Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor fotografií Martin Fletcher, Martina Fletcherová a Miroslav Hofmann
06.09.2015 12:06

Aktualizováno
10.09.2015 17:24

Fletch

Zpravodajství
sport

Zobrazeno 2642x

Hodnocení

V pátek 4. září volejbalová hřiště v Kvasinách přivítala již 19. ročník turnaje přehazované mentálně postižených sportovců. Přijeli hráči a trenéři nejen z Královéhradeckého kraje, ale také Pardubického kraje, středních Čech a Moravy.
Turnaj započal po deváté hodině slavnostním úvodním nástupem, kdy hráče jednotlivých týmů představila a pozdravila ředitelka pořádajícího zařízení ÚSP Kvasiny Jana Mašková a radní Královéhradeckého kraje Josef Lukášek. Po té již nic nebránilo předvedení herního umu hráčů. Hrálo se v kategoriích Ženy smíšené a Muži. Počasí naštěstí přálo, tak při dobré náladě a kvalitním hráčském nasazení dopoledne příjemně uteklo. Poledne bylo vyplněno tradičním výborným gulášem a po něm proběhla velice zajímavá ukázka práce Vojenské policie Olomouc a ukázka zbraní.

Na odpoledne byla naplánována hra v kategorii Unified muži (jedná se o tým složený ze čtyř mentálně postižených hráčů a dvou jejich trenérů). Též v této kategorii všichni ukázali výbornou hru a týmový duch s fair play hrou.

Turnaj jako každoročně navštívili vzácní hosté - senátor Miroslav Antl se svým asistentem Miroslavem Hofmannem. Orlicky.net položil Miroslavu Antlovi otázku.

- „ Pane senátore, jak víme, tak jste nejen pravidelným hostem turnaje, ale také ho finančně podporujete. Jak se vám líbil letošní ročník a co vás na něm zaujalo či potěšilo?”

- „ I letošní ročník se vydařil. A to díky skvělé práci organizátorů turnaje, nadšení sportovců i jejich nefalšované radosti ze hry a z cen. A vyšlo i počasí, které bylo nejisté. Oceňuji i profesionálně provedené ukázky v provedení olomouckých vojenských policistů, které zpestřily vydařený (a pro mne odpočinkový pohodový) závěr pracovního týdne. Velice mile mne překvapili slovenský tenista Martin Blaško se svou přítelkyní, a to zejména svým příjemným vystupováním, skromností, otevřeností a bezprostředností. Prožili jsme s nimi přínosné odpoledne a večer, dozvěděli se spoustu zajímavostí ze světa tenisu - a měli možnost vidět hrát Martina coby profesionálního tenistu. Byla radost s nimi povídat - a na nich, že jsou rovněž spokojeni, když nakonec ani nespěchali do Bratislavy, kam se ještě v noci museli přepravit. Setkání s nimi nás velice obohatilo, tenista Martin nás zaujal natolik, že ode dneška budeme sledovat jeho další vývoj a postup, resp. vzestup, na světovém  tenisovém  žebříčku. Vás, Martine Fletchere, obdivuji za to, jak dovedete získat zajímavé lidi na Vaši sportovní akci a tam je propojit s dalšími návštěvníky. A závěrem je nutno poděkovat i místním volejbalovým veteránům, bez nichž si akci nedovedu představit... 
S velkou úctou ke všem organizátorům a pomocníkům se budeme rádi vracet na další akce - a samozřejmě je opět finančně podpoříme...!”

Dalším vzácným hostem byl talentovaný mladý slovenský tenista Martin Blaško (přijel i se svou přítelkyní), který díky svým výborným výkonům stoupá v žebříčku ATP, v němž se nyní nachází na 636. místě.  

- „Navštívil jste jako host turnaj v přehazované mentálně postižených sportovců, jak se vám na turnaji líbilo? Jak hodnotíte hráčské dovednosti a organizaci turnaje? Potkal jste se zde se zajímavými lidmi?”

