Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Michal Petrák/Martin Fletcher
autor fotografií FC Hradec Králové
hash tag #fc#hradec#kralove
01.01.2020 21:22

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 2059x
V dalším rozhovoru z kabiny hradeckých votroků Erik Prekop povídá o tom, jak si už v osmnácti letech zahrál předkola Ligy mistrů a Evropské ligy, ale v Trenčíně štěstí nenašel. Také přemýšlí o tom, proč je teď v Hradci jiný. „Tehdy jsem nebyl mentálně připravený, teď už jsem. Neřeším tolik budoucnost, víc se soustředím na to, co je teď,“ říká jedenadvacetiletý útočník.

V posledních letech jsi často střídal kluby. Jak dlouho ti obvykle trvá, než si v tom novém zvykneš?

Je to individuální. Měl jsem štěstí, že jsem pokaždé přišel do takového, který nechtěl jen odkopávat míče. Vždycky jsme chtěli hrát kombinační fotbal, tak, jak jsme to dělali v Trenčíně – všechno od rozcvičky do konce tréninku bylo s míčem. Potom je aklimatizace rychlá a jde jen o to, jak si zvyknout na spoluhráče. Komu dát míč na pravou nohu, komu na levou, do běhu, do stoje… S někým si to sedne za den, s někým rok.

V jaké fázi jsi teď v Hradci?

Už je to dobré. Ze začátku jsme si na sebe zvykali, ale teď už si rozumíme. Doufám, že to bude mít ještě i dál stoupající tendenci a bude to lepší a lepší.

Jakým krokem v kariéře je pro tebe Hradec? Už v osmnácti jsi hrál předkola Ligy mistrů a Evropské ligy…

Hradec vnímám jako krok dopředu. Možná dva. Pokud jde o podmínky a zázemí, je Hradec úplně někde jinde než slovenské druholigové týmy. Možná kromě jednoho nebo dvou. Cítím se, jako bych přišel do ligového mančaftu – od paní, co nám chystají dresy, po výkonného ředitele je to našlapané. Všichni tady fotbal dělají nejlíp, jak umějí.

Jaké pro tebe bylo vletět tak brzy do velkého fotbalu, zahrát si proti Legii Varšava nebo Rapidu Vídeň?

Bylo to zajímavé. Když mi bylo asi šestnáct, řekli mi, že půjdu z Trenčína na hostování někam do páté ligy. Tehdy jsem poprvé trval na svém, šel jsem za trenérem a řekl jsem mu, že minimálně osmdesát procent hráčů v týmu je horších než já. Dal mi ještě jednu šanci, ale na postu levého beka – jako by mi to chtěl udělat naschvál. Zápas mi vyšel, nedal jsem mu šanci něco mi vytknout. Tak si mě nechal a později ze mě udělal kapitána. V devatenáctce jsem se pak stal králem střelců a vytáhli si mě do áčka. To jsem nečekal.

Opravdu?

Čekal jsem, že s nimi začnu přípravu, ale ne to, že zůstanu v kádru. V Trenčíně odchovanci moc šancí neměli, a když ji dostali, bylo to hop, nebo trop – vystřelilo je to nahoru, nebo je zašlapali. V kádru jsem zůstal, ale nebyl jsem na to v tu chvíli připravený.

Myslíš po mentální stránce?

Ano, tak. Uspokojil jsem se tím, že jsem dostal profesionální smlouvu. Tím, že jsem seděl v kabině s hráči, kteří vyhráli na Slovensku dvakrát double. Přestupovali do Evropy… Myslel jsem si, že jsem něco dokázal, možná i to, že to přijde samo. Naskakoval jsem, říkal jsem si, že mě trefí, dám gól a prodám se do Manchesteru United. Až když mi řekli, že mám jít na hostování, uzemnilo mě to.

V jakém směru?

