Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor fotografií Martin Fletcher a Miroslav Hofmann
08.06.2015 17:02

Aktualizováno
11.06.2015 15:39

Fletch

Zpravodajství
zajímavosti

Zobrazeno 3504x

Hodnocení

Dne 6. června se v Doudlebách nad Orlicí konal finálový fotbalový turnaj o přeborníka okresu v kategorii starší přípravky, v neděli 7. června se pak konal finálový turnaj o přeborníka okresu v kategorii mladší přípravky a též v Rokytnici v Orlických horách proběhl turnaj mladší přípravky.
Orlicky.net navštívil fotbalový turnaj v Doudlebách nad Orlicí a shlédl za velmi teplého počasí úžasné výkony devíti mládežnických týmů. Ač se jednalo o malé hráče, tak jejich výkony, bojovnost a nasazení by se mohla rovnat i profesionálním fotbalistům. O to větší obdiv a podporu si tito mladí fotbalisté zaslouží. Akce se konala pod záštitou a za podpory Fondu senátora Miroslava Antla pro rozvoj regionu.

Na akci samozřejmě nemohl chybět starosta Doudleb nad Orlicí Jiří Kaplan, kterého Orlicky.net oslovil se svou otázkou:

- Pane starosto, řekněte nám pár slov k fotbalovému turnaji a též jakým sportovním životem žijí Doudleby nad Orlicí?

- Dorazil jsem až na závěr turnaje, neboť jsme na zámku měli vítání občánků. Ale je, že je možné, se některý z nich třeba do budoucna na hřišti v Doudlebách objeví. Jsem rád, že se místní funkcionáři oddílu postarali o tuto akci, odvedli skvělou práci. Jak pořadatelům, tak hlavně hráčům počasí přálo. Mimo jiné musím říci, že tady v Doudlebách se samozřejmě snažíme podporovat veškeré sportovní aktivity, jak místní fotbal, který má zde svou tradici a místo, tak také Sokol, který se stará o všestrannost dětí. Máme také velice úspěšný střelecký oddíl, kde musím zmínit zejména Nikolu Mazurovou, která si vystřílela účast na Olympijských hrách.

Orlicky.net také požádal o pár slov jednoho z hlavních pořadatelů soutěže Václava Leimera, předsedu Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Rychnov nad Kněžnou.

- Pane Leimere, řekněte nám, prosím, jak hodnotíte dnešní fotbalovou akci v Doudlebách nad Orlicí a též jak hodnotíte výkony malých fotbalistů?

- Druhý ročník finalového turnaje kategorie SP v Doudlebách n.O. se opravdu vydařil. Pořadatelé připravili výborné prostředí, diváci vynikající atmosféru, počasí super. Nic nebránilo tomu, aby hráči předvedli výborné výkony a svým fotbalovým umem v dovednostních soutěžích, které pořadatelé připravili poprvé a myslím, že je to výborný počin, pobavili sebe i diváky.
Zápasy byly dramatické, napínavé s mnoha pěknými momenty. Vítězné mužstvo Lok. Borohrádek nakonec získalo v dramatickém finále s Opočnem, které táhl výborný Lukáš Dvořák, titul okresního přeborníka právem, když měli ve svém středu silné osobnosti - Sazima M, Kováč P. a Grulicha M. Svoji nespornou kvalitu opět ukázal v brance Tomáš Jelen a střeleckou produktivitou překvapil útočník Vel. Doudleby – Leimer M.

Turnaj se konal i díky podpoře fondu senátora Miroslava Antla pro rozvoj regionu, sám pan senátor se ho i osobně zúčastnil a ocenil jeho výbornou kulisu a organizaci.

OFS Rychnov n.Kn děkuje dalším partnerům finálového turnaje – TERCIE Doudleby n.O, ELKONA Rychnov n.Kn.a ZOPOS Přestavlky.

Na závěr nezbývá než poděkovat pořadatelům turnaje, hlavně p. Leimerovi F., oddílu Vel.Doudleby n.O. za poskytnutí hřiště, rozhodčím p. Reichlovi, p. Jedlinskému a p. Broulíkovi, hráčům, rodičům, všem divákům a nezbývá než se těšit na další ročník.


