Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor fotografií Martin Fletcher, Martina Fletcherová a Miroslav Hofmann
06.09.2015 12:06

Aktualizováno
10.09.2015 17:24

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 2705x

Hodnocení

V pátek 4. září volejbalová hřiště v Kvasinách přivítala již 19. ročník turnaje přehazované mentálně postižených sportovců. Přijeli hráči a trenéři nejen z Královéhradeckého kraje, ale také Pardubického kraje, středních Čech a Moravy.
Turnaj započal po deváté hodině slavnostním úvodním nástupem, kdy hráče jednotlivých týmů představila a pozdravila ředitelka pořádajícího zařízení ÚSP Kvasiny Jana Mašková a radní Královéhradeckého kraje Josef Lukášek. Po té již nic nebránilo předvedení herního umu hráčů. Hrálo se v kategoriích Ženy smíšené a Muži. Počasí naštěstí přálo, tak při dobré náladě a kvalitním hráčském nasazení dopoledne příjemně uteklo. Poledne bylo vyplněno tradičním výborným gulášem a po něm proběhla velice zajímavá ukázka práce Vojenské policie Olomouc a ukázka zbraní.

Na odpoledne byla naplánována hra v kategorii Unified muži (jedná se o tým složený ze čtyř mentálně postižených hráčů a dvou jejich trenérů). Též v této kategorii všichni ukázali výbornou hru a týmový duch s fair play hrou.

Turnaj jako každoročně navštívili vzácní hosté - senátor Miroslav Antl se svým asistentem Miroslavem Hofmannem. Orlicky.net položil Miroslavu Antlovi otázku.

- „ Pane senátore, jak víme, tak jste nejen pravidelným hostem turnaje, ale také ho finančně podporujete. Jak se vám líbil letošní ročník a co vás na něm zaujalo či potěšilo?”

- „ I letošní ročník se vydařil. A to díky skvělé práci organizátorů turnaje, nadšení sportovců i jejich nefalšované radosti ze hry a z cen. A vyšlo i počasí, které bylo nejisté. Oceňuji i profesionálně provedené ukázky v provedení olomouckých vojenských policistů, které zpestřily vydařený (a pro mne odpočinkový pohodový) závěr pracovního týdne. Velice mile mne překvapili slovenský tenista Martin Blaško se svou přítelkyní, a to zejména svým příjemným vystupováním, skromností, otevřeností a bezprostředností. Prožili jsme s nimi přínosné odpoledne a večer, dozvěděli se spoustu zajímavostí ze světa tenisu - a měli možnost vidět hrát Martina coby profesionálního tenistu. Byla radost s nimi povídat - a na nich, že jsou rovněž spokojeni, když nakonec ani nespěchali do Bratislavy, kam se ještě v noci museli přepravit. Setkání s nimi nás velice obohatilo, tenista Martin nás zaujal natolik, že ode dneška budeme sledovat jeho další vývoj a postup, resp. vzestup, na světovém  tenisovém  žebříčku. Vás, Martine Fletchere, obdivuji za to, jak dovedete získat zajímavé lidi na Vaši sportovní akci a tam je propojit s dalšími návštěvníky. A závěrem je nutno poděkovat i místním volejbalovým veteránům, bez nichž si akci nedovedu představit... 
S velkou úctou ke všem organizátorům a pomocníkům se budeme rádi vracet na další akce - a samozřejmě je opět finančně podpoříme...!”

Dalším vzácným hostem byl talentovaný mladý slovenský tenista Martin Blaško (přijel i se svou přítelkyní), který díky svým výborným výkonům stoupá v žebříčku ATP, v němž se nyní nachází na 636. místě.  

- „Navštívil jste jako host turnaj v přehazované mentálně postižených sportovců, jak se vám na turnaji líbilo? Jak hodnotíte hráčské dovednosti a organizaci turnaje? Potkal jste se zde se zajímavými lidmi?”