Najednou jsem opustil komfort, ve kterém jsem do té doby vyrůstal. Nevěděl jsem, co mě čeká. To byl moment, který mě probudil. Šel jsem do Nemšové, do třetí ligy, kam jsem za žádnou cenu nechtěl. Ani jsem to doma neřekl rodičům… Ale skončil jsem tam a otevřel oči. Ten kolektiv byl neskutečný, do té doby jsem nic takového nezažil. V Trenčíně byly skupinky různých národností, v Nemšové kluci z vesnice, kteří hráli fotbal, protože je baví. Fotbalově mi to prospělo jen v tom, že jsem pravidelně hrál mužskou soutěž, která mě zocelila. To bylo asi jediné.

Pak jsi šel na hostování do Interu Bratislava a Petržalky. Je těžké prosadit se v Trenčíně?

Z pohledu Slováka ano. Už když jsem byl v dorostu, skoro všichni kluci říkali, že se na to můžou vykašlat, protože v áčku ani nedostanou šanci. Že klub stejně přivede nějakého Holanďana. Já jsem takhle nepřemýšlel, ale opravdu to je těžké. Na druhou stranu, když už se tam hráč dostane a povedou se mu dva tři zápasy, podrží ho – a podívejte se, jaké neskutečné přestupy Trenčín dělá.

Ty jsi ale šanci dostal…

To ano, ale jak jsem říkal, uspokojil jsem se. A navíc jsem přemýšlel o hloupostech: dám gól, ozve se mi ten a ten manažer, přestoupím do toho a toho klubu… Soustředil jsem se na spoustu věcí, jen ne na ty důležité. A sám jsem se dostával pod tlak, před každým zápasem jsem si říkal, že dneska už musím dát gól. Musím, musím… Asi víte, že když něco hodně chcete, nejde to. Nezvládl jsem to v hlavě.

A jak uvažuješ teď? V přípravě jsi čekal na gól, v lize taky, v Třinci jsi neproměnil penaltu, a přesto se už pod tlak nedostáváš?

Řekl bych, že teď se tolik nedívám do budoucnosti. Soustředím se na přítomnost, co se má stát, se stane. V přípravě góly nedávám, tak jsem to měl všude. Myslím, že teď v Písku jsem dal svůj první gól v letní přípravě. Nevím, čím to je. Ale teď už se právě snažím zbytečný tlak na sebe nevytvářet. Soustředím se na to, abych měl v hlavě jen tenhle okamžik.

O místo v útoku bojuješ se dvěma místními talenty, Kubou Šípkem a Filipem Firbacherem. Jak to vnímáš?

Šípas i Fíra jsou dobří útočníci. Na to, že Fírovi je sedmnáct, je neskutečné, jakou má stavbu těla a zakončení. Podle mě každého z nás konkurence posouvá. Motivujeme se navzájem: On dal gól, já musím dát dva. V tréninku je tohle potřeba. Vnímám to tak, že kdo bude lepší, bude hrát – a je jedno, jestli hrajeme na jeden hrot, na dva, jestli někdo bude hrát z křídla, nebo třeba obránce. Když jdeš na hřiště, musíš být nastavený tak, že odevzdáš maximum, a je jedno, s kým tam jsi, nebo na kterém postu.

Odevzdávání maxima ti celkem jde, hodně chodíš do soubojů. Jaká je v tomhle ohledu druhá česká liga?

Myslím, že slovenská i česká první liga je fotbalovější. Bylo vidět i na našem přípravném utkání s Trenčínem, že jim souboje moc nevoněly. Je to fotbal do nožičky. Sem mi to dej, sem mi odskoč… Souboje nejsou až tak vyhrocené jako tady ve druhé lize, ta je ještě tvrdší než druhá slovenská. Hráč tady musí být našlapaný kondičně i silově.

Proti Chrudimi jsi dohrával s křečemi. Byl to nejtěžší zápas z pohledu soubojů?

Zatím ano. Bylo tam hodně běhání bez míče, hlavně ve druhé půli jsme hodně jezdili nahoru dolů, nikdo nevynechal ani jeden souboj. Frýďase taky chytaly křeče, musel střídat. Já jsem se vracel do obrany někdy v osmdesáté páté a dostal jsem křeče do obou nohou – zezadu do stehen i lýtek. Nemohl jsem napnout nohu, ale neměli jsme střídání, tak jsem to musel dobojovat. Bylo to takové maximum, víc už to nešlo.

