Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Jan Vavřina/Martin Fletcher
autor fotografií Mountfield HK
hash tag #mountfieldhk
11.09.2020 13:17

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 2993x
Mountfield HK se chystá na osmou sezónu mezi tuzemskou elitou, kterou zahájí ve čtvrtek 17. září od 17:30 na ledě českobudějovického Motoru. První domácí utkání sehraje o tři dny později, kdy do ČPP Arény zavítají Vítkovice. Hradecký hokejový klub přes letní měsíce doplnil a posílil kádr, chtěl by tak útočit na vyšší příčky než v uplynulém nedokončeném ročníku.

Skladba A-týmu: Nové trenérské trio i zámořská výpomoc

V průběhu uplynulé sezóny doznalo mužstvo Východočechů velkého množství hráčských změn, snahou vedení klubu proto bylo stabilizovat kádr a vhodně ho doplnit. Na skladbě týmu se podílel rovněž Vladimír Růžička st., který byl pro sezónu 2020/21 jmenován hlavním trenérem, jako asistenty si vybral Daniela Brandu a Davida Kočího. Trenérský štáb je tak kompletně nový, naopak realizační tým zůstal beze změn.

Mužstvo opustila sedmička hráčů: Oskars Cibulskis (HC Verva Litvínov), Michal Dragoun (HC Příbram), Oscar Eklund (Södertälje SK), Tomáš Linhart (HC Dynamo Pardubice / HC Stadion Vrchlabí), Patrik Miškář (HC Stadion Litoměřice), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec), Petr Šidlík (BK Mladá Boleslav). Na odchodu byl rovněž Matěj Chalupa (Chicago Blackhawks), ten ale ještě v úvodu sezóny vypomůže pod Bílou věží.

Za Lvy bude naopak nově bojovat šestice hráčů: Jérémie Blain (HC Sparta Praha), Bohumil Jank (HC Škoda Plzeň), Kelly Klíma (Tucson Roadrunners), Vladimír Růžička ml. (HC Sparta Praha), Jakub Sklenář (Piráti Chomutov) a Jan Veselý (ČEZ Motor České Budějovice), který by měl vypomáhat partnerskému Kolínu. Kromě Matěje Chalupy získal Mountfield HK na úvod sezóny ještě jednu výraznou tvář – dres mateřského oddílu znovu oblékne také obránce Detroit Red Wings a národního týmu Filip Hronek. Kádr Hradce Králové je tímto kompletní.

Kapitánem A-týmu zůstává Radek Smoleňák, jeho asistenty budou, stejně jako v závěru loňského ročníku, zadáci Richard Nedomlel a Filip Pavlík.

Přípravné období obstaral Generali Česká Cup

Po nedokončené loňské sezóně připravilo vedení soutěže na letní období přípravný turnaj Generali Česká Cup, jehož součástí bylo všech 14 extraligových a 2 prvoligová mužstva. Mountfield HK se ve skupině C střetl s Olomoucí (venkovní výhra 5:2, domácí porážka 3:4), Kometou (domácí výhra 2:0, venkovní porážka 2:3) a Pardubicemi (venkovní výhra 1:0, domácí výhra 6:5p). Jedenáct získaných bodů stačilo na postupové druhé místo.

Ve čtvrtfinále změřil Hradec síly s Třincem – v prvním utkání padl na domácím ledě 1:7, ve Slezsku zvítězil 3:2. Po celkovém výsledku 9:4 postoupil do další fáze soutěže soupeř, pro Východočechy cesta turnajem skončila. Nejvíce kanadských bodů z hradeckého mužstva nasbírali Kelly Klíma (4+2) a Jordann Perret (2+2). Družina Vladimíra Růžičky má naplánován ještě jeden přípravný duel – 11. září od 17:30 v Karlových Varech, který bude generálkou na Tipsport extraligu.

Aktuální situace související s Covid-19

V průběhu letních měsíců se ani Mountfieldu HK nevyhnuly komplikace spojené s onemocněním Covid-19, třem hráčům byla v červenci nařízena karanténa. Aktuálně žádné podezření na nákazu v týmu není, vedení klubu přesto přistupuje k situaci s maximální obezřetností – kabina A-týmu i sportoviště jsou každý den desinfikovány; u vchodu na zimní stadion je instalován bezkontaktní měřič tělesné teploty, který pravidelně využívají všichni hráči, trenéři i zaměstnanci klubu sídlící v hlavní budově. Všichni členové klubu byli zároveň instruování, jak mají postupovat v případě podezření na nákazu koronavirem.

