25.04.2023 12:38
SDH
Zpravodajství
krimi
Zobrazeno
1744x
|
Jednotky dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí a Častolovic byly 18. dubna povolány k požáru lokomotivy. Provedeným průzkumem na místě bylo potvrzeno zahoření lokomotivy v motorovém prostoru, kdy hasiči v dýchací technice k lokalizaci požáru použili hasicí přístroj CO2.
"Jednotka byla povolána k požáru diesel elektrické lokomotivy řady 742 na kolejích před vjezdem do železniční stanice Častolovice. Požár byl v době našeho příjezdu částečně lokalizován strojvedoucím, který zahájil zásah PHP. Zasahující hasiči po provedeném průzkumu nejprve spolupracovali s kolegy z JSDH Kostelec nad Orlicí na kontrole lokomotivy a zajištění předlékařské pomoci strojvedoucímu, který se nadýchal zplodin hoření. Místo události bylo osvětleno stožárem z cisterny," informovali o události dobrovolní hasiči z Častolovic.
"Jedné zraněné osobě jsme poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu posádek ZZS Královéhradeckého kraje jsme ji předali do jejich péče a vypomohli s doprovodem k vozidlu ZZS. Na likvidaci požáru byl použit vysokotlaký proud vody v CAS PS RK, prováděli jsme kontrolu míst termokamerou. Po příjezdu jednotky HZS Správa železnic Česká Třebová bylo místo předáno a ostatní jednotky se vrátily zpět na svoje základny," informovali o události dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí.
Dobrovolní hasiči na místě spolupracovali s jednotkou HZS Královéhradeckého kraje ze stanice Rychnov nad Kněžnou, jednotkou HZS Správy železnic Česká Třebová, ZZS KHK a Policií ČR.

Podpořte redakci on-line deníku Orlický.net! Klikněte, prosím, na reklamní banner našich inzerentů. Tento zpravodajský portál funguje díky reklamě jako je tato. Děkujeme.
|