Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor fotografií Martin Fletcher a Miroslav Hofmann
08.06.2015 17:02

Aktualizováno
11.06.2015 15:39

Fletch

Zpravodajství
zajímavosti

Zobrazeno 3797x

Hodnocení

Dne 6. června se v Doudlebách nad Orlicí konal finálový fotbalový turnaj o přeborníka okresu v kategorii starší přípravky, v neděli 7. června se pak konal finálový turnaj o přeborníka okresu v kategorii mladší přípravky a též v Rokytnici v Orlických horách proběhl turnaj mladší přípravky.
Orlicky.net navštívil fotbalový turnaj v Doudlebách nad Orlicí a shlédl za velmi teplého počasí úžasné výkony devíti mládežnických týmů. Ač se jednalo o malé hráče, tak jejich výkony, bojovnost a nasazení by se mohla rovnat i profesionálním fotbalistům. O to větší obdiv a podporu si tito mladí fotbalisté zaslouží. Akce se konala pod záštitou a za podpory Fondu senátora Miroslava Antla pro rozvoj regionu.

Na akci samozřejmě nemohl chybět starosta Doudleb nad Orlicí Jiří Kaplan, kterého Orlicky.net oslovil se svou otázkou:

- Pane starosto, řekněte nám pár slov k fotbalovému turnaji a též jakým sportovním životem žijí Doudleby nad Orlicí?

- Dorazil jsem až na závěr turnaje, neboť jsme na zámku měli vítání občánků. Ale je, že je možné, se některý z nich třeba do budoucna na hřišti v Doudlebách objeví. Jsem rád, že se místní funkcionáři oddílu postarali o tuto akci, odvedli skvělou práci. Jak pořadatelům, tak hlavně hráčům počasí přálo. Mimo jiné musím říci, že tady v Doudlebách se samozřejmě snažíme podporovat veškeré sportovní aktivity, jak místní fotbal, který má zde svou tradici a místo, tak také Sokol, který se stará o všestrannost dětí. Máme také velice úspěšný střelecký oddíl, kde musím zmínit zejména Nikolu Mazurovou, která si vystřílela účast na Olympijských hrách.

Orlicky.net také požádal o pár slov jednoho z hlavních pořadatelů soutěže Václava Leimera, předsedu Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Rychnov nad Kněžnou.

- Pane Leimere, řekněte nám, prosím, jak hodnotíte dnešní fotbalovou akci v Doudlebách nad Orlicí a též jak hodnotíte výkony malých fotbalistů?

- Druhý ročník finalového turnaje kategorie SP v Doudlebách n.O. se opravdu vydařil. Pořadatelé připravili výborné prostředí, diváci vynikající atmosféru, počasí super. Nic nebránilo tomu, aby hráči předvedli výborné výkony a svým fotbalovým umem v dovednostních soutěžích, které pořadatelé připravili poprvé a myslím, že je to výborný počin, pobavili sebe i diváky.
Zápasy byly dramatické, napínavé s mnoha pěknými momenty. Vítězné mužstvo Lok. Borohrádek nakonec získalo v dramatickém finále s Opočnem, které táhl výborný Lukáš Dvořák, titul okresního přeborníka právem, když měli ve svém středu silné osobnosti - Sazima M, Kováč P. a Grulicha M. Svoji nespornou kvalitu opět ukázal v brance Tomáš Jelen a střeleckou produktivitou překvapil útočník Vel. Doudleby – Leimer M.

Turnaj se konal i díky podpoře fondu senátora Miroslava Antla pro rozvoj regionu, sám pan senátor se ho i osobně zúčastnil a ocenil jeho výbornou kulisu a organizaci.

OFS Rychnov n.Kn děkuje dalším partnerům finálového turnaje – TERCIE Doudleby n.O, ELKONA Rychnov n.Kn.a ZOPOS Přestavlky.

