Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor fotografií Martin Fletcher a Miroslav Hofmann
08.06.2015 17:02

Aktualizováno
11.06.2015 15:39

Fletch

Zpravodajství
zajímavosti

Zobrazeno 3587x

Hodnocení

Dne 6. června se v Doudlebách nad Orlicí konal finálový fotbalový turnaj o přeborníka okresu v kategorii starší přípravky, v neděli 7. června se pak konal finálový turnaj o přeborníka okresu v kategorii mladší přípravky a též v Rokytnici v Orlických horách proběhl turnaj mladší přípravky.
Orlicky.net navštívil fotbalový turnaj v Doudlebách nad Orlicí a shlédl za velmi teplého počasí úžasné výkony devíti mládežnických týmů. Ač se jednalo o malé hráče, tak jejich výkony, bojovnost a nasazení by se mohla rovnat i profesionálním fotbalistům. O to větší obdiv a podporu si tito mladí fotbalisté zaslouží. Akce se konala pod záštitou a za podpory Fondu senátora Miroslava Antla pro rozvoj regionu.

Na akci samozřejmě nemohl chybět starosta Doudleb nad Orlicí Jiří Kaplan, kterého Orlicky.net oslovil se svou otázkou:

- Pane starosto, řekněte nám pár slov k fotbalovému turnaji a též jakým sportovním životem žijí Doudleby nad Orlicí?

- Dorazil jsem až na závěr turnaje, neboť jsme na zámku měli vítání občánků. Ale je, že je možné, se některý z nich třeba do budoucna na hřišti v Doudlebách objeví. Jsem rád, že se místní funkcionáři oddílu postarali o tuto akci, odvedli skvělou práci. Jak pořadatelům, tak hlavně hráčům počasí přálo. Mimo jiné musím říci, že tady v Doudlebách se samozřejmě snažíme podporovat veškeré sportovní aktivity, jak místní fotbal, který má zde svou tradici a místo, tak také Sokol, který se stará o všestrannost dětí. Máme také velice úspěšný střelecký oddíl, kde musím zmínit zejména Nikolu Mazurovou, která si vystřílela účast na Olympijských hrách.

Orlicky.net také požádal o pár slov jednoho z hlavních pořadatelů soutěže Václava Leimera, předsedu Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Rychnov nad Kněžnou.

- Pane Leimere, řekněte nám, prosím, jak hodnotíte dnešní fotbalovou akci v Doudlebách nad Orlicí a též jak hodnotíte výkony malých fotbalistů?

- Druhý ročník finalového turnaje kategorie SP v Doudlebách n.O. se opravdu vydařil. Pořadatelé připravili výborné prostředí, diváci vynikající atmosféru, počasí super. Nic nebránilo tomu, aby hráči předvedli výborné výkony a svým fotbalovým umem v dovednostních soutěžích, které pořadatelé připravili poprvé a myslím, že je to výborný počin, pobavili sebe i diváky.
Zápasy byly dramatické, napínavé s mnoha pěknými momenty. Vítězné mužstvo Lok. Borohrádek nakonec získalo v dramatickém finále s Opočnem, které táhl výborný Lukáš Dvořák, titul okresního přeborníka právem, když měli ve svém středu silné osobnosti - Sazima M, Kováč P. a Grulicha M. Svoji nespornou kvalitu opět ukázal v brance Tomáš Jelen a střeleckou produktivitou překvapil útočník Vel. Doudleby – Leimer M.

Turnaj se konal i díky podpoře fondu senátora Miroslava Antla pro rozvoj regionu, sám pan senátor se ho i osobně zúčastnil a ocenil jeho výbornou kulisu a organizaci.

OFS Rychnov n.Kn děkuje dalším partnerům finálového turnaje – TERCIE Doudleby n.O, ELKONA Rychnov n.Kn.a ZOPOS Přestavlky.