Jak se ti líbí v Hradci?

Moc. Je to pěkné město, jsou tu dobří lidé. Žiju tady sám, většinou jsem na stadionu, večer se chodím procházet k Labi. Dám si na uši sluchátka, sednu si na lavičku a odpočívám. Takhle vypínám, když toho mám dost fyzicky a psychicky.

A jaký tady máš cíl?

Přišel jsem s osobní ambicí dát co nejvíc gólů, pomoct mužstvu. A hlavně bych si velmi, velmi přál, abychom vybojovali postup do první ligy. Někdo si může myslet, že na sebe vyvíjíme tlak, ale já to tak cítím a myslím, že to tak cítí všichni, že Hradec do ligy patří. Když vidím, jak tady děláme fotbal, je to jednoznačný cíl.

Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Hradec Králové
Město Hradec Králové se chystá na start nového tendru na fotbalový stadion
Šrámkovým statkem prošel Masopust. Na jeho počest vyrobili pět metrů dlouhou jitrnici
V posledním kole základní části extraligy družstev badmintonu podlehl TJ Montas Hradec Králové týmu Sokol Radotín Meteor Praha
V lékárně muž skákal přes pult pro léky. Zaměstnanci ho zpacifikovali
Votroci přesvědčivě přehráli Písek
Mountfield HK podlehl HC Vervě Litvínov po samostatných nájezdech 4:5
Fakulta informatiky a managementu UHK oslavila 27. narozeniny, FIMka opět hrála všemi odstíny modré
Muž si za volant mohl sednout až v roce 2025. Zkusil to o pár let dřív
Zdenko Frťala: Čím dřív si zvykneme na trávu, tím líp
18letý řidič nezvládl průjezd kruhovým objezdem. Stařičké auto napěchoval pod nedalekou budovu
Výstava Uprostřed Koruny české – gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250 – 1550 dozná prvních změn
I přes loňskou neúrodu sebrali státní lesníci dost semen listnatých dřevin Sazenice by neměly chybět
Aleš Čvančara: Naděje sportu? Ocenění pro celou naši mládež
Seniorce došla trpělivost se špatně zaparkovanými auty. Šest z nich objela klíčem
Hučák se proměnil v seriálovou nemocnici
Fakultní nemocnice Hradec Králové uspěla ve studii Top zaměstnavatelé 2020
Odsouzený muž měl být od loňského listopadu ve vězení. Před hlídkou se schoval v kůlně
Využijte krátké čekací doby v Poradně pro odvykání kouření při Plicní klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové
Křehký svět zkoumání krajinných námětů a jejích drobných motivů.To je tvorba Petry Malinové
Votroci proti Vltavínu zahazovali tutovky
Zdenko Frťala: Chceme kontrolovat hru
Biskup Královéhradecké diecéze Mons. Jan Vokál navštívil Fakultní nemocnici Hradec Králové
Město Hradec Králové zvládlo orkán bez výraznějších komplikací
Vydal se na procházku městem. Výsledkem bylo 27 poškozených aut
Fakultní nemocnice Hradec Králové získá do dvou let nový nemocniční informační systém
Čtrnáctiletá dívka skončila na JIP. Alkohol ji sehnal 20letý mladík
Akademický senát zvolil rektora Univerzity Hradec Králové. Je jím toxikolog Kamil Kuča
Dozorčí rada schválila záměr personálních změn ve vedení krajského zdravotnictví. Ředitelka náchodské nemocnice si to musí ještě rozmyslet
V přípravném utkání podlehl FC Hradec Králové Dukle Praha 1:3
Slavnostní koncert u příležitosti svátku žen aneb Příběh lásky

Druhá výhra českých juniorů ve skupině o medaile
28.02.2020 | 08:37 | sl

První zápas České reprezentace ve skupině o medaile
27.02.2020 | 13:02 | sl

Postup českých mladíků na Mistrovství světa mužů do 18 let v softballu
26.02.2020 | 08:00 | sl