- „Byl to pro mne velice zajímavý turnaj s moc pěkným prostředím a zázemím. Všichni mě s přítelkyní tak příjemně přijali, že jsme se tak dobře cítili, jako bychom byli doma. Pro mě byli všichni hráči vítězové. Bylo velmi zajímavé sledovat boj hráčů na hřišti, všichni byli tak dobře naladěni a sportovně nadšeni, všech hráčů si vážím za jejich nasazení. Co se týče organizace turnaje, tak tu mohu popsat jediným slovem - výborná! Během tohoto pěkného dne jsem se setkal se spoustou zajímavých lidí ať už to byli hráči, trenéři, nebo organizátoři akce. Velmi příjemné pro mne bylo setkání s ředitelem turnaje Martinem Fletcherem, také se senátorem Miroslavem Antlem a jeho asistentem Miroslavem Hofmannem, oba pánové na mne velice silně zapůsobili a naše vzájemné rozmluvy se nesly ve velmi přátelském duchu, vážím si toho, že jsem je mohl poznat. Zajímavé pro mne bylo také dopolední setkání s radním Královéhradeckého kraje Josefem Lukáškem. Byl to pro mne nezapomenutelný den a pokud budu opět pozván, tak nesmírně rád přijedu.”

I odpolední blok turnaje v příjemné atmosféře utekl a nezbývalo nic jiného než nadepsat diplomy, připravit ceny a vyhlásit výsledky, před tím vším pozdravil za bouřlivého potlesku z tribuny hráče, trenéry a organizátory turnaje senátor Miroslav Antl, po něm slovenský tenista Martin Blaško, po té již dostala slovo ředitelka ÚSP Kvasiny Jana Mašková, která vyhlašovala výsledky turnaje.

Diplomy hráčům předávala přítelkyně Martina Blaška Anuchka Žambochová, Martin Blaško předával věcné ceny, pracovnice a organizátorka z ÚSP Kvasiny Kateřina Křepelová společně s dalším hostem turnaje předsedou Sociálního výboru Královéhradeckého kraje Otakarem Kalendou předávali keramické medaile. Senátor Miroslav Antl předával pro první tři místa v každé kategorii sladké dorty.

Všichni hosté po předávání cen obdrželi pamětní diplomy na akci a památeční keramickou medaili vyrobenou keramičkou v ÚSP Kvasiny.

Po ukončení turnaje proběhla další ukázka práce Vojenské policie Olomouc, po jejím ukončení byli vojenští policisté odměněni pamětním diplomem a keramickou medailí. Pak už probíhalo odpoledne ve volném duchu, kdy proběhla autogramiáda slovenského tenisty Martina Blaška a neformální hovory senátora Miroslava Antla s hráči, trenéry, organizátory akce a dalšími.

Odpoledne bylo též příjemně vyplněno na pozvání Tenisového klubu v Kvasinách pro Martina Blaška několika exhibičními gamy s místním tenistou Bóďou Noskem. Shlédli jsme zajímavý tenis, kdy byl jasným vítězem Martin Blaško, který velmi pochválil hru Bódi Noska. Po té se již večer nachýlil ke svému konci a došlo k vzájemnému loučení a přání opětovného se setkání na volejbalových hřištích v Kvasinách v roce 2016.


Nejlepší týmy turnaje:

Kategorie Ženy smíšené:

1. SK Pohoda Slatiňany
2. Slavoj Skřivany


Kategorie Muži:

1. Klub Ledce
2. SK Nováci Město Albrechtice
3. Atletik Kvasiny


Kategorie Unified muži:

1. Klub Ledce
2. Atletik Kvasiny
3. SK Nováci Město Albrechtice


Akce by se nemohla uskutečnit bez sponzorské podpory a to: Obec Kvasiny, Fond Miroslava Antla pro rozvoj regionu, Tericie - velkoobchod ovoce a zeleniny Doudleby nad Orlicí, Drana Náchod, Auto Škoda Kvasiny, rodina Bečvárovských a Ladislav Sysr.

Na závěr je nutno poděkovat Volejbalovému klubu Auto Škoda Kvasiny, neboť jako vždy k pořádání turnaje nabídli své pěkné zázemí a pořadatelskou činnost.