Na závěr nezbývá než poděkovat pořadatelům turnaje, hlavně p. Leimerovi F., oddílu Vel.Doudleby n.O. za poskytnutí hřiště, rozhodčím p. Reichlovi, p. Jedlinskému a p. Broulíkovi, hráčům, rodičům, všem divákům a nezbývá než se těšit na další ročník.


Konečné pořadí finálového turnaje:
1. Lok. Borohrádek
2. Sp.Opočno/TJ Dobruška „A“
3. Vel.Doudleby n.O.
4. Start Ohnišov
5. FC Čes.Meziříčí
6. Sok.Černíkovice
7. FC Kostelec n.O.
8. 1.FC Rokytnice v.O.h.
9. Sp.Opočno/TJ Dobruška „B“

Jednotlivci - dovednostní soutěže:
- žonglování – Michalík Matěj Sp.Opočno/TJ Dka
- přesnost střelby – Sobotka Tobiáš Sp.Opoč/TJ Dka
- slalom – Sazima Marek Lok.Borohrádek
- přesnost přihrávek – Mikušík David Čes.Meziříčí

Nejlepší hráč – Dvořák Lukáš Sp.Opočno/TJ Dobruška
Nejlepší střelec – Leimer Matyáš Vel.Doudleby n.O.
Nejlepší brankař – Jelen Tomáš Sok.Černíkovice

Orlicky.net využil přítomnosti senátora Miroslava Antla a položil mu otázku:

- Pane senátore, jak hodnotíte fotbalový turnaj mládeže v Doudlebách nad Orlicí a jaký vztah máte k Doudlebám a tomuto mládežnickému sportu?

- Byl to úžasný zážitek…! Bojovnost, nasazení, soutěživost a snaha po vítězství nejen ve fotbalové týmové soutěži starších přípravek, provázené vyhlášením nejlepších malých fotbalistů, brankáře, střelce … závěrečného finálového turnaje, ale i vítězů technických disciplín jako je driblování s míčem apod., navíc po celý den v úmorném tropickém vedru, to je vskutku obdivuhodné. Byl to výborně zorganizovaný turnaj, vše proběhlo načas, takže jsem krátce po příjezdu mohl společně s panem starostou Doudleb nad Orlicí panem Jiřím Kaplanem předávat diplomy, medaile, náš senátorský pohár vítězů fotbalových přípravek (tedy SPVFP) a další dárky. Fakt musím znovu (a znovu) poděkovat skvělým organizátorům v čele s předsedou Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Rychnov nad Kněžnou panu Václavu Lemierovi, místním fotbalovým nadšencům, resp. organizátorům, závěrečného fotbalového turnaje v Doudlebách nad Orlicí, ale i trenérům, vedoucím a rodičům…, že se intenzivně věnují dětem při jejich sportovních aktivitách, čímž je nejen fyzicky a psychicky rozvíjejí – a mj. i aspoň na část týdne odpojují od internetu… A závěrem chci poděkovat i svému asistentovi panu Miroslavu Hofmannovi, který je nejen členem Výkonného výboru OFS RK, ale sám aktivně hrál fotbal, mj. právě i za Doudleby nad Orlicí. On totiž v rámci mých představ a plánů všemožně podporovat i mládežnický sport vymyslel tuto formu sponzoringu fotbalových soutěží mladších a starších přípravek. Výborný nápad, který má význam a přínos pro všechny. Nepochybně budeme v rámci Fondu Miroslava Antla ve finanční podpoře sportovních aktivit dětí a mládeže v mém senátním obvodu pokračovat. Jinak do Doudleb nad Orlicí jezdíme pravidelně sedmým rokem – a cítíme se tu díky milým a vstřícným lidem velice příjemně…!

V neděli 7.6. nás pak Václav Leimer poinformoval i o turnaji v Častolovicích a Rokytnici v Orlických horách.