- „Byl to pro mne velice zajímavý turnaj s moc pěkným prostředím a zázemím. Všichni mě s přítelkyní tak příjemně přijali, že jsme se tak dobře cítili, jako bychom byli doma. Pro mě byli všichni hráči vítězové. Bylo velmi zajímavé sledovat boj hráčů na hřišti, všichni byli tak dobře naladěni a sportovně nadšeni, všech hráčů si vážím za jejich nasazení. Co se týče organizace turnaje, tak tu mohu popsat jediným slovem - výborná! Během tohoto pěkného dne jsem se setkal se spoustou zajímavých lidí ať už to byli hráči, trenéři, nebo organizátoři akce. Velmi příjemné pro mne bylo setkání s ředitelem turnaje Martinem Fletcherem, také se senátorem Miroslavem Antlem a jeho asistentem Miroslavem Hofmannem, oba pánové na mne velice silně zapůsobili a naše vzájemné rozmluvy se nesly ve velmi přátelském duchu, vážím si toho, že jsem je mohl poznat. Zajímavé pro mne bylo také dopolední setkání s radním Královéhradeckého kraje Josefem Lukáškem. Byl to pro mne nezapomenutelný den a pokud budu opět pozván, tak nesmírně rád přijedu.”

I odpolední blok turnaje v příjemné atmosféře utekl a nezbývalo nic jiného než nadepsat diplomy, připravit ceny a vyhlásit výsledky, před tím vším pozdravil za bouřlivého potlesku z tribuny hráče, trenéry a organizátory turnaje senátor Miroslav Antl, po něm slovenský tenista Martin Blaško, po té již dostala slovo ředitelka ÚSP Kvasiny Jana Mašková, která vyhlašovala výsledky turnaje.

Diplomy hráčům předávala přítelkyně Martina Blaška Anuchka Žambochová, Martin Blaško předával věcné ceny, pracovnice a organizátorka z ÚSP Kvasiny Kateřina Křepelová společně s dalším hostem turnaje předsedou Sociálního výboru Královéhradeckého kraje Otakarem Kalendou předávali keramické medaile. Senátor Miroslav Antl předával pro první tři místa v každé kategorii sladké dorty.

Všichni hosté po předávání cen obdrželi pamětní diplomy na akci a památeční keramickou medaili vyrobenou keramičkou v ÚSP Kvasiny.

Po ukončení turnaje proběhla další ukázka práce Vojenské policie Olomouc, po jejím ukončení byli vojenští policisté odměněni pamětním diplomem a keramickou medailí. Pak už probíhalo odpoledne ve volném duchu, kdy proběhla autogramiáda slovenského tenisty Martina Blaška a neformální hovory senátora Miroslava Antla s hráči, trenéry, organizátory akce a dalšími.

Odpoledne bylo též příjemně vyplněno na pozvání Tenisového klubu v Kvasinách pro Martina Blaška několika exhibičními gamy s místním tenistou Bóďou Noskem. Shlédli jsme zajímavý tenis, kdy byl jasným vítězem Martin Blaško, který velmi pochválil hru Bódi Noska. Po té se již večer nachýlil ke svému konci a došlo k vzájemnému loučení a přání opětovného se setkání na volejbalových hřištích v Kvasinách v roce 2016.


Nejlepší týmy turnaje:

Kategorie Ženy smíšené:

1. SK Pohoda Slatiňany
2. Slavoj Skřivany


Kategorie Muži:

1. Klub Ledce
2. SK Nováci Město Albrechtice
3. Atletik Kvasiny


Kategorie Unified muži:

1. Klub Ledce
2. Atletik Kvasiny
3. SK Nováci Město Albrechtice


Akce by se nemohla uskutečnit bez sponzorské podpory a to: Obec Kvasiny, Fond Miroslava Antla pro rozvoj regionu, Tericie - velkoobchod ovoce a zeleniny Doudleby nad Orlicí, Drana Náchod, Auto Škoda Kvasiny, rodina Bečvárovských a Ladislav Sysr.

Na závěr je nutno poděkovat Volejbalovému klubu Auto Škoda Kvasiny, neboť jako vždy k pořádání turnaje nabídli své pěkné zázemí a pořadatelskou činnost.