autor videa: Michal SurmaFotogalerie


Foto: Martin Fletcher, Martina Fletcherová a Miroslav Hofmann

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Kvasiny
Cyklista kvůli nepozornosti narazil do stojícího vozidla
Zaměstnanci závodu Škoda Auto jsou opět Ježíškovými vnoučaty
V lakovně automobilky zahynul zaměstnanec externí firmy
Pracovní směna skončila tragicky
Šermířský nábor na Rychnovsku!
Škoda Auto obměnila zástupce zaměstnanců v dozorčí radě, svého člena mají nově i Kvasiny
Škola smyku proběhla neúspěšně, auto skončilo na boku
Dělník se pohádal kvůli špatnému parkování. Pak vystřelil do vzduchu z plynové pistole a zavolal policisty
8. Tradiční výstava betlémů na zámku Kvasiny zahájena!
Dnes začíná 8. výstava betlémů na zámku Kvasiny!
Betlémy na zámku Kvasiny – poosmé!
Kvůli elektromobilitě se bude stěhovat výroba Passatu na východ Čech. Karoq a Ateca zmizí na východ
Vernisáž Putování s (PC) dinosaury
Pád člověka do řeky a srážka dvou osobních aut
Putování s (PC) dinosaury
S novou fasádou do betlémů!
Inovativní logistika zvyšuje efektivitu a zlepšuje bezpečnost práce
Zámek v Kvasinách rozezní hudba několika období
Škoda Auto otevřela novou závodní restauraci
V automobilce vyrobili čtvrtmiliontého Kodiaqa
Škoda Auto otevírá v závodě nové vzdělávací centrum
Železniční vagony nahradí část kamionové přepravy na trase Mladá Boleslav - Kvasiny
Škodovka odhalila další detaily nejvýkonnějšího SUV Kodiaq RS
Škodovácký odborář: Diskuze o přesunu Superbu se znovu rozhořela
Vernisáž obrazů Josefa Kejvala - Biblická témata
Koncert Luboše Sluky ve znamení pohody
Koncert k 90. narozeninám slavného skladatele Luboše Sluky
Řeka Bělá v Kvasinách v krátkém úseku vyschla. Zřejmě kvůli nevhodně nastavené manipulaci na odběrných místech
Škodovka realizuje v závodě celou řadu projektů
Automobilka nechala rozšířit kruhový objezd o nový bypass

Vyhlášeni Nejlepší sportovci Rychnovska za rok 2018. Osobností se stal orientační běžec Rudolf Ropek
02.02.2019 | 12:11 | (jad)

Sportovci z Rychnovska budou znát své hvězdy. Sledujte s námi živě
01.02.2019 | 17:55 * | Orlická TV

Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
27.01.2019 | 09:27 | (rup)

Druhý den Skiinterkriteria ve znamení slalomu. Opět můžete sledovat živě. Právě startují závodníci do druhého kola.
26.01.2019 | 09:01 | Orlický.net

Startuje 57. ročník Skiinterkriteria. Obří slalom můžete sledovat živě
25.01.2019 | 08:40 | Orlický.net

Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
23.01.2019 | 12:04 | ČRo

Blíží se mistrovství světa závodů psích spřežení. Češi jedou pro medaile
23.01.2019 | 08:54 | Orlický.net

Vyhlášeni jubilejní sportovci Orlickoústecka za rok 2018
22.01.2019 | 06:12 | Ústí nad Orlicí

Klackaři na Indoor cupu U16 Men
10.01.2019 | 11:39 | Klackaři

Proběhl 50. Memoriál Oldy Hájka v bleskovém šachu
28.12.2018 | 08:00 | Ústí nad Orlicí