Konečné pořadí finálového turnaje:
1. Lok. Borohrádek
2. Sp.Opočno/TJ Dobruška „A“
3. Vel.Doudleby n.O.
4. Start Ohnišov
5. FC Čes.Meziříčí
6. Sok.Černíkovice
7. FC Kostelec n.O.
8. 1.FC Rokytnice v.O.h.
9. Sp.Opočno/TJ Dobruška „B“

Jednotlivci - dovednostní soutěže:
- žonglování – Michalík Matěj Sp.Opočno/TJ Dka
- přesnost střelby – Sobotka Tobiáš Sp.Opoč/TJ Dka
- slalom – Sazima Marek Lok.Borohrádek
- přesnost přihrávek – Mikušík David Čes.Meziříčí

Nejlepší hráč – Dvořák Lukáš Sp.Opočno/TJ Dobruška
Nejlepší střelec – Leimer Matyáš Vel.Doudleby n.O.
Nejlepší brankař – Jelen Tomáš Sok.Černíkovice

Orlicky.net využil přítomnosti senátora Miroslava Antla a položil mu otázku:

- Pane senátore, jak hodnotíte fotbalový turnaj mládeže v Doudlebách nad Orlicí a jaký vztah máte k Doudlebám a tomuto mládežnickému sportu?

- Byl to úžasný zážitek…! Bojovnost, nasazení, soutěživost a snaha po vítězství nejen ve fotbalové týmové soutěži starších přípravek, provázené vyhlášením nejlepších malých fotbalistů, brankáře, střelce … závěrečného finálového turnaje, ale i vítězů technických disciplín jako je driblování s míčem apod., navíc po celý den v úmorném tropickém vedru, to je vskutku obdivuhodné. Byl to výborně zorganizovaný turnaj, vše proběhlo načas, takže jsem krátce po příjezdu mohl společně s panem starostou Doudleb nad Orlicí panem Jiřím Kaplanem předávat diplomy, medaile, náš senátorský pohár vítězů fotbalových přípravek (tedy SPVFP) a další dárky. Fakt musím znovu (a znovu) poděkovat skvělým organizátorům v čele s předsedou Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Rychnov nad Kněžnou panu Václavu Lemierovi, místním fotbalovým nadšencům, resp. organizátorům, závěrečného fotbalového turnaje v Doudlebách nad Orlicí, ale i trenérům, vedoucím a rodičům…, že se intenzivně věnují dětem při jejich sportovních aktivitách, čímž je nejen fyzicky a psychicky rozvíjejí – a mj. i aspoň na část týdne odpojují od internetu… A závěrem chci poděkovat i svému asistentovi panu Miroslavu Hofmannovi, který je nejen členem Výkonného výboru OFS RK, ale sám aktivně hrál fotbal, mj. právě i za Doudleby nad Orlicí. On totiž v rámci mých představ a plánů všemožně podporovat i mládežnický sport vymyslel tuto formu sponzoringu fotbalových soutěží mladších a starších přípravek. Výborný nápad, který má význam a přínos pro všechny. Nepochybně budeme v rámci Fondu Miroslava Antla ve finanční podpoře sportovních aktivit dětí a mládeže v mém senátním obvodu pokračovat. Jinak do Doudleb nad Orlicí jezdíme pravidelně sedmým rokem – a cítíme se tu díky milým a vstřícným lidem velice příjemně…!

V neděli 7.6. nás pak Václav Leimer poinformoval i o turnaji v Častolovicích a Rokytnici v Orlických horách.

- Dovolte, abych čtenářům Orlického.netu také sdělil informace o dalších dvou turnajích. Na druhý ročník finálového turnaje o titul okresního přeborníka v kategorii mladší přípravky se pozvané týmy sjely do Častolovic. Počasí nám přálo stejně jako v Doudlebách, diváků a fanoušků přišlo nepočítaně. Vynikající atmosféra, vyrovnané a napínavé zápasy, bezvadná organizace turnaje, řekl bych že to nemělo chybu. V této kategorii je to ještě pro většinu hráčů a hráček poznávání tajů fotbalu, ale zápal a chuť do hry by jim mohla většina dospělých závidět.
Snad ani nebudu dál chválit, protože kdo neviděl, ke vlastní škodě, neuvěří.

Titul získalo mužstvo Lok. Borohrádek, díky kolektivnímu výkonu, který podpořil výborný M.Grulich. Borohrádku výborně sekundovaly týmy z Rychnova s výborným střelcem O.Markem, ale štěstíčko stálo na straně Borohrádeckých.