Pravidelné testování v extraligových kádrech po jednání APK LH probíhat prozatím nebude, v případě podezření na nákazu budou kluby situaci řešit s příslušnými hygienickými stanicemi a zainteresovanými orgány. Zástupci APK LH i nadále jednají s hygieniky a ministerstvem zdravotnictví ohledně zmírnění současných karanténních opatření.

Dle platných vládních nařízení a po konzultaci a schválení ze strany Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje je aktuálně počítáno s tím, že se do ČPP Arény na zápasy A-týmu dostane 3945 osob, které budou rozděleny do osmi samostatných sektorů. Mountfield HK je zároveň připraven reagovat na případné změny jednotlivých omezení.

Ambice, cíle a ČPP Aréna

V uplynulé sezóně se Mountfield HK poprvé po šesti úspěšných letech neprobojoval přímo do čtvrtfinále play off, základní část zakončil se 74 body na 8. místě. V předkole se bil o postup do dalšího kola, s Karlovými Vary svedl dva souboje, přičemž za stavu série 1:1 byl extraligový ročník 2019/20 kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončen.

V ročníku 2020/21 bude chtít Mountfield HK i s ohledem na sílu mužstva a jeho vhodné doplnění hrát na vyšších příčkách než v loňské sezóně – pohybovat se v popředí tabulky a probojovat se po roční pauze znovu přímo do čtvrtfinále play off, přičemž letos do něj přímo postupují pouze první čtyři týmy. Podle vývoje sezóny by hradecký hokejový klub rád pomýšlel rovněž na medailové umístění.

Vedení klubu si zároveň uvědomuje, že vzhledem k současnému stavu se může sezóna vyvíjet jakkoliv a může být ovlivněna pandemií.

Klub nadále deklaruje, že vnitřní prostory obou hal ČPP Arény jsou nevyhovující a nedostatečné. Jde mimo jiné o kabiny mládeže, které již delší dobu kapacitně nestačí. Po jednáních s vedením města nastal v této problematice mírný pozitivní posun – bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele dokončení projektové dokumentace přístavby zimního stadionu. Vedení klubu bude v této otázce i nadále aktivní.

Rozpočet, partneři a permanentky

Rozpočet klubu pro sezónu 2020/21 ještě nebyl uzavřen, stále probíhají jednání s některými partnery, měl by ale být v podobné výši jako v uplynulém roce – mírně přesahující 100 milionů korun. Důležitým faktem je, že se v průběhu letních měsíců podařilo snížit výdaje na A-tým.
Vedení klubu je potěšeno, že drtivá většina partnerů bude s Mountfieldem HK spolupracovat i nadále, u některých došlo dokonce k navýšení podpory, čehož si hokejový klub velmi váží.

Věrnost v těžkém období projevili rovněž fanoušci nákupem permanentních vstupenek. Jejich prodej byl vzhledem k vydaným mimořádným opatřením předčasně ukončen, a to již 26. července. Výdej permanentních karet nebyl doposud uzavřen, jejich celkový počet se bude pohybovat okolo 2700 kusů.

Spolupracující oddíl a Winter Classic

Před sezónou 2020/21 navázal hradecký hokejový klub úzkou spolupráci s SC Kolín, který se stal účastníkem druhé nejvyšší soutěže. V dresu Středočechů absolvovala některé přípravné zápasy řada kmenových hráčů Mountfieldu HK, kteří by měli partnerskému klubu vypomáhat: Štěpán Lukeš, Miroslav Kukla, Jakub Muška, Jakub Váchal, Vojtěch Síla, Martin Štohanzl nebo Jan Veselý.

Někteří mladí hráči budou působit také v dalších seniorských oddílech. Většině hráčů širšího kádru A-mužstva bylo zajištěno angažmá v Chance Lize, což je pro jejich rozvoj důležitá a pozitivní zpráva. Nejnovější změnou je měsíční hostování Michaela Gaspara do Slavie Praha, v rámci střídavých startů ale bude moci naskočit i za Hradec Králové.