Na závěr nezbývá než poděkovat pořadatelům turnaje, hlavně p. Leimerovi F., oddílu Vel.Doudleby n.O. za poskytnutí hřiště, rozhodčím p. Reichlovi, p. Jedlinskému a p. Broulíkovi, hráčům, rodičům, všem divákům a nezbývá než se těšit na další ročník.


Konečné pořadí finálového turnaje:
1. Lok. Borohrádek
2. Sp.Opočno/TJ Dobruška „A“
3. Vel.Doudleby n.O.
4. Start Ohnišov
5. FC Čes.Meziříčí
6. Sok.Černíkovice
7. FC Kostelec n.O.
8. 1.FC Rokytnice v.O.h.
9. Sp.Opočno/TJ Dobruška „B“

Jednotlivci - dovednostní soutěže:
- žonglování – Michalík Matěj Sp.Opočno/TJ Dka
- přesnost střelby – Sobotka Tobiáš Sp.Opoč/TJ Dka
- slalom – Sazima Marek Lok.Borohrádek
- přesnost přihrávek – Mikušík David Čes.Meziříčí

Nejlepší hráč – Dvořák Lukáš Sp.Opočno/TJ Dobruška
Nejlepší střelec – Leimer Matyáš Vel.Doudleby n.O.
Nejlepší brankař – Jelen Tomáš Sok.Černíkovice

Orlicky.net využil přítomnosti senátora Miroslava Antla a položil mu otázku:

- Pane senátore, jak hodnotíte fotbalový turnaj mládeže v Doudlebách nad Orlicí a jaký vztah máte k Doudlebám a tomuto mládežnickému sportu?

- Byl to úžasný zážitek…! Bojovnost, nasazení, soutěživost a snaha po vítězství nejen ve fotbalové týmové soutěži starších přípravek, provázené vyhlášením nejlepších malých fotbalistů, brankáře, střelce … závěrečného finálového turnaje, ale i vítězů technických disciplín jako je driblování s míčem apod., navíc po celý den v úmorném tropickém vedru, to je vskutku obdivuhodné. Byl to výborně zorganizovaný turnaj, vše proběhlo načas, takže jsem krátce po příjezdu mohl společně s panem starostou Doudleb nad Orlicí panem Jiřím Kaplanem předávat diplomy, medaile, náš senátorský pohár vítězů fotbalových přípravek (tedy SPVFP) a další dárky. Fakt musím znovu (a znovu) poděkovat skvělým organizátorům v čele s předsedou Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Rychnov nad Kněžnou panu Václavu Lemierovi, místním fotbalovým nadšencům, resp. organizátorům, závěrečného fotbalového turnaje v Doudlebách nad Orlicí, ale i trenérům, vedoucím a rodičům…, že se intenzivně věnují dětem při jejich sportovních aktivitách, čímž je nejen fyzicky a psychicky rozvíjejí – a mj. i aspoň na část týdne odpojují od internetu… A závěrem chci poděkovat i svému asistentovi panu Miroslavu Hofmannovi, který je nejen členem Výkonného výboru OFS RK, ale sám aktivně hrál fotbal, mj. právě i za Doudleby nad Orlicí. On totiž v rámci mých představ a plánů všemožně podporovat i mládežnický sport vymyslel tuto formu sponzoringu fotbalových soutěží mladších a starších přípravek. Výborný nápad, který má význam a přínos pro všechny. Nepochybně budeme v rámci Fondu Miroslava Antla ve finanční podpoře sportovních aktivit dětí a mládeže v mém senátním obvodu pokračovat. Jinak do Doudleb nad Orlicí jezdíme pravidelně sedmým rokem – a cítíme se tu díky milým a vstřícným lidem velice příjemně…!

V neděli 7.6. nás pak Václav Leimer poinformoval i o turnaji v Častolovicích a Rokytnici v Orlických horách.

