Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor fotografií Martin Fletcher, Martina Fletcherová a Miroslav Hofmann
06.09.2015 12:06

Aktualizováno
10.09.2015 17:24

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 2884x

Hodnocení

V pátek 4. září volejbalová hřiště v Kvasinách přivítala již 19. ročník turnaje přehazované mentálně postižených sportovců. Přijeli hráči a trenéři nejen z Královéhradeckého kraje, ale také Pardubického kraje, středních Čech a Moravy.
Turnaj započal po deváté hodině slavnostním úvodním nástupem, kdy hráče jednotlivých týmů představila a pozdravila ředitelka pořádajícího zařízení ÚSP Kvasiny Jana Mašková a radní Královéhradeckého kraje Josef Lukášek. Po té již nic nebránilo předvedení herního umu hráčů. Hrálo se v kategoriích Ženy smíšené a Muži. Počasí naštěstí přálo, tak při dobré náladě a kvalitním hráčském nasazení dopoledne příjemně uteklo. Poledne bylo vyplněno tradičním výborným gulášem a po něm proběhla velice zajímavá ukázka práce Vojenské policie Olomouc a ukázka zbraní.

Na odpoledne byla naplánována hra v kategorii Unified muži (jedná se o tým složený ze čtyř mentálně postižených hráčů a dvou jejich trenérů). Též v této kategorii všichni ukázali výbornou hru a týmový duch s fair play hrou.

Turnaj jako každoročně navštívili vzácní hosté - senátor Miroslav Antl se svým asistentem Miroslavem Hofmannem. Orlicky.net položil Miroslavu Antlovi otázku.

- „ Pane senátore, jak víme, tak jste nejen pravidelným hostem turnaje, ale také ho finančně podporujete. Jak se vám líbil letošní ročník a co vás na něm zaujalo či potěšilo?”

- „ I letošní ročník se vydařil. A to díky skvělé práci organizátorů turnaje, nadšení sportovců i jejich nefalšované radosti ze hry a z cen. A vyšlo i počasí, které bylo nejisté. Oceňuji i profesionálně provedené ukázky v provedení olomouckých vojenských policistů, které zpestřily vydařený (a pro mne odpočinkový pohodový) závěr pracovního týdne. Velice mile mne překvapili slovenský tenista Martin Blaško se svou přítelkyní, a to zejména svým příjemným vystupováním, skromností, otevřeností a bezprostředností. Prožili jsme s nimi přínosné odpoledne a večer, dozvěděli se spoustu zajímavostí ze světa tenisu - a měli možnost vidět hrát Martina coby profesionálního tenistu. Byla radost s nimi povídat - a na nich, že jsou rovněž spokojeni, když nakonec ani nespěchali do Bratislavy, kam se ještě v noci museli přepravit. Setkání s nimi nás velice obohatilo, tenista Martin nás zaujal natolik, že ode dneška budeme sledovat jeho další vývoj a postup, resp. vzestup, na světovém  tenisovém  žebříčku. Vás, Martine Fletchere, obdivuji za to, jak dovedete získat zajímavé lidi na Vaši sportovní akci a tam je propojit s dalšími návštěvníky. A závěrem je nutno poděkovat i místním volejbalovým veteránům, bez nichž si akci nedovedu představit... 
S velkou úctou ke všem organizátorům a pomocníkům se budeme rádi vracet na další akce - a samozřejmě je opět finančně podpoříme...!”

Dalším vzácným hostem byl talentovaný mladý slovenský tenista Martin Blaško (přijel i se svou přítelkyní), který díky svým výborným výkonům stoupá v žebříčku ATP, v němž se nyní nachází na 636. místě.  

- „Navštívil jste jako host turnaj v přehazované mentálně postižených sportovců, jak se vám na turnaji líbilo? Jak hodnotíte hráčské dovednosti a organizaci turnaje? Potkal jste se zde se zajímavými lidmi?”