Mountfield HK se v sezóně 2020/21 zúčastní unikátní akce, 12. prosince se ve Špindlerově Mlýně představí v rámci utkání pod otevřeným nebem, když vyzve pražskou Spartu. Součástí akce budou také další atraktivní duely, Winter Classic si vyzkouší rovněž hradečtí junioři.

Novinky u mládeže

Junioři v loňské sezóně pod vedením Davida Kočího váleli a dokázali zvítězit v turnaji O pohár DHL, v následném Superpoháru DHL se probojovali do vyřazovacích bojů, které se však kvůli předčasně ukončené sezóně neuskutečnily. K nejstarší mládežnické kategorii se od A-týmu vrací Aleš Krátoška, jeho mužstvo bude nastupovat v Juniorské lize akademií.

Dorost opanoval skupinu Střed ELIOD extraligy dorostu se šestibodovým náskokem na druhý tým v pořadí a postoupil do skupiny o pořadí v play off. V něm stihl posbírat 62 bodů, které stačily na průběžné 3. místo, než byla sezóna předčasně ukončena. Jako hlavní kouč povede i nadále hradecké dorostence Jiří Janoušek ml.

Mountfield HK pořádá také pro letošní ročník nábor malých hokejistů, kurzy ledního hokeje se rozjedou 24. září prvním tréninkem. Ty budou nadále probíhat dvakrát týdně v průběhu celé sezóny, kurzy jsou určeny pro děti ročníku narození 2013 a mladší.

Poděkování

Vedení hokejového klubu Mountfield HK, a.s. velice děkuje Městu Hradec Králové, společnosti Mountfield a.s., Královéhradeckému kraji i všem dalším partnerům, příznivcům a fanouškům za významnou podporu, které si obzvlášť v této nelehké době velice váží.


Zajímavost z regionu
Další zprávy z lokality Hradec Králové
Opilý muž se zaklínil na autobusové zastávce. Hasiči museli její část demontovat
V pondělí začne v Bio Central festival jeden svět – na druhý pokus
Klicperovo divadlo připravilo na úvod nové divadelní sezóny obnovenou premiéru Kytice
Zřejmě nerespektoval červenou. Octavia po střetu narazila do sloupu
Dvě osoby skončily po čelním střetu dvou aut v nemocnici
Podzim v GMU zahájí čtyři vernisáže k novým výstavám
Hradecká zdrávka mezi značkami roku: škola zabodovala v marketingové soutěži
Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové má zelenou. Rekonstrukce budovy na nám. Svobody začíná a vyjde téměř na 200 milionů korun
Fakultní nemocnice omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů
Požár výškové budovy a problém se zaparkovanými auty na nástupní ploše
Mezinárodní konferenci Hradecké dny sociální práce koronavirus neohrozí, odborníci budou diskutovat on-line
V rámci 3. kola Fortuna:Národní ligy zavítal do Hradce Králové celek Chrudimi
Bezplatný projekt Šance na restart 2 je tu i pro vás
Nadechni se pro město a zažij ho jinak!
Enormní zájem o zdravotnické obory: hradecká zdrávka uvítala rekordní počet studentů
Klicperovo divadlo uvede derniéry Jedlíků čokolády a Velké mořské víly
Z těžkého ublížení na zdraví je pokus o vraždu. Matce novorozence hrozí výjimečný trest
Nový kulturní projekt Artup spojí odvěké rivaly – Hradec Králové a Pardubice
Výstava Paměti národa Z totality do totality se přesunula do Hradce Králové
Fakulta koncem prázdnin ožila i přes nepřízeň vnějších okolností
Někdo posprejoval více jak dvě desítky domů v centru města
Chodec skončil na předním skle osobáku. V nemocnici následkům nehody podlehl
Autorská adaptace slavného románu německého spisovatele Ericha Marii Remarqua Tři kamarádi v Klicperově divadle
Potvrzeno. Hradecký dres oblékne po čtyřech letech Filip Hronek!
Votroci vstoupili do nové sezóny Fortuna:Národní ligy 2020/2021 výhrou nad Vlašimí 1:0
Biograf u dvou přátel zakončí prázdniny stylově – muzikálem Rebelové
Velká cena Hradce Králové slibuje hvězdnou účast
Mountfield HK dnes čeká druhé čtvrtfinále proti Třinci, v prvním duelu podlehl vysoko 1:7
Žena jela po Hradubické čtyřproudovce v protisměru. Zřejmě pod vlivem drog
Zažít město jinak aneb Nádech pro Pražské Předměstí