- Dovolte, abych čtenářům Orlického.netu také sdělil informace o dalších dvou turnajích. Na druhý ročník finálového turnaje o titul okresního přeborníka v kategorii mladší přípravky se pozvané týmy sjely do Častolovic. Počasí nám přálo stejně jako v Doudlebách, diváků a fanoušků přišlo nepočítaně. Vynikající atmosféra, vyrovnané a napínavé zápasy, bezvadná organizace turnaje, řekl bych že to nemělo chybu. V této kategorii je to ještě pro většinu hráčů a hráček poznávání tajů fotbalu, ale zápal a chuť do hry by jim mohla většina dospělých závidět.
Snad ani nebudu dál chválit, protože kdo neviděl, ke vlastní škodě, neuvěří.

Titul získalo mužstvo Lok. Borohrádek, díky kolektivnímu výkonu, který podpořil výborný M.Grulich. Borohrádku výborně sekundovaly týmy z Rychnova s výborným střelcem O.Markem, ale štěstíčko stálo na straně Borohrádeckých.

Turnaj se opět jako u starší kategorie konal za podpory fondu senátora Miroslava Antla na rozvoj regionu, OFS Rychnov n.Kn, TERCIE Doudleby n.O, ELKONA Rychnov n.Kn, ZOPOS Přestavlky. Ceny týmům a jednotlivcům předával místostarosta Častolovic M.Tichý a předseda KM OFS Rychnov n.Kn. V. Leimer.
Nezbývá než všem poděkovat ,pořadatelům hlavně p. E.Šuplerovi, oddílu AFK Častolovice za propůjčení hřiště, hráčům, hráčkám,rodičům, fanouškům a všem těm, kteří se na úspěšném průběhu turnaje podíleli.


Konečné pořadí:
1.Lokomotiva Borohrádek
2.Sp.Rychnov n.Kn. „C“
3.Sp.Rychnov n.Kn. „B“
4.AFK Čatolovice
5.FK Kostelec n.O.
6.Baník Vamberk
7.SK Tyniště n.O.
8.Start Ohnišov

Jednotlivci - dovednostní soutěže:
- slalom – Dyčka Luboš Sp.Rychnov n.Kn.
- přesnost střelby – Paleček Jan Sp.Rychnov n.Kn.
- přesnost přihrávky – Filip Mir. Sp.Rychnov n.Kn.
- žonglování – Kijonka Matyáš FK Kostelec n.O.

nejlepší hráč turnaje – Dyčka Luboš Sp.Rychnov n.Kn.
nejlepší střelec turnaje – Grulich Matyáš Lok.Borohrádek
nejlepší brankař turnaje – Sazima radek Lok.Borohrádek


Ve stejnou dobu se hrál i turnaj o umístění v Rokytnici v Orlických Horách.

Konečné pořadí:
1. Č. Meziříčí
2. Rokytnice v O. h.
3. Doudleby n. O.
4. Albrechtice n. O.
5. Přepychy

Nejlepší střelec: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
Nejlepší brankář: Michal Mareš (Rokytnice)

Dovednostní soutěže:
- Přesnost střelby: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
- Přesnost přihrávky: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
- Slalom: Samuel Flekr (Doudleby)
- Žonglování: Samuel Flekr (Doudleby)


Fotogalerie


Foto: Martin Fletcher a Miroslav Hofmann

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Doudleby nad Orlicí
Majitelé zámku plánují vysazení vinice. Proto začali s rekonstrukcí sklepení
Velké řemeslné trhy
Prázdninové farmářské trhy
Letní zámecké trhy
Děti za peníze vydělané ze sběru jely na výlet na zámek a do podzámčí
Jarní farmářské a řemeslné trhy
Velikonoční trhy na zámku
Jarní farmářské a řemeslné trhy
Jitrnice visely na stromě
Králíci v noci zmizeli, kotce zůstaly prázdné
Vánoční trhy a farmářské trhy
Svatomartinské trhy
Dušičkové a farmářské trhy
Babetta jela do světa. Její řidič ale neměl ochrannou přilbu a navíc byl opilý
Plameny zcela pohltily osobní automobil
Farmářské trhy a pohádka pro děti
Do Boxerny míří legendární boxer i legendární motorky
Velké řemeslné a farmářské trhy
Poznáváte nočního zloděje? Ukradl peníze a smažené sýry
Žákyně autoškoly nezvládla řízení. Do péče si ji převzali lékaři
Na zámku farmářské trhy
Letní farmářské a řemeslné trhy
Setkání s Janem Kačerem - zrušeno
Zámecké farmářské a řemeslné trhy - výstava bonsají
V koupelně začalo hořet od kamen. Hasičům se podařilo zachránit dva psy
Jarní farmářské a řemeslné trhy
Vánoční trhy a farmářské trhy
Zvyk je železná košile a odemčené auto bylo pro muže příležitostí
Martinské trhy
Dušičkové farmářské trhy