- „Byl to pro mne velice zajímavý turnaj s moc pěkným prostředím a zázemím. Všichni mě s přítelkyní tak příjemně přijali, že jsme se tak dobře cítili, jako bychom byli doma. Pro mě byli všichni hráči vítězové. Bylo velmi zajímavé sledovat boj hráčů na hřišti, všichni byli tak dobře naladěni a sportovně nadšeni, všech hráčů si vážím za jejich nasazení. Co se týče organizace turnaje, tak tu mohu popsat jediným slovem - výborná! Během tohoto pěkného dne jsem se setkal se spoustou zajímavých lidí ať už to byli hráči, trenéři, nebo organizátoři akce. Velmi příjemné pro mne bylo setkání s ředitelem turnaje Martinem Fletcherem, také se senátorem Miroslavem Antlem a jeho asistentem Miroslavem Hofmannem, oba pánové na mne velice silně zapůsobili a naše vzájemné rozmluvy se nesly ve velmi přátelském duchu, vážím si toho, že jsem je mohl poznat. Zajímavé pro mne bylo také dopolední setkání s radním Královéhradeckého kraje Josefem Lukáškem. Byl to pro mne nezapomenutelný den a pokud budu opět pozván, tak nesmírně rád přijedu.”

I odpolední blok turnaje v příjemné atmosféře utekl a nezbývalo nic jiného než nadepsat diplomy, připravit ceny a vyhlásit výsledky, před tím vším pozdravil za bouřlivého potlesku z tribuny hráče, trenéry a organizátory turnaje senátor Miroslav Antl, po něm slovenský tenista Martin Blaško, po té již dostala slovo ředitelka ÚSP Kvasiny Jana Mašková, která vyhlašovala výsledky turnaje.

Diplomy hráčům předávala přítelkyně Martina Blaška Anuchka Žambochová, Martin Blaško předával věcné ceny, pracovnice a organizátorka z ÚSP Kvasiny Kateřina Křepelová společně s dalším hostem turnaje předsedou Sociálního výboru Královéhradeckého kraje Otakarem Kalendou předávali keramické medaile. Senátor Miroslav Antl předával pro první tři místa v každé kategorii sladké dorty.

Všichni hosté po předávání cen obdrželi pamětní diplomy na akci a památeční keramickou medaili vyrobenou keramičkou v ÚSP Kvasiny.

Po ukončení turnaje proběhla další ukázka práce Vojenské policie Olomouc, po jejím ukončení byli vojenští policisté odměněni pamětním diplomem a keramickou medailí. Pak už probíhalo odpoledne ve volném duchu, kdy proběhla autogramiáda slovenského tenisty Martina Blaška a neformální hovory senátora Miroslava Antla s hráči, trenéry, organizátory akce a dalšími.

Odpoledne bylo též příjemně vyplněno na pozvání Tenisového klubu v Kvasinách pro Martina Blaška několika exhibičními gamy s místním tenistou Bóďou Noskem. Shlédli jsme zajímavý tenis, kdy byl jasným vítězem Martin Blaško, který velmi pochválil hru Bódi Noska. Po té se již večer nachýlil ke svému konci a došlo k vzájemnému loučení a přání opětovného se setkání na volejbalových hřištích v Kvasinách v roce 2016.


Nejlepší týmy turnaje:

Kategorie Ženy smíšené:

1. SK Pohoda Slatiňany
2. Slavoj Skřivany


Kategorie Muži:

1. Klub Ledce
2. SK Nováci Město Albrechtice
3. Atletik Kvasiny


Kategorie Unified muži:

1. Klub Ledce
2. Atletik Kvasiny
3. SK Nováci Město Albrechtice


Akce by se nemohla uskutečnit bez sponzorské podpory a to: Obec Kvasiny, Fond Miroslava Antla pro rozvoj regionu, Tericie - velkoobchod ovoce a zeleniny Doudleby nad Orlicí, Drana Náchod, Auto Škoda Kvasiny, rodina Bečvárovských a Ladislav Sysr.