- Dovolte, abych čtenářům Orlického.netu také sdělil informace o dalších dvou turnajích. Na druhý ročník finálového turnaje o titul okresního přeborníka v kategorii mladší přípravky se pozvané týmy sjely do Častolovic. Počasí nám přálo stejně jako v Doudlebách, diváků a fanoušků přišlo nepočítaně. Vynikající atmosféra, vyrovnané a napínavé zápasy, bezvadná organizace turnaje, řekl bych že to nemělo chybu. V této kategorii je to ještě pro většinu hráčů a hráček poznávání tajů fotbalu, ale zápal a chuť do hry by jim mohla většina dospělých závidět.
Snad ani nebudu dál chválit, protože kdo neviděl, ke vlastní škodě, neuvěří.

Titul získalo mužstvo Lok. Borohrádek, díky kolektivnímu výkonu, který podpořil výborný M.Grulich. Borohrádku výborně sekundovaly týmy z Rychnova s výborným střelcem O.Markem, ale štěstíčko stálo na straně Borohrádeckých.

Turnaj se opět jako u starší kategorie konal za podpory fondu senátora Miroslava Antla na rozvoj regionu, OFS Rychnov n.Kn, TERCIE Doudleby n.O, ELKONA Rychnov n.Kn, ZOPOS Přestavlky. Ceny týmům a jednotlivcům předával místostarosta Častolovic M.Tichý a předseda KM OFS Rychnov n.Kn. V. Leimer.
Nezbývá než všem poděkovat ,pořadatelům hlavně p. E.Šuplerovi, oddílu AFK Častolovice za propůjčení hřiště, hráčům, hráčkám,rodičům, fanouškům a všem těm, kteří se na úspěšném průběhu turnaje podíleli.


Konečné pořadí:
1.Lokomotiva Borohrádek
2.Sp.Rychnov n.Kn. „C“
3.Sp.Rychnov n.Kn. „B“
4.AFK Čatolovice
5.FK Kostelec n.O.
6.Baník Vamberk
7.SK Tyniště n.O.
8.Start Ohnišov

Jednotlivci - dovednostní soutěže:
- slalom – Dyčka Luboš Sp.Rychnov n.Kn.
- přesnost střelby – Paleček Jan Sp.Rychnov n.Kn.
- přesnost přihrávky – Filip Mir. Sp.Rychnov n.Kn.
- žonglování – Kijonka Matyáš FK Kostelec n.O.

nejlepší hráč turnaje – Dyčka Luboš Sp.Rychnov n.Kn.
nejlepší střelec turnaje – Grulich Matyáš Lok.Borohrádek
nejlepší brankař turnaje – Sazima radek Lok.Borohrádek


Ve stejnou dobu se hrál i turnaj o umístění v Rokytnici v Orlických Horách.

Konečné pořadí:
1. Č. Meziříčí
2. Rokytnice v O. h.
3. Doudleby n. O.
4. Albrechtice n. O.
5. Přepychy

Nejlepší střelec: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
Nejlepší brankář: Michal Mareš (Rokytnice)

Dovednostní soutěže:
- Přesnost střelby: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
- Přesnost přihrávky: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
- Slalom: Samuel Flekr (Doudleby)
- Žonglování: Samuel Flekr (Doudleby)


Fotogalerie


Foto: Martin Fletcher a Miroslav Hofmann

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Doudleby nad Orlicí
Velikonoční trhy na zámku
Jarní farmářské a řemeslné trhy
Jitrnice visely na stromě
Králíci v noci zmizeli, kotce zůstaly prázdné
Vánoční trhy a farmářské trhy
Svatomartinské trhy
Dušičkové a farmářské trhy
Babetta jela do světa. Její řidič ale neměl ochrannou přilbu a navíc byl opilý
Plameny zcela pohltily osobní automobil
Farmářské trhy a pohádka pro děti
Do Boxerny míří legendární boxer i legendární motorky
Velké řemeslné a farmářské trhy
Poznáváte nočního zloděje? Ukradl peníze a smažené sýry
Žákyně autoškoly nezvládla řízení. Do péče si ji převzali lékaři
Na zámku farmářské trhy
Letní farmářské a řemeslné trhy
Setkání s Janem Kačerem - zrušeno
Zámecké farmářské a řemeslné trhy - výstava bonsají
V koupelně začalo hořet od kamen. Hasičům se podařilo zachránit dva psy
Jarní farmářské a řemeslné trhy
Vánoční trhy a farmářské trhy
Zvyk je železná košile a odemčené auto bylo pro muže příležitostí
Martinské trhy
Dušičkové farmářské trhy
Podzimní farmářské trhy
Velké řemeslné a farmářské trhy
Zloděj dostal chuť na mléko. Ukradl ho spolu s nářadím
Pivo s vodkami se mu vymstilo. Skončil s vozem v příkopu a zraněný
Farmářské trhy a Doudlebský plenér
Přes noc někdo vytvořil nový design vlakové soupravy. Majitele se nikdo neptal

