02.04.2020 09:02
Orlický.net
Zpravodajství
auto
Zobrazeno
3358x
|
Automobilka Škoda v rámci mnoha projektů podporuje organizace, které se snaží zastavit pandemii COVID-19 v České republice. Firma dala k dispozici flotilu více než 200 vozů a 150 elektrických skútrů dobročinným organizacím, obcím, dobrovolníkům a zdravotníkům.
Kromě toho Škoda poskytuje také rychlou přímou finanční podporu sociálním službám. Dále automobilka ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky na ČVUT v Praze vyvinula proces 3D-tisku pro výrobu opakovaně použitelného respirátoru FFP3, který je po certifikaci Ministerstvem zdravotnictví ČR nyní distribuován lékařům, nemocnicím a ošetřovatelům. Pomoc, kterou automobilka poskytuje v souvislosti s aktuální situací, probíhá pod heslem #skodaautopomaha.
Pomoc s vývojem respirátoru třídy FFP3
Pro účinný boj proti pandemii koronaviru je nezbytné, aby zejména lékaři a ošetřující personál nosili speciální respirátory. I v této oblasti využívá společnost Škoda Auto know-how svých zaměstnanců. Technický vývoj, kde se běžně pracuje na prototypech vozů značky Škoda, podpořil výzkumné týmy Institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze při vývoji a realizaci 3D-tisku na výrobu respirátorů nevyšší třídy ochrany FFP3. Jejich výhoda spočívá v tom, že jsou díky výměnnému filtru znovu použitelné. Škoda navíc pro vývoj poskytla i finanční prostředky. Po úspěšně certifikaci, která proběhla před několika dny, už výroba jede na plné obrátky. Vyrobené exempláře se neprodleně dodávají Ministerstvu zdravotnictví České republiky, aby byly dále předány nemocnicím a lékařům. V současné době se ve společnosti Škoda Auto denně vyrobí zhruba 60 exemplářů, projekt kromě toho podpořily také české univerzity a soukromé firmy, disponující podobnou tiskárnou. Denní produkce tak dosahuje objemu několika stovek kusů.
Škoda podporuje boj proti koronaviru i finančně
Společnost Škoda Auto kromě toho v těch regionech České republiky, v nichž má své výrobní závody, poskytuje přímou finanční pomoc v celkové dosavadní výši deseti milionů korun. Vedle Mnichova Hradiště, Bakova nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Benátek nad Jizerou a Vrchlabí pomoc využívá také Rychnov nad Kněžnou a Mladá Boleslav. Všechna tato opatření pomáhají odpovědným orgánům a obcím mimo jiné i při zásobování seniorů potravinami a ostatními předměty každodenní potřeby, při poskytování nutné zdravotnické péče.
|