Na závěr je nutno poděkovat Volejbalovému klubu Auto Škoda Kvasiny, neboť jako vždy k pořádání turnaje nabídli své pěkné zázemí a pořadatelskou činnost.

autor videa: Michal SurmaFotogalerie


Foto: Martin Fletcher, Martina Fletcherová a Miroslav Hofmann

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Kvasiny
II. Půtovy zámecké slavnosti
Tisíce lidí a pohodová atmosféra - Zámecká neděle s veterány!
7. Zámecká neděle s auto-moto veterány
Výstava Moře a květ Heleny Hruškové-Štefkové a Heleny Slavíkové
Zmodernizovaný Superb se rozrostl o dva nové modely - iV a Scout
Výstava Moře a květ
Lombardská koruna k vidění již jen do neděle!
Náklad z návěsu složil předčasně, s vykládkou pomohli hasiči
Proběhl volejbalový Jarní turnaj mládeže
Škodovka končí ve výrobě s papírováním
První dojmy: Jak se jezdí s novou Škodou Scala?
Výstava Jiřího Urbana
Superbů třetí generace jezdí po světě už půl milionu
Pálí je dobré bydlo? Další zaměstnanec automobilky ukradl airbagy
Tváře republiky
Nové airbagy a volanty jsou v kurzu. Mladík jich několik vynesl přímo z fabriky
Před 60 lety debutoval ikonický kabriolet Škoda Felicia
Automobilka vyhlašuje regionální grantové programy pro rok 2019
Cyklista kvůli nepozornosti narazil do stojícího vozidla
Zaměstnanci závodu Škoda Auto jsou opět Ježíškovými vnoučaty
V lakovně automobilky zahynul zaměstnanec externí firmy
Pracovní směna skončila tragicky
Šermířský nábor na Rychnovsku!
Škoda Auto obměnila zástupce zaměstnanců v dozorčí radě, svého člena mají nově i Kvasiny
Škola smyku proběhla neúspěšně, auto skončilo na boku
Dělník se pohádal kvůli špatnému parkování. Pak vystřelil do vzduchu z plynové pistole a zavolal policisty
8. Tradiční výstava betlémů na zámku Kvasiny zahájena!
Dnes začíná 8. výstava betlémů na zámku Kvasiny!
Betlémy na zámku Kvasiny – poosmé!
Kvůli elektromobilitě se bude stěhovat výroba Passatu na východ Čech. Karoq a Ateca zmizí na východ

První atletický Rieter víkend byl úspěšný
19.08.2019 | 08:57 | Ústí nad Orlicí

Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola Fortuna: Národní ligy představili v Třinci.
17.08.2019 | 22:12 | Fletch

Atletické hvězdy míří na atletický mítink Rieter
15.08.2019 | 08:52 | Orlický.net

Mountfield HK rozstřílel Amur Chabarovsk 7:0
13.08.2019 | 12:49 | Fletch

Golf Triathlon 2019 klepe na dveře
12.08.2019 | 11:55 | Fletch

Rekordní výhra! Votroci rozstříleli Varnsdorf 8:0
10.08.2019 | 11:11 | Fletch

Obnovený závod přinesl nový traťový rekord
08.08.2019 | 10:28 | Lanškroun

Atletický mítink Rieter 2019 se blíží
07.08.2019 | 06:47 | Ústí nad Orlicí

Konal se 6. Ústecký triatlon
06.08.2019 | 08:42 | Ústí nad Orlicí

Po třiatřicáté jeli Regionem Orlicka
05.08.2019 | 10:02 | Ústí nad Orlicí

Votroci třikrát vedli, Líšeň vyrovnala v závěru
03.08.2019 | 20:12 | Fletch

Dukla rozhodla v samotném závěru
30.07.2019 | 12:25 | Fletch

Proti Dukle už s montovanou tribunou!
28.07.2019 | 07:50 | Fletch

Wroclaw Trophy: Juniorští fotbalisté přivezli tři výhry a jednu remízu
16.07.2019 | 09:05 | Orlický.net