V Černovíru soutěžili mladí hasiči
21.09.2020 | 10:40 | Ústí nad Orlicí

Městský stadion nabídne sportovcům tartanovou dráhu. Zatěžkávací zkouškou bude štafetový marathon
21.09.2020 | 08:42 | Jablonné nad Orlicí

Žižkov poražen, Votroci na prvním místě!
20.09.2020 | 15:58 | Fletch

Běželi olympijský běh. Už počtvrté
17.09.2020 | 11:20 | Ústí nad Orlicí

Turnaj o pohár starostky města Česká Třebová 2020
16.09.2020 | 14:05 | Milan Mikolecký

Proběhl krajský přebor v atletice staršího žactva
16.09.2020 | 09:03 | Ústí nad Orlicí

Hasiči pořádali druhý charitativní běh
14.09.2020 | 11:28 | Ústí nad Orlicí

V rámci 3. kola Fortuna:Národní ligy zavítal do Hradce Králové celek Chrudimi
12.09.2020 | 12:51 | Fletch

Hokejový svátek ve Špindlerově Mlýně pod novým jménem: D+D REAL Winter Classic
10.09.2020 | 19:47 | Fletch

Malí i velcí závodili na městských trailech
10.09.2020 | 12:23 | Vysoké Mýto

30. Žamberský duatlon
08.09.2020 | 14:24 | Žamberk

Vzduchem létalo mistrovské frisbee. Titul putuje do Prahy a do Českých Budějovic
06.09.2020 | 21:23 | Orlický.net

Letní seminář japonského bojového umění
05.09.2020 | 23:58 | Bludička Mokřinka

Běželi půlmaraton. Někteří sportovci poprvé v životě
04.09.2020 | 10:39 | Vysoké Mýto