Čtvrtý den, čtvrtý zápas, druhá prohra
25.02.2020 | 10:28 | sl

V posledním kole základní části extraligy družstev badmintonu podlehl TJ Montas Hradec Králové týmu Sokol Radotín Meteor Praha
24.02.2020 | 13:28 | Fletch

Český tým si připsal na Mistrovství světa další výhru!
24.02.2020 | 10:08 | sl

Mistrovství světa mužů do 18 let
24.02.2020 | 08:43 | sl

Votroci přesvědčivě přehráli Písek
23.02.2020 | 19:25 | Fletch

Mountfield HK podlehl HC Vervě Litvínov po samostatných nájezdech 4:5
23.02.2020 | 16:43 | Fletch

Zdenko Frťala: Čím dřív si zvykneme na trávu, tím líp
21.02.2020 | 12:14 | Fletch

Aleš Čvančara: Naděje sportu? Ocenění pro celou naši mládež
19.02.2020 | 12:43 | Fletch

Votroci proti Vltavínu zahazovali tutovky
16.02.2020 | 12:06 | Fletch

Zdenko Frťala: Chceme kontrolovat hru
14.02.2020 | 19:39 | Fletch

Kohouti titul neobhájí
14.02.2020 | 10:45 | Fletch

Hokejisté Jaroměře rozehrají play off s Třebechovicemi
14.02.2020 | 10:02 | Orlický.netzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Vyšetřování vraždy z náměstí je u konce. Policisté poslali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby
V nemocnici sebrala cizí platební kartu a opakovaně z ní vybírala hotovost
Je to rebel! Golf se se samovolně rozjel a nacouval do Kodiaqu
Z lidově označovaného “kremelského” náměstí mají náměstí skutečné. Podle některých zastupitelů jde ale jen o parkoviště
Ústí nad Orlicí
Muzejní kafe tentokrát na hospodské téma
Podeváté se konal karneval na ledě
V DDM vyráběli indiánské lapače snů
Muzikálem vyvrcholily oslavy založení ZUŠ
Žamberk
V Žamberku ocenili mladé talenty
Burza Dětského oblečení
Karneval na ledě
9. žamberský masopust
Lanškroun
Masopustní průvod prošel městem
Novou polikliniku za víc jak 120 milionů postaví firma se zkušenostmi z rekonstrukce IKEMu
Městem po dvacáté projde masopustní průvod
Okresní kolo Festivalu vědy a techniky zná své vítěze
Nové Město nad Metují
Poražené směrové sloupky a náraz do stromu. Na vině zřejmě nepřizpůsobená rychlost
Královéhradecký kraj ubytuje všechny klienty Domova seniorů Metuj
Končí soukromý domov seniorů Metuj. Klienti řeší svou budoucnost
Pes spadl z hradeb do hloubky osmi metrů. Zachránili ho přivolaní hasiči
Dobruška
Jeden osobák předjížděl druhý. Následoval střet, v příkopu pak přetočení na střechu
Podvodníci za klávesnicí byli opět úspěšní. Důvěřiví lidé přišli o víc jak padesát tisíc
Výstava vláčků a modelů v Dobrušce
Politici zahájili stavbu nové budovy Podorlického vzdělávacího centra
Letohrad
I v Letohradu řeší parkování. Podle starosty o peníze do kasy nejde
Od Nového roku mohou řidiči platit parkovné také pomocí aplikace ParkSimply
Kraj s radnicí plánuje postavit novou tělocvičnu. Ta s parametry pro mistrovská utkání řady sportů ve městě dosud chybí
Dům kultury čeká rekonstrukce. Jednou z posledních akcí byly vánoční koncerty
Kostelec nad Orlicí
Osobák skončil v příkopu. Řidičce pomohli z vozu přivolaní hasiči
MS juniorů rozlosováno
Litr ropné látky znečistil řeku. Na pomoc byli vysláni hasiči
Noční požár v rodinném domě: Popálený senior a další dva lidé se nadýchali zplodin hoření
Choceň
Svištěl stovkou do kopce. Ulici v obytné zástavbě si spetl se závodní dráhou
Město spouští placené parkování na náměstí a v nejbližším okolí. První půlhodina je zdarma