Proč se běhá po pralese. Charitativní akce přispěla víc jak dvaceti tisíci
13.07.2019 | 10:42 | Orlický.netzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Začala přestavba okružní křižovatky. Dopravu bude komplikovat až do listopadu
Muže s dítětem pobodaly v lesoparku vosy. Složky IZS se naštěstí k pacientům s alergickou reakcí dostaly včas
Děti dostaly dárek. Mají nové dětské hřiště
První ročník festivalu JízdárnaFest se vydařil
Ústí nad Orlicí
První atletický Rieter víkend byl úspěšný
Dnes startuje 94. pouť
Na fesťák vyrazila s kuchyňským nožem. Po hádce přišel útok a bodné zranění
Atletické hvězdy míří na atletický mítink Rieter
Žamberk
Rumpál u kostela znovu čerpá vodu
Přes prsty - nejočekávanější česká letní komedie se blíží!
Muž místo řízení odháněl obtěžující hmyz. Auto po chvíli převrátil na střechu
Žamberská Orlická brána po třinácté tradičně i trochu jinak.
Lanškroun
L´Art měří své kvality v architektonických soutěžích
Obyvatelé města navrhli do participativního rozpočtu 29 projektů
Sametová revoluce v Lanškrouně
Městské muzeum připravuje novou výstavu – Svět hraček
Nové Město nad Metují
U zámku budou mít děti nové hřiště. To stávající totiž projde rekonstrukcí
Slavnostně otevřeli Bartoňovu vyhlídku. Majitelé byli oceněni za architektonický počin
Jen děti opustily školu, navštívil ji někdo jiný. A bral vše, co mu přišlo pod ruce
Do střechy rodinného domu uhodil blesk. Poškodil část krytiny a rozvody elektroinstalace
Dobruška
Pavel Štěpán zve na Dobrušskou filmovou klapku
Stavba okružní křižovatky na silnici I/14 pokračuje. Dokonce s mírným předstihem
Řidič se vydal sklízet obilí. Místo kombajnu použil osobní auto
Florbalový Open Air Cup Dobruška 2019 je minulostí
Letohrad
Domov pod hradem Žampach otevře dva nové domky
Auto otevřel jako konzervu. Pod vlivem alkoholu se střetl s popeláři
Festival zakončil Lubomír Brabec a Boni Pueri
Vyhlášením ceny Grand prix začal MHL Letohrad 2019. Galakoncert byl na bedrou Hradišťanu
Kostelec nad Orlicí
První Kostelecká náplavka byl mejdan!
První Kostelecká náplavka už tuto sobotu!
Dívčí válka s nudou v Kostelci
Proběhl běh pro Šanci Onkoláčkům
Choceň
Do komunálního odpadu už žádné plasty či bioodpad. Jinak popeláři popelnici nevyvezou
Požár krmelce zřejmě založil žhář
Hudební festival je za dveřmi
Chodkyně se střetla s kamionem. Policie hledá svědky tragické dopravní nehody
Týniště nad Orlicí
Proč se běhá po pralese. Charitativní akce přispěla víc jak dvaceti tisíci
Na Rychnovsku po pěti letech opět vykvetly vzácné orchideje. Může za to chladný a deštivý květen
Swingový festival Jardy Marčíka už počtyřiadvacáté
Cizinecká policie během dopoledne zkontrolovala 56 osob, devět cizinců skončilo zajištěných
Vamberk
Na návěsu kamionu začala hořet pneumatika
Osobák prorazil zábradlí a skončil v řece převrácený na střechu
Palisády kruhového objezdu si vyžádaly život dalšího motorkáře
Čarodějnické ohně práci hasičům nepřidělaly, hořící stroj ano
Česká Skalice
Hledali osobu na hladině, našli ji ale ve vedlejší obci
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Rokytnice v Orlických horách
Bagr, jeřáb a traverzy. Víte, jak se usazuje mnohatunová střílna v 21. století?
Opravili nebezpečnou křižovatku, teď připravují parkoviště
Hasičský pomník v novém
Prašné parkoviště na Panském Poli je minulostí. Nově tu je víc jak 80 míst
Česká Třebová
Kraj pomůže lidem z vyhořelého paneláku v České Třebové milionem korun
Koněm tažený vozík nabořil zaparkované auto. Vozka od nehody ujel
Střecha činžáku v plamenech: Hasiči plameny zdolali po osmi hodinách vysilujícího zásahu, evakuováno bylo 40 lidí
Cyklomaraton v České Třebové oslaví již 11. narozeniny
Opočno
Závěr pouti ve znamení zásahu záchranářů a first respondera
Snažil se uhasit požár v garáži. Popálil si ruku
Pouť a jarmark jsou za dveřmi
Dětské závody pomůžou malé Janičce. Pomoci můžete i vy