Turnaj se opět jako u starší kategorie konal za podpory fondu senátora Miroslava Antla na rozvoj regionu, OFS Rychnov n.Kn, TERCIE Doudleby n.O, ELKONA Rychnov n.Kn, ZOPOS Přestavlky. Ceny týmům a jednotlivcům předával místostarosta Častolovic M.Tichý a předseda KM OFS Rychnov n.Kn. V. Leimer.
Nezbývá než všem poděkovat ,pořadatelům hlavně p. E.Šuplerovi, oddílu AFK Častolovice za propůjčení hřiště, hráčům, hráčkám,rodičům, fanouškům a všem těm, kteří se na úspěšném průběhu turnaje podíleli.


Konečné pořadí:
1.Lokomotiva Borohrádek
2.Sp.Rychnov n.Kn. „C“
3.Sp.Rychnov n.Kn. „B“
4.AFK Čatolovice
5.FK Kostelec n.O.
6.Baník Vamberk
7.SK Tyniště n.O.
8.Start Ohnišov

Jednotlivci - dovednostní soutěže:
- slalom – Dyčka Luboš Sp.Rychnov n.Kn.
- přesnost střelby – Paleček Jan Sp.Rychnov n.Kn.
- přesnost přihrávky – Filip Mir. Sp.Rychnov n.Kn.
- žonglování – Kijonka Matyáš FK Kostelec n.O.

nejlepší hráč turnaje – Dyčka Luboš Sp.Rychnov n.Kn.
nejlepší střelec turnaje – Grulich Matyáš Lok.Borohrádek
nejlepší brankař turnaje – Sazima radek Lok.Borohrádek


Ve stejnou dobu se hrál i turnaj o umístění v Rokytnici v Orlických Horách.

Konečné pořadí:
1. Č. Meziříčí
2. Rokytnice v O. h.
3. Doudleby n. O.
4. Albrechtice n. O.
5. Přepychy

Nejlepší střelec: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
Nejlepší brankář: Michal Mareš (Rokytnice)

Dovednostní soutěže:
- Přesnost střelby: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
- Přesnost přihrávky: Adam Bastl (Č. Meziříčí)
- Slalom: Samuel Flekr (Doudleby)
- Žonglování: Samuel Flekr (Doudleby)


Fotogalerie


Foto: Martin Fletcher a Miroslav Hofmann

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Doudleby nad Orlicí
Jitrnice visely na stromě
Králíci v noci zmizeli, kotce zůstaly prázdné
Vánoční trhy a farmářské trhy
Svatomartinské trhy
Dušičkové a farmářské trhy
Babetta jela do světa. Její řidič ale neměl ochrannou přilbu a navíc byl opilý
Plameny zcela pohltily osobní automobil
Farmářské trhy a pohádka pro děti
Do Boxerny míří legendární boxer i legendární motorky
Velké řemeslné a farmářské trhy
Poznáváte nočního zloděje? Ukradl peníze a smažené sýry
Žákyně autoškoly nezvládla řízení. Do péče si ji převzali lékaři
Na zámku farmářské trhy
Letní farmářské a řemeslné trhy
Setkání s Janem Kačerem - zrušeno
Zámecké farmářské a řemeslné trhy - výstava bonsají
V koupelně začalo hořet od kamen. Hasičům se podařilo zachránit dva psy
Jarní farmářské a řemeslné trhy
Vánoční trhy a farmářské trhy
Zvyk je železná košile a odemčené auto bylo pro muže příležitostí
Martinské trhy
Dušičkové farmářské trhy
Podzimní farmářské trhy
Velké řemeslné a farmářské trhy
Zloděj dostal chuť na mléko. Ukradl ho spolu s nářadím
Pivo s vodkami se mu vymstilo. Skončil s vozem v příkopu a zraněný
Farmářské trhy a Doudlebský plenér
Přes noc někdo vytvořil nový design vlakové soupravy. Majitele se nikdo neptal
Farmářské zámecké trhy
Na zámku odhalí kopii sochy Michelangela Buonarrotiho „Den“

Škodovácké odbory odmítly návrh firmy na zvýšení mezd. Prý je zcela nedostatečný
22.02.2019 | 10:22 | Orlický.net