Ohlédnutí za 2. ročníkem atletického REITER mítinku s jeho manažerem Vladimírem Vaňkem
03.09.2020 | 12:46 | Fletchzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Den s hasiči "zpestřil" požár bývalé pekárny
Slavný spisovatel doprovázel TGM. Coby redaktor
62. ročník Rychnovské osmičky zlomil loňský rekord
Odhalili pamětní desku Aloisi Fáborskému. Že vám jméno nic neříká? Mrkněte na svoje klíče
Ústí nad Orlicí
Začal festival Jeden svět 2020
Běželi olympijský běh. Už počtvrté
Proběhl krajský přebor v atletice staršího žactva
Hasiči pořádali druhý charitativní běh
Žamberk
Pardubičtí „Marieni“ v Žamberku.
Nákladní auto skončilo v příkopu. Hasiči museli přeložit necelou dvacítku prasat
Ohlédnutí za Dny evropského dědictví
Přímý přenos z Divadla Na zábradlí v kině Žamberk.
Lanškroun
Výstavba nové polikliniky pokračuje
Kvůli požáru bytu v bytovce museli hasiči evakuovat několik desítek lidí
Občané města v druhém ročníku participativního rozpočtu navrhli 40 projektů
Na houbách můžete být v ohrožení života. Noste s sebou do lesa mobilní telefon
Nové Město nad Metují
Automobilem narazil do dvou stromů. Alkohol vše vysvětlil
Vedení města diskutovalo s občany v Kině 70
Zámek je na prodej, předkupní právo má stát
Nové Město nad Metují má od června nový moderní web
Dobruška
Slavnostní zahájení X. ročníku F. L. Věka proběhne za zvuku žesťů
Vzduchem létalo mistrovské frisbee. Titul putuje do Prahy a do Českých Budějovic
Malířův dům prochází rekonstrukcí. Vznikne zde jeho muzeum
Mělčany oslavily 565 let. Během tradičního setkání rodáků obnovili kříž Nejsvětější Trojice
Letohrad
Železniční stanice má díky rekonstrukci moderní nástupiště. Stát to přišlo na miliardu, část by měla proplatit Evropská unie
Unavený muž si dal ohřát jídlo. Z plotny jej sundali až přivolaní hasiči
Vznikne další část cyklostezky a chodník. Stát poskytne víc jak deset milionů
Místní firma pošle na účet města 3,5 milionu. Darem podpoří několik projektů
Kostelec nad Orlicí
Multižánrový hudební festival F. I. Tůmy není zrušen. Na diváky čeká atraktivní program
Hasiči likvidovali uniklé ropné látky na polní cestě
Nábor mažoretek Marlen
Vlezl do cizího stanu, sebral klíče od auta. V autě ukradl peníze ukryté v kabelce
Choceň
Přes železniční koridor by mohl vzniknout nový most
Akční brácha vzal sestřičku místo na houpačky na vlakové nádraží. Na volající policisty byl sprostý
Auto přes střechu, navíc uprostřed mostu. Na vině byl alkohol
Svištěl stovkou do kopce. Ulici v obytné zástavbě si spetl se závodní dráhou
Týniště nad Orlicí
Protijedoucímu kamionu rozbil zrcátko a ujel od nehody. Řidič přesto skončil u soudu
Sedm tisíc modelů „angličáků“: Encyklopedii aut sbírá Eduard Pařízek od svých 6 let
Písničkáři na paloučku pod věží
Ve vojenském areálu zahynul po střelbě policista
Vamberk
Plameny v kalící peci způsobily škodu za sto tisíc
Čtvrtý hudební festival Criss Cross se uskuteční v srpnu. Headlajnery Lake Malawi či Portless
Šli koupit holicí strojky. Místo do nákupního košíku je uložili do kočárku
Nákup bez placení je krádež
Česká Skalice
Modeláři z České Skalice dnes otevřeli výstavu vláčků a modelů
Cyklista narazil do zděného rozvaděče. Dvě hodiny po poledni nadýchal přes 2,5 promile
Rozhovor s kapelou Čechomor
Skupina Čechomor zahraje v akustické sestavě.
Rokytnice v Orlických horách
Na hřišti vzniká zázemí pro fotbalisty
Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase
Města s oběma kraji koupila lokomotivu z 50. let minulého století. Proč?
Zapište si do kalendáře: Historická akce v historickou chvíli. Den za obnovu lesa
Česká Třebová
Investice Pardubického kraje v České Třebové
Odstartovala výstava Dělal jsem toho moře
Turnaj o pohár starostky města Česká Třebová 2020
Srpnové události v České Třebové
Opočno
Plameny olizovaly budovu bývalé porodnice, hořel tu stavební odpad
Obchvat je stále zavřený. Úředníci silničního úřadu mají všechny podklady pro rozhodnutí
Slavnostně otevřeli a po pár dnech zase uzavřeli obchvat města. Nemá stavební povolení
Stavbaři předali do užívání nový obchvat města. Už se po něm jezdí
Náchod
Královéhradecký kraj dokončil největší investici ve své historii. Náchodské nemocnici přibyly dva moderní pavilony