Majitelé zámku plánují vysazení vinice. Proto začali s rekonstrukcí sklepení
18.08.2019 | 07:28 | ČRo

Pardubický chodník slávy zdobí nová jména
15.08.2019 | 13:07 | Fletch

Kraj chce ve spolupráci s městem vybudovat 77 parkovacích míst v Litomyšlské nemocnici
15.08.2019 | 11:21 | Pardubický kraj

Obyvatelé města navrhli do participativního rozpočtu 29 projektů
13.08.2019 | 10:37 | Lanškroun

Univerzita Hradec Králové uspěla v mezinárodním hodnocení vysokých škol. Mezi českými školami je nejlepší
12.08.2019 | 12:28 | Fletch

Bagr, jeřáb a traverzy. Víte, jak se usazuje mnohatunová střílna v 21. století?
10.08.2019 | 10:22 | Rokytnice v Orlických horách

Rada kraje zamítla poslední námitku v tendru na autobusovou dopravu
09.08.2019 | 12:58 | Fletch

Hradecké stromy budou pít ze zavlažovacích vaků
08.08.2019 | 07:55 | Hradec Králové

Oprava fasády náchodské radnice je dokončena
07.08.2019 | 11:41 | Fletch

Ke 170. výročí provozu železniční trati do České Třebové vyšla nová kniha
07.08.2019 | 09:58 | Pardubický kraj

Pardubické mateřinky se o děti starají také o prázdninách
06.08.2019 | 07:53 | Fletch

Na Rychnovsku se rozpadá regionální cena pro vodné a stočné
03.08.2019 | 10:45 | Orlický.net

Řekou protékala rezavá voda, hasiči nainstalovali norné stěny
01.08.2019 | 10:54 | HZS