Novou vedoucí kultury se stane Tereza Dobešová
V přádelně zahořela bavlna ve spřádacím stroji. Podobný zásah byl už před rokem
Týniště nad Orlicí
V knihovně měl být cítit plyn
Kraj chce rozhýbat zablokovanou investici opravy silničních mostů
Na Boží hod si šli zaběhat. Na malého chlapce na vozíku vybrali 67 tisíc
Dobročinný běh pro Filípka
Vamberk
Na konci loňského roku zmizela z firmy bruska. Kriminalisté krádež nyní objasnili
Ministr kultury přivezl potvrzení o zápisu vamberecké krajky na seznam české lidové kultury
Vamberecké krajkářství patří na celorepublikový seznam tradiční lidové kultury
Srazila se dvě auta, jeden člověk se zranil
Česká Skalice
18letý řidič čelně narazil do protijedoucího auta. Obě auta skončila na střeše, sedm lidí v péči doktorů
V polovině roku 2018 odcizil lodní motory vodním záchranářům. Policisté nyní motory předali zpět
Čelní náraz do oplocení domu. Řidič usedl za volant opilý
Již dvanáctý ročník výstavy modelové železnice,vláčků a modelů připravují českoskaličtí modeláři z Modelářského centra za podpory Města Čeká Skalice
Rokytnice v Orlických horách
Ministr kultury si prohlédl pevnost Hanička. Za poslední rok se vrátila v čase
Města s oběma kraji koupila lokomotivu z 50. let minulého století. Proč?
Zapište si do kalendáře: Historická akce v historickou chvíli. Den za obnovu lesa
Sovětská okupační vojska se již nemají kam vrátit. Začala demolice vybydlené ubytovny mužstva a důstojníků
Česká Třebová
Kohouti titul neobhájí
Hokejisté České Třebové nevyužili výhodu domácího prostředí a ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí těsně prohráli s Chotěboří
Hejtman Netolický: Nový most zprovozníme v listopadu
V prvním čtvrtfinále Krajské hokejové ligy porazila Česká Třebová Chotěboř 5:2
Opočno
Zámecký trezor skrýval několik krabic s překvapením
Největší ručně psaná kniha na světě je vystavena jen do úterý 17. prosince
Divoká cesta z baru skončila na obvodním oddělení policie
Dobruška a Opočno budou mít společný domov pro seniory
Náchod
Fanoušci parkouru se mohou těšit na nové tréninkové hřiště v Náchodě
Vandalové řádili u pěchotního srubu
Město Náchod koupilo budovu staré polikliniky, zajistí tak zdravotnickou péči pro občany, která byla v ohrožení
Sběrný dvůr v Náchodě čeká modernizace
Jablonné nad Orlicí
Střet kamionu s chodci. Pomozte objasnit okolnosti dopravní nehody
Střetla se dvě auta opilých řidičů. Ti skončili v nemocnici na ošetření a na odběru krve
Dovolená za všechny prachy pod širým nebem. Prachy šly navíc na dobrou věc
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Borohrádek
Řidiče zřejmě přemohl mikrospánek. Přejel do protisměru, kde se narazil do stromu
Hasiči uvolňovali zablokovaný říční náhon
Osobní auto skončilo na boku. Předcházel smyk a průjezd příkopem
Nákladní auto za podjezdem, kontejner před ním. Most překážel dalšímu řidiči
Jaroměř
Policie byla při sklizni rychlejší. Pěstírnu prozradily i odběry elektřiny
Opilý muž usnul u nákupních vozíků. Strážníci známého opilce probudili a nechali odejít domů
Hokejisté Jaroměře rozehrají play off s Třebechovicemi
Pouliční lampa padla k zemi. Kvůli opilému řidiči osobáku
Králíky
Tvrz Hůrka nabídne mimořádně tento víkend rozšířený provoz