Nová svítidla v Náchodě
V ulici Ryšavého postaví město nový chodník
Panda se střetla s boxerem. Jedno těžké a jedno lehké zranění
Jablonné nad Orlicí
Městský stadion nabídne sportovcům tartanovou dráhu. Zatěžkávací zkouškou bude štafetový marathon
Střet kamionu s chodci. Pomozte objasnit okolnosti dopravní nehody
Střetla se dvě auta opilých řidičů. Ti skončili v nemocnici na ošetření a na odběru krve
Dovolená za všechny prachy pod širým nebem. Prachy šly navíc na dobrou věc
Borohrádek
Dvě dopravní nehody v lesním úseku. Auta narazila do stromu u silnice
Hasič likvidovali havárii auta do zahradního domku a neohlášené pálení
Na noční požár výměníku nasadili prášek a suchou pěnu
Poškozená silnice je opět průjezdná. Alespoň kyvadlově
Jaroměř
Osobák skončil ve škarpě. Mělo ho vytlačit terénní auto s přívěsným vozíkem
Senior nezvládl řízení. Najel na chodník a narazil do sloupu veřejného osvětlení
Ministryně navštívila unikátní pevnostní památku. Hledala možnosti řešení její záchrany
Ministerstvo slíbilo otevřít nový úsek dálnice do konce příštího roku. Součástí by měl být i obchvat města
Králíky
Bývalý výchovný ústav možná změní majitele, areál jde do dražby
Cihelnu uvidíte jen v televizi. Veterány pak na spanilé jízdě Orlickoústeckem
Region Králicka zažívá turistický boom, a s tím spojené nároky na dodávku energie
Letošní Cihelnu ani koronavir nezruší. Diváky bude lákat k televizním obrazovkám
Hradec Králové
Opilý muž se zaklínil na autobusové zastávce. Hasiči museli její část demontovat
V pondělí začne v Bio Central festival jeden svět – na druhý pokus
Klicperovo divadlo připravilo na úvod nové divadelní sezóny obnovenou premiéru Kytice
Zřejmě nerespektoval červenou. Octavia po střetu narazila do sloupu
Vysoké Mýto
Starší žena si myslela, že vidí požár. Byla to ale svítící lampa
Ze sváření se vyklubal požár ponku. Čtyři jednotky hasičů uchránily hodnoty ve výši 5 milionu korun
Malí i velcí závodili na městských trailech
Dnes startuje výstava unikátních fotografií a informací z výzkumů na aktuální téma voda a civilizace
Pardubice
TECHNOhrátky doplatily na dvoumetrové rozestupy. Pardubický kraj po jediné akci projekt opět přerušil
Kasárna opět ožila
Míříte do centra města? Počítejte s dopravními komplikacemi kvůli poškozeným semaforům
Zájem o testování se zvyšuje, laboratoře vyšetřují stovky vzorků denně. Důležitá je registrace v on-line systému
Litomyšl
Utrhl kolo o ostrůvek, zranilo se pět lidí
Školu protnulo více než 30 kilometrů kabelů
Létající hadi, houbožravé želvy a duhové krajty budou mít brzy klid
Dožadoval se nasazení policejní hlídky u svého kurníku
Solnice
Nehoda tří aut komplikovala příjezd do města. Silnice byla zcela uzavřena
Po střetu dvou osobních aut skončilo jedno z nich ve zdi
Pracovní úraz při manipulaci s vysokozdvižným vozíkem
Srážka tří aut: Dvě z nich skončila mimo silnici
Orlické hory
Senior byl nalezen v pořádku. Na polské straně hranice
Hasiči u Zemské brány zachránili Vydrýska
Zastavte se v Orlických horách a Podorlicku
Odešel na nákup ve městě, jeho auto se ale našlo u Zemské brány
Podorlicko
Na Festivalu F. L. Věka zazní obnovené královské nástroje v Podorlicku
Ženě naměřili 3 promile v poledne, muži v odpoledních hodinách
Jubilejní Festival F. L. Věka nabídne mimořádné hudební zážitky
Dobrodružství jménem KTM Adventure
Rychnovsko
Muž nikdy neměl řidičák. Přesto si půjčoval cizí auto a ničil s ním majetek za stovky tisíc korun
Auto vjelo do dveří benzínky, jinde narazilo do autobusové zastávky a odpadových kontejnerů
Nákladní auta skončila v příkopech
Dopravní prostředky putují zpět majitelům
Orlickoústecko
Auto tým v akci: Pokuty padaly za rychlou jízdu a telefonování
Přišla o 40 tisíc korun. Když se ženě vše rozleželo v hlavě, bylo již pozdě
Nehody cyklistů: Jedna z nich skončila tragicky
Silná bouřka zvedla hladiny potoků a řek
Náchodsko
19letý řidič přehlédl na přejezdu lokálku. Auto po střetu s vlakem skončilo v příkopu
Čtrnáct obcí má zájem o měření rychlosti ve svých katastrech. Hledají se vhodná místa
Nelehká záchrana retrívra se šťastným koncem. Pes spadl do hluboké průrvy
Ultralight zavadil při přistávání o obilí, upadlo mu kolo a poškodil si vrtuli