Město plánuje bytovou výstavbu a hledá investory
01.08.2019 | 08:49 | Litomyšl

Pozor na letní bouřky. Za poslední měsíc zasáhl blesk už dva muže
26.07.2019 | 06:53 | ZZSzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Muže s dítětem pobodaly v lesoparku vosy. Složky IZS se naštěstí k pacientům s alergickou reakcí dostaly včas
Děti dostaly dárek. Mají nové dětské hřiště
První ročník festivalu JízdárnaFest se vydařil
První den JízdárnaFestu je za námi, startuje den druhý
Ústí nad Orlicí
Dnes startuje 94. pouť
Na fesťák vyrazila s kuchyňským nožem. Po hádce přišel útok a bodné zranění
Atletické hvězdy míří na atletický mítink Rieter
Ústecká pouť nově na Kociánce
Žamberk
Přes prsty - nejočekávanější česká letní komedie se blíží!
Muž místo řízení odháněl obtěžující hmyz. Auto po chvíli převrátil na střechu
Žamberská Orlická brána po třinácté tradičně i trochu jinak.
Festival Orlická brána je za dveřmi!
Lanškroun
Obyvatelé města navrhli do participativního rozpočtu 29 projektů
Sametová revoluce v Lanškrouně
Městské muzeum připravuje novou výstavu – Svět hraček
Soud zastavil trestní stíhání tajemníka městského úřadu
Nové Město nad Metují
U zámku budou mít děti nové hřiště. To stávající totiž projde rekonstrukcí
Slavnostně otevřeli Bartoňovu vyhlídku. Majitelé byli oceněni za architektonický počin
Jen děti opustily školu, navštívil ji někdo jiný. A bral vše, co mu přišlo pod ruce
Do střechy rodinného domu uhodil blesk. Poškodil část krytiny a rozvody elektroinstalace
Dobruška
Pavel Štěpán zve na Dobrušskou filmovou klapku
Stavba okružní křižovatky na silnici I/14 pokračuje. Dokonce s mírným předstihem
Řidič se vydal sklízet obilí. Místo kombajnu použil osobní auto
Florbalový Open Air Cup Dobruška 2019 je minulostí
Letohrad
Domov pod hradem Žampach otevře dva nové domky
Auto otevřel jako konzervu. Pod vlivem alkoholu se střetl s popeláři
Festival zakončil Lubomír Brabec a Boni Pueri
Vyhlášením ceny Grand prix začal MHL Letohrad 2019. Galakoncert byl na bedrou Hradišťanu
Kostelec nad Orlicí
První Kostelecká náplavka byl mejdan!
První Kostelecká náplavka už tuto sobotu!
Dívčí válka s nudou v Kostelci
Proběhl běh pro Šanci Onkoláčkům
Choceň
Do komunálního odpadu už žádné plasty či bioodpad. Jinak popeláři popelnici nevyvezou
Požár krmelce zřejmě založil žhář
Hudební festival je za dveřmi
Chodkyně se střetla s kamionem. Policie hledá svědky tragické dopravní nehody
Týniště nad Orlicí
Proč se běhá po pralese. Charitativní akce přispěla víc jak dvaceti tisíci
Na Rychnovsku po pěti letech opět vykvetly vzácné orchideje. Může za to chladný a deštivý květen
Swingový festival Jardy Marčíka už počtyřiadvacáté
Cizinecká policie během dopoledne zkontrolovala 56 osob, devět cizinců skončilo zajištěných
Vamberk
Na návěsu kamionu začala hořet pneumatika
Osobák prorazil zábradlí a skončil v řece převrácený na střechu
Palisády kruhového objezdu si vyžádaly život dalšího motorkáře
Čarodějnické ohně práci hasičům nepřidělaly, hořící stroj ano
Česká Skalice
Hledali osobu na hladině, našli ji ale ve vedlejší obci
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Rokytnice v Orlických horách
Bagr, jeřáb a traverzy. Víte, jak se usazuje mnohatunová střílna v 21. století?
Opravili nebezpečnou křižovatku, teď připravují parkoviště
Hasičský pomník v novém
Prašné parkoviště na Panském Poli je minulostí. Nově tu je víc jak 80 míst
Česká Třebová
Kraj pomůže lidem z vyhořelého paneláku v České Třebové milionem korun
Koněm tažený vozík nabořil zaparkované auto. Vozka od nehody ujel
Střecha činžáku v plamenech: Hasiči plameny zdolali po osmi hodinách vysilujícího zásahu, evakuováno bylo 40 lidí
Cyklomaraton v České Třebové oslaví již 11. narozeniny
Opočno
Závěr pouti ve znamení zásahu záchranářů a first respondera
Snažil se uhasit požár v garáži. Popálil si ruku
Pouť a jarmark jsou za dveřmi