Památník obětem internace se musí odstěhovat z kláštera na Hoře Matky Boží
Ohlédnutí za 22. ročníkem Cihelny
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Hradec Králové
Město Hradec Králové se chystá na start nového tendru na fotbalový stadion
Šrámkovým statkem prošel Masopust. Na jeho počest vyrobili pět metrů dlouhou jitrnici
V posledním kole základní části extraligy družstev badmintonu podlehl TJ Montas Hradec Králové týmu Sokol Radotín Meteor Praha
V lékárně muž skákal přes pult pro léky. Zaměstnanci ho zpacifikovali
Vysoké Mýto
Jeden opilý muž zaútočil na přítelkyni, druhý na svou matku
Naučné stezky ve městě a jeho okolí se zcela promění
Semafory na křižovatce silnice I/35 s ulicí Prokopa Velikého mimo provoz
V Šemberově divadle ožijí příběhy pamětníků. Natočily je školní děti
Pardubice
Jaro se blíží a s ním i Majáles
Kraj se připravuje na možný výskyt koronaviru. Je připraven uvolnit 10 milionů na nákup ochranných pomůcek
Pardubice usilují o dotaci, která by pomohla školám s integrací cizinců
Pravěkou studnu pomáhají zachovat restaurátoři pardubické univerzity
Litomyšl
Kraj nechal opravit tělocvičnu na gymnáziu
Hokejistům České Třebové chybělo k výhře na Litomyšlí 47 vteřin
Nákladní auto blokovalo křižovatku. Z jeho přívěsu spadla na silnici elektrocentrála
S nožem v ruce zaútočila na svoji matku a sousedy. Silně opilá dvaatřicetiletá žena skončila na záchytce
Solnice
Srážka tří aut: Dvě z nich skončila mimo silnici
Dobročinná módní přehlídka vozíčkářů vybrala víc jak 160 tisíc korun
Sledujte živý přenos z charitativní módní přehlídky vozíčkářů Elegance bez bariér
Na ubytovnu zavítal nezvaný host. Zmizela herní elektronika
Orlické hory
Bezpečně na horách. Spolupráce s horskou službou přispěje k prevenci ochrany života, zdraví a majetku
Destinace Orlické hory a Podorlicko je připravena na slow turisty
Jak na bezpečnou zimní jízdu? Radí mistr světa v rallye Jan Kopecký
Za Mushingem – jízdou za psím spřežením se musel přestěhovat
Podorlicko
Silný vítr potrápil hasiče. Nejvíc škod způsobily popadané stromy
Zítra proběhne druhá vlna vypínání DVB-T signálu České televize. Lidé na Králicku přejdou na modernější standard DVB-T2
Dva střety aut s dalšími účastníky silničního provozu: chodec zemřel, cyklista skončil v nemocnici
Připravujete projekty v rámci česko-polské spolupráce? Euroregion Glacensis přijímá žádosti o dotace
Rychnovsko
Cizinecká policie zkontrolovala přes 40 osob, některé čeká vyhoštění
Krásy Rychnovska zachytí nová kniha leteckých fotografií
Zdeněk Troška si bude povídat v Hlinném a Trnově
Pondělní výjezdy hasičů: srážky aut a likvidace hořícího klestí
Orlickoústecko
Nízkopodlažní autobusy a personál informující cestující. Leo Express představil výlukový jízdní řád
Klučina zapomněl vystoupit na správné zastávce. Školáčkovi pomohla osmnáctiletá slečna
Netolický: Pokud nebude Leo Express 16. ledna plnit smlouvu, upozorníme na možnost jejího vypovězení
Meteovýstraha: Hrozí sněhové jazyky nebo i závěje
Náchodsko
Nejasné úmrtí seniorky. Z letošního prvního případu dokonané vraždy obviněna 61letá žena
Kopání ani facky nejsou argumenty. Fyzické napadení řeší policisté
Kradl vše, co mu přišlo do cesty. Několikanásobný recidivista policistům neunikl
Osobní auto vyjelo mimo hlavní silnici, dva lidé zraněni