Náchod
Novinky v náchodském bazénu
Muž roku a Den dobrých skutků je za dveřmi
Ludvík a Dáša se musí hýbat - náchodským medvědům se změnilo krmení
Rekonstrukce místní komunikace v ulici Raisova v Náchodě
Jablonné nad Orlicí
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Společná výstava tří ZUŠ
Mladí umělci vystavují, během vernisáže proběhla také dražba
Na náměstí mají originální jarní výzdobu
Borohrádek
Osobák narazil do návěsu nákladního auta, děti dostaly plyšové hračky
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Jaroměř
Nehoda 5 aut: Poslední nedobrzdil, dál už fungoval dominový efekt
Horská kola zmizela ze sklepních kójí
Potřebovali peníze. Místo do bankomatu si zašli do zahradnictví
Opilý muž sedl do auta za volant a rozjel se. Naštěstí byl pod dohledem policejní kamery, strážníci ho po chvíli odstavili
Králíky
Ohlédnutí za 22. ročníkem Cihelny
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Jedete na Cihelnu? Stavte se také v pěchotním srubu nebo v muzeu celnictví
Krádež sena objasněna. Zemědělci mají krmivo zpět
Hradec Králové
Druhá mezi českými vysokými školami. Na Univerzitu Hradec Králové míří rekordní finanční prostředky na zahraniční mobilitu studentů
Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola Fortuna: Národní ligy představili v Třinci.
Mountfield HK rozstřílel Amur Chabarovsk 7:0
Univerzita Hradec Králové uspěla v mezinárodním hodnocení vysokých škol. Mezi českými školami je nejlepší
Vysoké Mýto
Nové semafory na průtahu městem pomohou hlavně místním
Na ubytovně hořelo, hasiči evakuovali deset osob
Na silnici I/35 na opraveném průtahu městem probíhá odstraňování poruchy vodovodního řadu
Připravili komentované prohlídky v kostele sv. Vavřince
Pardubice
Cizinec, obviněný z těžkého ublížení na zdraví, putoval do vazební věznice
Pardubický chodník slávy zdobí nová jména
Muži vzplál oděv. Policisté nyní zjišťují okolnosti
Veletrh sociálních služeb se rozběhne za pěstouny a nabídne bezplatné vyšetření chodidel
Litomyšl
V brownfieldu postaví Lidl. Budova musí respektovat historický ráz lokality
Kraj chce ve spolupráci s městem vybudovat 77 parkovacích míst v Litomyšlské nemocnici
Pracovali nelegálně. Sedm mužů a tři ženy čeká vyhoštění
Město plánuje bytovou výstavbu a hledá investory
Solnice
Další osobák na střeše. K tomu poškozená tři jiná auta
Slavnostně otevřeli zrekonstruovaný společenský dům. Až do neděle probíhá den otevřených dveří
Technická závada způsobila zahoření linky v sušárně
Nové haly u Solnice. Zkoumat jejich vliv na životní prostředí není potřeba!
Orlické hory
Autobusu upadl přívěs na jízdní kola. A s ním část karoserie
Rampepurda rampepurďácká má svoji sochu. Už jste ji byli navštívit?
Přes horké počasí vyrazili do hor cyklisté, 70 z nich závodí v rámci 4. ročníku Mamut Bike-O
Cyklobusy opět zamíří do Orlických hor
Podorlicko
Dvě dopravní nehody uzavřely silnice
Biograf Etienne se vrací do podhůří
O víkendu se opět bouralo
Hořelo na skládce i ve sklepě
Rychnovsko
Festival F. L. Věka 2019 nabídne hudební legendy, vítěze prestižní soutěže i nastupující hvězdy
Policisté kontrolovali chaty a chalupy
Neber, co ti nepatří! Zlodějíčci uvízli v policejní síti
Při dvou nočních nehodách museli hasiči vyprošťovat
Orlickoústecko
Poškozená plynová přípojka a havarované auto do stromu
Řidička se s autem doslova zapíchla do mostku
Orlickoústecko se dočkalo knihy z nebe
Po třiatřicáté jeli Regionem Orlicka
Náchodsko
Dopravní nehoda s úmrtím: Muž na invalidní tříkolce nedal přednost autu
Jeden osobák narazil do stromu, jiný skončil převrácený na střeše
Policisté řešili mimo jiné nesprávné předjíždění. Řidiče sledoval ze vzduchu také vrtulník
Dejte si pozor na další způsoby internetových podvodů. Aukci prý nevyhrál, ale prodejce mu nabídl jiné zboží

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+