Gymnastky soutěžily O Mikulášský pohár
08.12.2018 | 10:51 | Ústí nad Orlicí

Hopkající králíci mají svého rekordmana
26.11.2018 | 07:28 | Junior TV

Odpoledne s „Panenkou“
25.11.2018 | 20:40 | Bludička Mokřinka

Proběhl 18. ročník Velké ceny v karate
12.11.2018 | 09:16 | Ústí nad Orlicí

Stovky orientačních běžců zamířily na Andrlák
21.10.2018 | 10:11 | Ústí nad Orlicízprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Odešel evropský režisér pohádkových příběhů. Podívejte se na starší reportáž
Pamětní deska dříve připomínala hrdinu bitvy u Zborova. Dneska nikdo neví, kde je
Vyhlášeni Nejlepší sportovci Rychnovska za rok 2018. Osobností se stal orientační běžec Rudolf Ropek
Sportovci z Rychnovska budou znát své hvězdy. Sledujte s námi živě
Ústí nad Orlicí
Poosmé se konal karneval na ledě
Valentýnské odběry v nemocnici oslovily 30 nových dárců krve
Proběhlo oblastní kolo Wolkrova Prostějova
Mateřinka pořádala karneval pro děti
Žamberk
Lidé rozsvítili svíčky na pařezech pokácených lip
V sobotu ovládne Žamberk masopustní rej
Po čelním střetu dvou vozidel skončil jeden z řidičů v péči lékařů
Výročí žamberského rodáka Petra Ebena oslavíme koncertem i výstavou
Lanškroun
Kvůli volbám může dostat tříletý trest odnětí svobody
Auto srazilo chodkyni. Zraněná dívka skončila v nemocnici
Dokončení stavby kulturního domu se opozdí. Návštěvníky přivítá v dubnu
Ve firmách mizely europalety a kovové bedny. Policie paletové nenechavce objevila
Nové Město nad Metují
Důchodce se vybodoval, řidičské oprávnění ale neodevzdal
Víte, co bylo jedním z nejstarších řemesel, která kvetla v podhůří Orlických hor? Modrotisk!
Za několik týdnů začnou ve městě další komplikace v dopravě
Skauti budou rozdávat Betlémské světlo
Dobruška
Dobrušský velitel družstva hasičů odsloužil svou poslední směnu
Konec roku uzavřel Silvestřík pro děti
Noví zastupitelé zvolili starostu
Na Šubertovo náměstí se vrátí lípa svobody
Letohrad
Opilý muž si chtěl ublížit. Zásah policistů musel být velmi rychlý
Křížová cesta z Orlice míří do Olomouce
Další Hyundai zastavily plameny. Požár opět likvidovali přivolaní hasiči
Po roce v cíli: Vrak na parkovišti mohlo město nechat konečně zlikvidovat
Kostelec nad Orlicí
Hasiči likvidovali únik ropných látek do řeky Orlice
Nasadili AED, přispěli k záchraně lidského života
Stavby kostelecké stavební firmy byly oceněny titulem Stavba roku Královehradeckého kraje
Ranní požár v obchodě způsobil škodu za více než půl milionu korun
Choceň
V přádelně zahořela bavlna. Škody se vyšplhají do milionů
Opilý a bez řidičáku jezdil autem. To mu policie zabavila
Bavorák nebo Korejec? Viděli jste střet couvajících vozidel?
Protidrogová Makumba zasáhla, čtyři muži jsou obviněni z výroby či distribuce pervitinu
Týniště nad Orlicí
Osobák narazil do stojícího auta s vlekem
Skořápka s Alenou Mihulovou v Týništi nad Orlicí
Týnišťské děti obcházely město s kasičkami pro Tříkrálovou sbírku
Požár sazí v komínu si vyžádal zásah hasičů
Vamberk
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta
Hasiči likvidovali následky dopravní nehody i uvolněný plech na střeše
Existovala ve Vamberku hrnčířská ulička? Na to odpoví nová výstava v Muzeu krajky
Vamberák zve na koncerty, letní kino, pohádku a výtvarné dílny pro děti
Česká Skalice
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Síť cyklostezek i přírodní biotopová koupaliště. Okolí vodní nádrže Rozkoš se rozvíjí
Rokytnice v Orlických horách
Plameny zachvátily fotbalové šatny. Škoda se vyšplhala na 200 tisíc
Tříkrálová sbírka ve městě vynesla víc jak 37 tisíc korun
Policisté hledanému překazili večírek. Vánoce si užil už ve vězení
V Haničce se střílí. Na vojenské tvrzi specialisté trhavinami odstraňují železobetonové zdi
Česká Třebová
Policie zadržela útočníka, který vážně zranil staršího muže
Víkend byl v okolí Třebové ve znamení dopravních nehod
V krematoriu hořelo. Vznítila se odkapávací nádoba
Oheň poničil bývalé mechanizační středisko železničářů
Opočno
Kanadsko-česká umělkyně Lenka Lichtenberg zavítá do Opočna. Předprodej vstupenek je již zahájen
Místo chirurgie domov pro seniory. Kraj v Opočně rozšíří kapacitu pobytových služeb