Dětské závody pomůžou malé Janičce. Pomoci můžete i vy
Náchod
Rekonstrukce místní komunikace v ulici Raisova v Náchodě
Informace o rekonstrukci komunikace I/33 mezi Náchodem a Českou Skalicí
Nadační fond pro podporu nemocnice v Náchodě poskytl první stipendia, žádat mohou další zájemci
Oprava fasády náchodské radnice je dokončena
Jablonné nad Orlicí
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Společná výstava tří ZUŠ
Mladí umělci vystavují, během vernisáže proběhla také dražba
Na náměstí mají originální jarní výzdobu
Borohrádek
Osobák narazil do návěsu nákladního auta, děti dostaly plyšové hračky
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Jaroměř
Potřebovali peníze. Místo do bankomatu si zašli do zahradnictví
Opilý muž sedl do auta za volant a rozjel se. Naštěstí byl pod dohledem policejní kamery, strážníci ho po chvíli odstavili
Dvě ženy ležící, spící a také v kontaktu s přírodou
Ženě se nelíbilo nedělní sekání trávy, nahlásila to
Králíky
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Jedete na Cihelnu? Stavte se také v pěchotním srubu nebo v muzeu celnictví
Krádež sena objasněna. Zemědělci mají krmivo zpět
Věznice v bývalém pasťáku nevznikne, stavět se nebude ani jinde v kraji
Hradec Králové
Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola Fortuna: Národní ligy představili v Třinci.
Mountfield HK rozstřílel Amur Chabarovsk 7:0
Univerzita Hradec Králové uspěla v mezinárodním hodnocení vysokých škol. Mezi českými školami je nejlepší
Golf Triathlon 2019 klepe na dveře
Vysoké Mýto
Nové semafory na průtahu městem pomohou hlavně místním
Na ubytovně hořelo, hasiči evakuovali deset osob
Na silnici I/35 na opraveném průtahu městem probíhá odstraňování poruchy vodovodního řadu
Připravili komentované prohlídky v kostele sv. Vavřince
Pardubice
Pardubický chodník slávy zdobí nová jména
Muži vzplál oděv. Policisté nyní zjišťují okolnosti
Veletrh sociálních služeb se rozběhne za pěstouny a nabídne bezplatné vyšetření chodidel
Osmnáct dětí převážel v přepravníku na koně
Litomyšl
Kraj chce ve spolupráci s městem vybudovat 77 parkovacích míst v Litomyšlské nemocnici
Pracovali nelegálně. Sedm mužů a tři ženy čeká vyhoštění
Město plánuje bytovou výstavbu a hledá investory
Nehoda kamionu a tří aut uzavřela hlavní tah na Moravu. Zraněno bylo deset osob
Solnice
Další osobák na střeše. K tomu poškozená tři jiná auta
Slavnostně otevřeli zrekonstruovaný společenský dům. Až do neděle probíhá den otevřených dveří
Technická závada způsobila zahoření linky v sušárně
Nové haly u Solnice. Zkoumat jejich vliv na životní prostředí není potřeba!
Orlické hory
Autobusu upadl přívěs na jízdní kola. A s ním část karoserie
Rampepurda rampepurďácká má svoji sochu. Už jste ji byli navštívit?
Přes horké počasí vyrazili do hor cyklisté, 70 z nich závodí v rámci 4. ročníku Mamut Bike-O
Cyklobusy opět zamíří do Orlických hor
Podorlicko
Dvě dopravní nehody uzavřely silnice
Biograf Etienne se vrací do podhůří
O víkendu se opět bouralo
Hořelo na skládce i ve sklepě
Rychnovsko
Neber, co ti nepatří! Zlodějíčci uvízli v policejní síti
Při dvou nočních nehodách museli hasiči vyprošťovat
Na Rychnovsku se rozpadá regionální cena pro vodné a stočné
Hasiči likvidovali požár strniště a následky přívalového deště
Orlickoústecko
Poškozená plynová přípojka a havarované auto do stromu
Řidička se s autem doslova zapíchla do mostku
Orlickoústecko se dočkalo knihy z nebe
Po třiatřicáté jeli Regionem Orlicka
Náchodsko
Dopravní nehoda s úmrtím: Muž na invalidní tříkolce nedal přednost autu
Jeden osobák narazil do stromu, jiný skončil převrácený na střeše
Policisté řešili mimo jiné nesprávné předjíždění. Řidiče sledoval ze vzduchu také vrtulník
Dejte si pozor na další způsoby internetových podvodů. Aukci prý nevyhrál, ale prodejce mu nabídl jiné zboží

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+