autor videa: Michal SurmaFotogalerie


Foto: Martin Fletcher, Martina Fletcherová a Miroslav Hofmann

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Kvasiny
První dojmy: Jak se jezdí s novou Škodou Scala?
Výstava Jiřího Urbana
Superbů třetí generace jezdí po světě už půl milionu
Pálí je dobré bydlo? Další zaměstnanec automobilky ukradl airbagy
Tváře republiky
Nové airbagy a volanty jsou v kurzu. Mladík jich několik vynesl přímo z fabriky
Před 60 lety debutoval ikonický kabriolet Škoda Felicia
Automobilka vyhlašuje regionální grantové programy pro rok 2019
Cyklista kvůli nepozornosti narazil do stojícího vozidla
Zaměstnanci závodu Škoda Auto jsou opět Ježíškovými vnoučaty
V lakovně automobilky zahynul zaměstnanec externí firmy
Pracovní směna skončila tragicky
Šermířský nábor na Rychnovsku!
Škoda Auto obměnila zástupce zaměstnanců v dozorčí radě, svého člena mají nově i Kvasiny
Škola smyku proběhla neúspěšně, auto skončilo na boku
Dělník se pohádal kvůli špatnému parkování. Pak vystřelil do vzduchu z plynové pistole a zavolal policisty
8. Tradiční výstava betlémů na zámku Kvasiny zahájena!
Dnes začíná 8. výstava betlémů na zámku Kvasiny!
Betlémy na zámku Kvasiny – poosmé!
Kvůli elektromobilitě se bude stěhovat výroba Passatu na východ Čech. Karoq a Ateca zmizí na východ
Vernisáž Putování s (PC) dinosaury
Pád člověka do řeky a srážka dvou osobních aut
Putování s (PC) dinosaury
S novou fasádou do betlémů!
Inovativní logistika zvyšuje efektivitu a zlepšuje bezpečnost práce
Zámek v Kvasinách rozezní hudba několika období
Škoda Auto otevřela novou závodní restauraci
V automobilce vyrobili čtvrtmiliontého Kodiaqa
Škoda Auto otevírá v závodě nové vzdělávací centrum
Železniční vagony nahradí část kamionové přepravy na trase Mladá Boleslav - Kvasiny

Spartanská odysea pro dobrou věc!
19.04.2019 | 16:59 | Dodlov

Do Hradce se v červenci sjedou nejlepší karatisté světa
18.04.2019 | 13:00 | Fletch

Sportovní legendy otevřely opravený atletický ovál stadionu
18.04.2019 | 10:22 | (jad)

Nový ročník seriálu horských kol vyhrál Rauchfuss a Pichlíková
16.04.2019 | 06:38 | Orlický.net

Gladiator Race Run zažije svou premiéru v Lanškrouně
12.04.2019 | 12:58 | Lanškroun

Ocenili nejlepší sportovce města roku 2018
04.04.2019 | 11:35 | Česká Třebová

Rekonstruované Dětské dopravní hřiště opět slouží dětem
03.04.2019 | 16:26 | Žamberk

Hokejisté Jaroměře vyzvou v semifinále Novou Paku
27.02.2019 | 07:11 | Orlický.net

Dnes se jede finále MČR v motoskijöringu. V minulosti v této sportovní disciplíně bojoval i Janek Ledecký
23.02.2019 | 06:15 | (rup)

Vyhlášeni Nejlepší sportovci Rychnovska za rok 2018. Osobností se stal orientační běžec Rudolf Ropek
02.02.2019 | 12:11 | (jad)

Sportovci z Rychnovska budou znát své hvězdy. Sledujte s námi živě
01.02.2019 | 17:55 * | Orlická TV

Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
27.01.2019 | 09:27 | (rup)

Druhý den Skiinterkriteria ve znamení slalomu. Opět můžete sledovat živě. Právě startují závodníci do druhého kola.
26.01.2019 | 09:01 | Orlický.net

Startuje 57. ročník Skiinterkriteria. Obří slalom můžete sledovat živě
25.01.2019 | 08:40 | Orlický.net

Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
23.01.2019 | 12:04 | ČRozprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Spartanská odysea pro dobrou věc!
Sportovní legendy otevřely opravený atletický ovál stadionu
Proč hořelo auto odstavené po nehodě? Zloději chtěli zahladit stopy po krádeži hudební aparatury
Přijďte si otestovat své zdraví na Den zdraví s rychnovskou nemocnicí
Ústí nad Orlicí
Na Velký pátek se lidé vydali po křížové cestě
Partnerské orchestry vystoupily v divadle
Ministryně Schillerová besedovala se seniory
HIV poradna v Orlickoústecké nemocnici testuje bez předsudků
Žamberk
Hořelo v bytovce. Hasiči museli evakuovat 17 lidí
Rekonstruované Dětské dopravní hřiště opět slouží dětem
Filmový festival plný cestování, odvahy & dobrodružství!
Hasiči zachránili život. Tentokrát kočce
Lanškroun
V letošním roce zavítá Legiovlak i do Lanškrouna
Gladiator Race Run zažije svou premiéru v Lanškrouně
Protidrogový tým opět v akci. Mladí muži jsou obviněni ze zločinu
Kulturní dům L'ART je již v provozu, dnes proběhne den otevřených dveří pro širokou veřejnost
Nové Město nad Metují
Výstava vláčků a modelů na zámku v Novém Městě nad Metují
Havárie seniora na elektrokole. Ten utrpěl po pádu těžké zranění
Vítr rozfoukal po lese oheň. Po pálení zbytků vytěženého dřeva vznikla škoda za sto tisíc
Skončil inženýrsko-geologický průzkum silnice procházející náměstím
Dobruška
Václav Hudeček zahrál v kostele sv. Václava
Na skládce odpadu zapršelo. Kvůli předchozímu požáru
Dobruška si připomene čtvrt tisíciletí od narození národního buditele
Nejlepší fyzikář roku 2018 je z gymnázia. Pro svou školu získal 200 tisíc korun od Nadace ČEZ
Letohrad
Lesníci obnovili vodní nádrž a dvě tůně. Mají zadržet vodu v krajině
V Bažantnici probíhá těžba dřeva. K zemi šly jen stromy staré nebo ve špatné zdravotním stavu
Opilý muž si chtěl ublížit. Zásah policistů musel být velmi rychlý
Křížová cesta z Orlice míří do Olomouce
Kostelec nad Orlicí
Dvě nehody na jedné ulici
Sociální a související služby pro osoby ohrožené sociálním vyloučením a v nepříznivé sociální situaci
Sociální a související služby pro rodiny s dětmi
Sociální a související služby pro zdravotně postižené občany Kostelecka
Choceň
Chodkyně se střetla s kamionem. Policie hledá svědky tragické dopravní nehody
Auto na střeše, přívěsný vozík v příkopu
V řadovce hořela garáž. Jeden muž se popálil a další dvě osoby se nadýchaly zplodin hoření
V přádelně zahořela bavlna. Škody se vyšplhají do milionů
Týniště nad Orlicí
Japonci pod Orlickými horami postaví fabriku na výrobu katalyzátorů. Do výroby přijmou až stovku zaměstnanců
Cyklosezóna začala. Bohužel i pro zloděje
Osobák narazil do stojícího auta s vlekem
Skořápka s Alenou Mihulovou v Týništi nad Orlicí
Vamberk
Vloupání do chatek v zahrádkářské kolonii objasněna
Tradiční vamberecké krajkářství usiluje o zápis do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta
Hasiči likvidovali následky dopravní nehody i uvolněný plech na střeše
Česká Skalice
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Rokytnice v Orlických horách
Máte upletenou pomlázku? A co kraslice? Pokud ne, zajděte na tvořivou dílnu
Den památek: tentokrát na téma soudní okres Rokytnice
Umělec tvořil bez zakázky. Sprejem poničil několik objektů
Sýpka bude lákat vůní čerstvě upražené kávy
Česká Třebová
Ocenili nejlepší sportovce města roku 2018
Řidička auta se na přechodu střetla s dítětem. Chlapci se prý omluvila a odjela
Falešný lékař podvedl důvěřivce. Z důchodce vylákal několik tisícovek
František „Čuňas“ Stárek si povídal se studenty: „Budu mluvit ve stoje. Seděl jsem čtyři roky.“
Opočno
S holemi i bez holí se můžete opět vydat na trasy kolem Opočna
Čelní střet auta a dodávky: Jednu osobu museli hasiči vystříhat
Průjezd Opočnem bude bezpečnější, silničáři začali stavět obchvat města
Koncert Filharmonie Hradec Králové na nádvoří opočenského zámku
Náchod
Upozornění na dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi
Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy
Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice
Zdravotnický materiál pro výuku budoucích sester – další forma podpory jejich studia
Jablonné nad Orlicí
Mladí umělci vystavují, během vernisáže proběhla také dražba
Na náměstí mají originální jarní výzdobu
Firma vyslala humanitární pomoc pro Ukrajinu
Auto se na přejezdu střetlo s osobním vlakem
Borohrádek
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Jaroměř
Kvůli výstavbě dálnice musí přepojit hlavní vodovod. Lidé by neměli raději prát bílé prádlo
Hasiči přestěhovali základnu do bývalé kotelny. Tam budou sídlit několik příštích měsíců
Senior vjel na železniční přejezd přes zákaz. Projíždějící vlak ho připravil o přívěsný vozík k vozidlu
Hasiči se musí dočasně přestěhovat. Řidiči by měli být obezřetní v okolí nového výjezdového stanoviště
Králíky
Věznice v Králíkách? Ministerští úředníci o tom zase uvažují, říká hejtman Netolický
Na louce se skrývalo šedesát zlatých dukátů z třicetileté války
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Hradec Králové
Strážníci kontrolovali dětská hřiště, po městě posbírali osm injekčních stříkaček
Řeky nejsou smetiště. Hradecká „filda“ čistila břehy Orlice
Do Hradce se v červenci sjedou nejlepší karatisté světa
Dobrotety z Královéhradeckého kraje pořádají „Koncert pro Dětskou kliniku“ Fakultní nemocnice Hradec Králové
Vysoké Mýto
Návštěvníky jarního kujebáckého jarmarku neodradilo ani rozmarné počasí
Muzikanti z Junior Big Bandu hrají pro radost sobě i svých posluchačů
Žáci a studenti se zdokonalovali na veletrhu měkkých dovedností
Na světelné křižovatce došlo k dopravní kolizi. Viděli jste střet nákladní soupravy s autem?
Pardubice
Služební auto městských strážníků narazilo do jiné vozu. Ten jim zřejmě nedal přednost
Zápisy do základních škol mají děti za sebou, nyní jsou na řadě zápisy do mateřinek
Situace pardubického letiště je katastrofální. Hejtman se objednává na jednání s Letištěm Praha
Opilý muž vyhrožoval bombou. Po operátorce linky 112 požadoval sto tisíc
Litomyšl
Výstava jako návod na čtyřdenní výlet
Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie
Výmol na silnici vyvolal hádku mezi cyklistou a řidičem osobáku
Litomyšlská interna je v novém. Kraj si vilu Klára zatím nechá
Solnice
Ve dvou dnech dvě nehody
Na skále má vyrůst dalších pět průmyslových hal. Rozšíření průmyslové zóny teď čeká na vyjádření EIA
Kamionu se převrátil návěs do příkopu. Stalo se to ale na kruhovém objezdu
Autobus plný cestujících projel kruhovým objezdem a skončil v příkopu
Orlické hory
Policisté na běžkách kontrolovali chaty a chalupy
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala nabídku turistické oblasti na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně
Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
Podorlicko
Již jen do neděle mohou města a obce žádat o grant na Oranžový přechod
Na golfovém hřišti a v rámci vodní elektrárny podnikatelé protiprávně nakládali s vodou. Inspekce jim za to udělila pokuty
Chaty a chalupy si chraňte pomocí rad v nové mobilní aplikaci
Hasiči o víkendu likvidovali spadané stromy
Rychnovsko
Prodávali pervitin i marihuanu. Pak spadla klec
Hejtman jednal s ministrem vnitra o potřebách průmyslové zóny
Srna vběhla před auto. Po střetu na místě uhynula
Zájemce o značkové mobily lákal nízkou cenou, zboží ale neposílal. Kriminalistům se na síti ale neztratil
Orlickoústecko
Značně opilý syn vyhrožoval rodičům újmou na zdraví. Skončil na záchytce
Pohřešuje se osmačtyřicetiletý muž. Rodina jej naposledy spatřila před čtyřmi dny
Muž držel nelegálně zbraň a střílel s ní do vzduchu. Za nedovolené ozbrojování ho můžou čekat až dva roky za mřížemi
Přišla s jarem další vlna odcizených katalyzátorů? Pachatelé se zaměřují na část výfukové soustavy potrubí.
Náchodsko
Traktor zamířil za hranice. Ovšem bez vědomí majitele
Ve skalách zachraňovali zraněnou osobu
Tragická událost na kolejích: Žena střet s vlakem nepřežila
Místo do školy chodil za školu. Za «ne»docházku se budou zodpovídat rodiče.

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+