V pátek nad ránem to pěkně klouzalo. Auto se převrátilo na střechu a zastavilo těsně u rybníka
Druhý adventní koncert v Opočně byl plný českých a mezinárodních koled
Náchod
O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem, stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě sdělil nejen starosta Náchoda Jan Birke
Za výbuchem v bytě stojí drogy
Dermacol acoustic tour
V bytě v sedmém patře panelového domu došlo k explozi. Plyn nebo varna drog?
Jablonné nad Orlicí
Auto se na přejezdu střetlo s osobním vlakem
Loupežné přepadení s airsoftovou zbraní: Napadeného zranil, ale peněz a mobilu se nezmocnil.
Osobák skončil převrácený na střeše, cestující v péči lékařů
Potkali se Na dece
Borohrádek
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Osobák skončil na střeše, řidiči pomohli svědci události z vozu ven
Hasiči likvidovali požár přístřešku
V Borohrádku strávili dva týdny se zahraničními hosty
Jaroměř
Tři jednotky likvidovaly požár historického vagónu
Měl kopat a válet svého psa po zemi. Prý ale jen zavrávoral a zvíře se leklo
Pozná někdo mladíky? Mohou objasnit nález či krádež peněženky s platební kartou
Od mladistvých si půjčoval telefon. Vždy pak utekl a telefon prodal
Králíky
Na louce se skrývalo šedesát zlatých dukátů z třicetileté války
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Vydejte se na Králický Sněžník. Budete pod ochranou Krulišáka a Rozvodnice
Hradec Králové
O dostavbě hal u Svinar budou zastupitelé rozhodovat za měsíc
Velkorysý dárek si k letošním narozeninám nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové
Vytopená ulice a tři nehody
Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci
Vysoké Mýto
Vedení města se snaží, aby život občanů byl rok od roku bezpečnější
Tradiční maškarní karneval si užili děti i rodiče
Zimní údržba ve městě čelí sněhu i ledovce
Hudba opět pomáhala. Pětiletému chlapci přinesla necelých třista tisíc
Pardubice
Další krok k výběru dvou železničních dopravců. Radní schválili návrhy smluv
Muž s minolovkou nalezl podezřelý předmět
Policie zveřejnila podrobnosti ke čtvrtečnímu útoku na 78letého seniora. Pachatel muže pobodal kvůli pár stovkám
Rušný víkend na letišti: Přiletěl Ruslan
Litomyšl
Výmol na silnici vyvolal hádku mezi cyklistou a řidičem osobáku
Litomyšlská interna je v novém. Kraj si vilu Klára zatím nechá
Máslový lupič odhalen. Bez řidičáku a peněz odvezl přes 70 kg másla
Spolupráce dopravních policistů a veřejnosti přinesla výsledky. Viník nehody dopaden
Solnice
Kamionu se převrátil návěs do příkopu. Stalo se to ale na kruhovém objezdu
Autobus plný cestujících projel kruhovým objezdem a skončil v příkopu
Řidič náklaďáku vjel do protisměru a narazil do dvou aut. Ta skončila po příkopech
Stovky lidí se podílely na slavnostním zasazení aleje "Lip svobody"
Orlické hory
Policisté na běžkách kontrolovali chaty a chalupy
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala nabídku turistické oblasti na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně
Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
Podorlicko
Hasiči na Valentýna likvidovali několik nehod
Obleva zvedla hladinu potoků
Nemocnice v regionu se dnešním dnem zavírají pro návštěvy. Důvodem je chřipková epidemie
Auta opět končila mimo silnici, některá šla i přes střechu
Rychnovsko
Alkoholová navigace: V zatáčkách navádí přímo do zdí.
Hasiči vytahovali auto z potoka a likvidovali následky střetu uprostřed křižovatky
Zasněžené silnice jsou pro řidiče stále velkou komplikací
Řidiči zjistili, že na sněhu to klouže. Havárie se naštěstí obešly bez zranění
Orlickoústecko
Nezodpovědní řidiči za volantem: Policisté zaznamenali od začátku měsíce několik nehod způsobených pod vlivem alkoholu
Noc byla pro hasiče velmi rušná, likvidovat museli hned dva požáry
Pondělní nárazový vítr lámal stromy, odnesl také plechovou garáž
Kamiony jezdí přes uzavřený Suchý vrch. Vyprostit je musí hasiči
Náchodsko
Ve skalách zachraňovali zraněnou osobu
Tragická událost na kolejích: Žena střet s vlakem nepřežila
Místo do školy chodil za školu. Za «ne»docházku se budou zodpovídat rodiče.
Drzý zloděj neuspěl. V domku probudil spící obyvatelku

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+