Navázali na autobusovou tradici a posadili chlapce k šicím strojům
25.04.2019 | 10:27 | Orlický.net

Městu byla udělena cena časopisu Moderní obec
25.04.2019 | 08:44 | Ústí nad Orlicí

Přednášky o Mercurym upozornily žáky v Pardubicích na nebezpečí AIDS
24.04.2019 | 19:29 | Fletch

Další startovací byty v Pardubicích jsou rozlosovány
24.04.2019 | 09:44 | Fletch

Lesníci pošlou miliardu korun na vrácení vody do lesa. V Podorlicku se to týká čtyř lokalit
24.04.2019 | 08:58 | Orlický.net

I bagr může chránit včely samotářky. U Jaroměře jim vytváří prostor pro zahnízdění
23.04.2019 | 10:26 | ČRo

V památkové zóně je teď nejbolavějším místem kostel sv. Jakuba
22.04.2019 | 07:56 | Pardubický kraj

Řeky nejsou smetiště. Hradecká „filda“ čistila břehy Orlice
18.04.2019 | 10:41 * | Fletch

Zápisy do základních škol mají děti za sebou, nyní jsou na řadě zápisy do mateřinek
16.04.2019 | 11:46 | Fletch

Ministryně Schillerová besedovala se seniory
16.04.2019 | 09:50 | Ústí nad Orlicí

Hydrologové znovu mluví o suchu. Situace s podzemními vodami je horší, než loni touto dobou
15.04.2019 | 09:47 | ČRo

Lesníci obnovili vodní nádrž a dvě tůně. Mají zadržet vodu v krajině
14.04.2019 | 09:27 | Orlický.net

Dotační program na kůrovce už odškodnil první majitele lesa
10.04.2019 | 10:29 | Fletch

Farmáři těžko shání sezónní pracovníky na brigádu. Někteří tak dokonce omezují pěstování plodin
10.04.2019 | 09:54 | ČRo

