16.05.2019 09:54
Aktualizováno 16.05.2019 15:56
Vrbík
Zpravodajství
zajímavosti
Zobrazeno
1458x
|
Nadační fond Škoda Auto investuje do rozvoje regionu Mladoboleslavska 30 milionů eur. Cílem iniciativy je dlouhodobé zvýšení kvality života ve středočeském průmyslovém regionu.
Zástupci společnosti Škoda Auto a odborů KOVO spolu se zástupci měst Mladá Boleslav a Kosmonosy představili ve Škoda Muzeu výsledky průzkumu mezi mladoboleslavskými občany, které proběhlo v rámci výzvy "10 týdnů pro Nové Boleslavsko".
Mezi zásadní body programu rozvoje regionu, v rámci které se nyní intenzivně vede debata s partnery nad metodou financování a koordinace, patří výstavba mostu pro pěší a cyklisty přes Jizeru, výstavba venkovního plaveckého bazénu v Kosmonosech nebo zřízení dětského centra a centrálního hřiště. V lokalitě Na Radouči by mohla vzniknout odpočinková zóna a v rámci revitalizace průmyslové budovy v Mladé Boleslavi by mohlo vzniknout kreativní a komunitní centrum. Připravují se také plány na modernizaci objektu Poplužního dvora i takzvaného Starého závodu, počítá se se studií na záplavové území kolem Jizery. V této povodněmi ohrožené oblasti by mohla odpovídající opatření mírnit důsledky záplav, kromě toho je aktuálně na programu revitalizace slepého ramene Jizery.
Značně již pokročily přípravy koncepce optimalizace dopravní situace na území Mladoboleslavska a městské hromadné dopravy v Mladé Boleslavi, stejně jako studie rozvoje cyklostezek na Mladoboleslavsku. Nadační fond Škoda Auto financuje i zahájení pilotního provozu sdílených kol v Mladé Boleslavi – 24 hodin denně bude k dispozici 60 jízdních kol, která si bude možné vypůjčit pomocí mobilní aplikace. Díky finanční podpoře ze strany nadačního fondu bude možné kola po dobu prvních 15 minut používat zdarma.
"Naší výhodou je, že se umíme učit z projektů, zkoušíme je v různých lokalitách, takže máme projekty, které jsme otestovali v Kvasinách a přinášíme je do Mladé Boleslavi a naopak. Sdílená kola jsou zajímavým tématem, zkušenosti jsou zatím primárně z větších měst například z Kladna. Takže během té letošní cyklistické sezóny dáme k dispozici 60 kol. Zvažujeme i nad elektrokoly popřípadě elektrokoloběžkami, abychom zamezili smogu. Zvažujeme zatím se stávajícími stojany na kola. Kvasinsko je zajímavé v tom, že je rozlehlejší a ty vzdálenosti nejsou v dojezdu do 15 minut, takže my už jsme se zkoušeli i dotazovat našich zaměstnanců, zda by ocenili sdílení kol mezi místem kde bydlí a závodem v Kvasinách ale zatím tam nebyl tak velký kritický zájem, ale já to nevzdávám,"říká Michal Kadera, ředitel vnějších vztahů a předseda správní rady Škoda Auto. V okolí závadu Škoda Auto v Kvasinách je vybudovaná síť cyklostezek. "Když už jsme pomohli zrekonstruovat a dofinancovat cyklostezku tak věřím, že se to povede i na Kvasinsku." dodává Kadera.
|