výcvikovými stroji

11.03.2026 | 06:30

All Star Game v Pardubicích bavila fanoušky. Východ porazil Západ, zářil Bryan

09.03.2026 | 09:30

Naděje pro ženy s těžkou diagnózou. Pardubická onkogynekologie obhájila elitní status

09.03.2026 | 08:37

Pardubický kraj ocenil nejlepší sportovce roku 2025. Absolutním vítězem je Lukáš Sedlák

08.03.2026 | 12:11

Kutilská dílna v pardubickém paneláku lehla popelem. Noční tragédii odvrátil včasný zásah

08.03.2026 | 10:21

Vědci z Univerzity Pardubice zpřesnili metodu detekce rakoviny slinivky z krve, funguje i u rizikových pacientů

04.03.2026 | 07:04

Když se snažíte pomoct, a oni se s vámi chtějí prát. Opilý cyklista na třídě Míru v Pardubicích napadl strážníky

03.03.2026 | 09:20

Hokejisté Pardubic otočili zápas s Karlovými Vary z 0:3 na 4:3. Padly dva historické milníky

02.03.2026 | 22:21

Auto na střeše a šokující zjištění. Viník nehody v Nemošické nadýchal 4 promile!

28.02.2026 | 08:18

Dobrovolníci vyrobí 40 hmyzích domků pro mateřské školy

27.02.2026 | 08:23

Hůrka se má proměnit v moderní čtvrť. Město chce dát lokalitě nový směr

26.02.2026 | 08:06

Šestnáctý ročník soutěže Zdravá a nemocná příroda zná své vítěze. Speciální cenu udělila i pop star Helena Vondráčková

25.02.2026 | 13:34

Cestující nenechali seniora v nesnázích, na pomoc přivolali hlídku strážníků

25.02.2026 | 10:03

Pardubičtí policisté potřebují vaši pomoc se ztotožněním muže na fotce. Muž se pohyboval u vykradeného obchodu s textilem

24.02.2026 | 07:46

Letiště Pardubice roste do výšky: Nové patro terminálu otevře brány už v březnu

22.02.2026 | 10:07

Pod psem se probořila hladina, pardubičtí hasiči pro něj museli na paddleboardu

18.02.2026 | 13:59

Pardubická chemička Synthesia plánuje zvýšit produkci nitrocelulózy

17.02.2026 | 12:08

Úspěch žáků z Pardubicka otevřel cestu na fotbalové mistrovství světa v Číně. Kraj jedná o možnostech podpory

13.02.2026 | 11:55

Asistence strážníků u nemocné ženy: Hlídka na žádost lékaře prověřila bydliště a zajistila převoz

13.02.2026 | 10:43

Bryant přepsal leden. MVP MAXA NBL míří do Pardubic

12.02.2026 | 15:35

Šok na Višňovce: Opilý muž pod vlivem toluenu nadával dětem před školkou, skončil v poutech

12.02.2026 | 12:51

Pardubické školky mají pomoc navíc, město poděkovalo babičkám dobrovolnicím za jejich čas

12.02.2026 | 09:50

Zlomená noha a tři promile: Opilec na zastávce nezvládl ošetření, strážníci museli krotit agresi

09.02.2026 | 11:20