Učitelé v roli herců, herci v roli učitelů
09.04.2019 | 10:24 | Fletchzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Spartanská odysea pro dobrou věc!
Sportovní legendy otevřely opravený atletický ovál stadionu
Proč hořelo auto odstavené po nehodě? Zloději chtěli zahladit stopy po krádeži hudební aparatury
Přijďte si otestovat své zdraví na Den zdraví s rychnovskou nemocnicí
Ústí nad Orlicí
Městu byla udělena cena časopisu Moderní obec
Na Velký pátek se lidé vydali po křížové cestě
Partnerské orchestry vystoupily v divadle
Ministryně Schillerová besedovala se seniory
Žamberk
Rallye Šmídl a soutěžní odpoledne
PÁLENÍ ČARODĚJNIC
Hořelo v bytovce. Hasiči museli evakuovat 17 lidí
Rekonstruované Dětské dopravní hřiště opět slouží dětem
Lanškroun
Majáles, oslava jara a mládí
Den zemědělské školy již po dvacáté
V letošním roce zavítá Legiovlak i do Lanškrouna
Gladiator Race Run zažije svou premiéru v Lanškrouně
Nové Město nad Metují
Výstava vláčků a modelů na zámku v Novém Městě nad Metují
Havárie seniora na elektrokole. Ten utrpěl po pádu těžké zranění
Vítr rozfoukal po lese oheň. Po pálení zbytků vytěženého dřeva vznikla škoda za sto tisíc
Skončil inženýrsko-geologický průzkum silnice procházející náměstím
Dobruška
Automobilka zapůjčí 7 vozů poskytovatelům sociálních služeb v okolí výrobního závodu v Kvasinách.
Václav Hudeček zahrál v kostele sv. Václava
Na skládce odpadu zapršelo. Kvůli předchozímu požáru
Dobruška si připomene čtvrt tisíciletí od narození národního buditele
Letohrad
Lesníci obnovili vodní nádrž a dvě tůně. Mají zadržet vodu v krajině
V Bažantnici probíhá těžba dřeva. K zemi šly jen stromy staré nebo ve špatné zdravotním stavu
Opilý muž si chtěl ublížit. Zásah policistů musel být velmi rychlý
Křížová cesta z Orlice míří do Olomouce
Kostelec nad Orlicí
Nové komunitní centrum v Kostelci nad Orlicí
Na Mírově hořel dům určený k demolici
Dvě nehody na jedné ulici
Sociální a související služby pro osoby ohrožené sociálním vyloučením a v nepříznivé sociální situaci
Choceň
Chodkyně se střetla s kamionem. Policie hledá svědky tragické dopravní nehody
Auto na střeše, přívěsný vozík v příkopu
V řadovce hořela garáž. Jeden muž se popálil a další dvě osoby se nadýchaly zplodin hoření
V přádelně zahořela bavlna. Škody se vyšplhají do milionů
Týniště nad Orlicí
Japonci pod Orlickými horami postaví fabriku na výrobu katalyzátorů. Do výroby přijmou až stovku zaměstnanců
Cyklosezóna začala. Bohužel i pro zloděje
Osobák narazil do stojícího auta s vlekem
Skořápka s Alenou Mihulovou v Týništi nad Orlicí
Vamberk
Vloupání do chatek v zahrádkářské kolonii objasněna
Tradiční vamberecké krajkářství usiluje o zápis do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta
Hasiči likvidovali následky dopravní nehody i uvolněný plech na střeše
Česká Skalice
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Rokytnice v Orlických horách
Máte upletenou pomlázku? A co kraslice? Pokud ne, zajděte na tvořivou dílnu
Den památek: tentokrát na téma soudní okres Rokytnice
Umělec tvořil bez zakázky. Sprejem poničil několik objektů
Sýpka bude lákat vůní čerstvě upražené kávy
Česká Třebová
V památkové zóně je teď nejbolavějším místem kostel sv. Jakuba
Ocenili nejlepší sportovce města roku 2018
Řidička auta se na přechodu střetla s dítětem. Chlapci se prý omluvila a odjela
Falešný lékař podvedl důvěřivce. Z důchodce vylákal několik tisícovek
Opočno
Budova chirurgie a porodnice bývalé nemocnice v Opočně patří Královéhradeckému kraji
S holemi i bez holí se můžete opět vydat na trasy kolem Opočna
Čelní střet auta a dodávky: Jednu osobu museli hasiči vystříhat
Průjezd Opočnem bude bezpečnější, silničáři začali stavět obchvat města
Náchod
V centru Náchoda pozor na částečnou uzavírku ulic Parkány x Poštovní. Bude komplikovat dopravu
Upozornění na dopravní komplikace spojené s uzavírkou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi
Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy
Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice
Jablonné nad Orlicí
Mladí umělci vystavují, během vernisáže proběhla také dražba
Na náměstí mají originální jarní výzdobu
Firma vyslala humanitární pomoc pro Ukrajinu
Auto se na přejezdu střetlo s osobním vlakem
Borohrádek
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Jaroměř
I bagr může chránit včely samotářky. U Jaroměře jim vytváří prostor pro zahnízdění
Kvůli výstavbě dálnice musí přepojit hlavní vodovod. Lidé by neměli raději prát bílé prádlo
Hasiči přestěhovali základnu do bývalé kotelny. Tam budou sídlit několik příštích měsíců
Senior vjel na železniční přejezd přes zákaz. Projíždějící vlak ho připravil o přívěsný vozík k vozidlu
Králíky
Věznice v Králíkách? Ministerští úředníci o tom zase uvažují, říká hejtman Netolický
Na louce se skrývalo šedesát zlatých dukátů z třicetileté války
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Hradec Králové
Hradecké Lvice vybojovaly v Ženské basketbalové lize bronzové medaile díky výhře nad hráčkami KP Brno
Lesníci pošlou miliardu korun na vrácení vody do lesa. V Podorlicku se to týká čtyř lokalit
Strážníci kontrolovali dětská hřiště, po městě posbírali osm injekčních stříkaček
Řeky nejsou smetiště. Hradecká „filda“ čistila břehy Orlice
Vysoké Mýto
Navázali na autobusovou tradici a posadili chlapce k šicím strojům
Do čistícího automobilu narazilo jiné vozidlo. Policie teď pátrá, o které šlo
Den Země lidem připomněl, jak je důležité třídit odpad
Návštěvníky jarního kujebáckého jarmarku neodradilo ani rozmarné počasí
Pardubice
Motorkář skončil po střetu s nakladním autem pod jeho koly
Přednášky o Mercurym upozornily žáky v Pardubicích na nebezpečí AIDS
Další startovací byty v Pardubicích jsou rozlosovány
Filharmonici se v příští sezoně přesunou na univerzitu
Litomyšl
Výstava jako návod na čtyřdenní výlet
Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie
Výmol na silnici vyvolal hádku mezi cyklistou a řidičem osobáku
Litomyšlská interna je v novém. Kraj si vilu Klára zatím nechá
Solnice
Ve dvou dnech dvě nehody
Na skále má vyrůst dalších pět průmyslových hal. Rozšíření průmyslové zóny teď čeká na vyjádření EIA
Kamionu se převrátil návěs do příkopu. Stalo se to ale na kruhovém objezdu
Autobus plný cestujících projel kruhovým objezdem a skončil v příkopu
Orlické hory
Policisté na běžkách kontrolovali chaty a chalupy
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala nabídku turistické oblasti na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně
Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
Podorlicko
Silný vítr přidělal práci hasičům. Padaly stromy, potíže byly i na střechách
Již jen do neděle mohou města a obce žádat o grant na Oranžový přechod
Na golfovém hřišti a v rámci vodní elektrárny podnikatelé protiprávně nakládali s vodou. Inspekce jim za to udělila pokuty
Chaty a chalupy si chraňte pomocí rad v nové mobilní aplikaci
Rychnovsko
Prodávali pervitin i marihuanu. Pak spadla klec
Hejtman jednal s ministrem vnitra o potřebách průmyslové zóny
Srna vběhla před auto. Po střetu na místě uhynula
Zájemce o značkové mobily lákal nízkou cenou, zboží ale neposílal. Kriminalistům se na síti ale neztratil
Orlickoústecko
Značně opilý syn vyhrožoval rodičům újmou na zdraví. Skončil na záchytce
Pohřešuje se osmačtyřicetiletý muž. Rodina jej naposledy spatřila před čtyřmi dny
Muž držel nelegálně zbraň a střílel s ní do vzduchu. Za nedovolené ozbrojování ho můžou čekat až dva roky za mřížemi
Přišla s jarem další vlna odcizených katalyzátorů? Pachatelé se zaměřují na část výfukové soustavy potrubí.
Náchodsko
Traktor zamířil za hranice. Ovšem bez vědomí majitele
Ve skalách zachraňovali zraněnou osobu
Tragická událost na kolejích: Žena střet s vlakem nepřežila
Místo do školy chodil za školu. Za «ne»docházku se budou zodpovídat rodiče.

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+