Kingdom Come míří do Sýpky
22.02.2019 | 09:17 | Orlický.net

Maceška má nové kvalitní zázemí a stala se Dětskou skupinou
20.02.2019 | 09:07 | Cesta pro rodinu

Automobilka vyhlašuje regionální grantové programy pro rok 2019
20.02.2019 | 11:23 | Orlický.net

Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie
20.02.2019 | 09:19 | Pardubický kraj

Sportovním akcím s trvalou záštitou Královéhradecký kraj rozdělí přes 1,5 milionu korun
20.02.2019 | 08:14 | Fletch

Vamberecká krajka je blíže zápisu na seznam statků tradiční lidové kultury
19.02.2019 | 19:04 | Fletch

Lékařské zařízení má novou sanitu a bronchoskop
19.02.2019 | 10:32 | Pardubický kraj

O dostavbě hal u Svinar budou zastupitelé rozhodovat za měsíc
18.02.2019 | 11:22 | Hradec Králové

Velkorysý dárek si k letošním narozeninám nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové
17.02.2019 | 19:16 | Fletch

Valentýnské odběry v nemocnici oslovily 30 nových dárců krve
16.02.2019 | 13:40 | Orlický.net

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje
14.02.2019 | 09:48 | Fletch

Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci
13.02.2019 | 17:29 | Fletch

Město bylo oceněno v rámci programu regenerace městských památkových zón
12.02.2019 | 11:27 | Ústí nad Orlicí

Vzniká živá zahrada s jezírky a stěnou pro hnízdění ledňáčka říčního
11.02.2019 | 11:12 | ČRozprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Hejtman Královéhradeckého kraje jednal s premiérem o modernizaci rychnovské nemocnice
Neplavte v tom sami!
Oslavte první narozeniny s Kamínkem
Odešel evropský režisér pohádkových příběhů. Podívejte se na starší reportáž
Ústí nad Orlicí
Poosmé se konal karneval na ledě
Valentýnské odběry v nemocnici oslovily 30 nových dárců krve
Proběhlo oblastní kolo Wolkrova Prostějova
Mateřinka pořádala karneval pro děti
Žamberk
Maceška má nové kvalitní zázemí a stala se Dětskou skupinou
Město Žamberk ocení talentovanou mládež
Lékařské zařízení má novou sanitu a bronchoskop
Lidé rozsvítili svíčky na pařezech pokácených lip
Lanškroun
Lanškrounský masopust spojuje tanec, zpěv, žertovné výstupy a hlavně dobrá nálada
Kvůli volbám může dostat tříletý trest odnětí svobody
Auto srazilo chodkyni. Zraněná dívka skončila v nemocnici
Dokončení stavby kulturního domu se opozdí. Návštěvníky přivítá v dubnu
Nové Město nad Metují
Starosta Nového Města nad Metují přednesl Zprávu o stavu města v roce 2018
Důchodce se vybodoval, řidičské oprávnění ale neodevzdal
Víte, co bylo jedním z nejstarších řemesel, která kvetla v podhůří Orlických hor? Modrotisk!
Za několik týdnů začnou ve městě další komplikace v dopravě
Dobruška
Kamion skončil v příkopu. Řidič se ze zdemolované kabiny dostal sám bez vyproštění
Dobrušský velitel družstva hasičů odsloužil svou poslední směnu
Konec roku uzavřel Silvestřík pro děti
Noví zastupitelé zvolili starostu
Letohrad
Opilý muž si chtěl ublížit. Zásah policistů musel být velmi rychlý
Křížová cesta z Orlice míří do Olomouce
Další Hyundai zastavily plameny. Požár opět likvidovali přivolaní hasiči
Po roce v cíli: Vrak na parkovišti mohlo město nechat konečně zlikvidovat
Kostelec nad Orlicí
Hasiči likvidovali únik ropných látek do řeky Orlice
Nasadili AED, přispěli k záchraně lidského života
Stavby kostelecké stavební firmy byly oceněny titulem Stavba roku Královehradeckého kraje
Ranní požár v obchodě způsobil škodu za více než půl milionu korun
Choceň
V přádelně zahořela bavlna. Škody se vyšplhají do milionů
Opilý a bez řidičáku jezdil autem. To mu policie zabavila
Bavorák nebo Korejec? Viděli jste střet couvajících vozidel?
Protidrogová Makumba zasáhla, čtyři muži jsou obviněni z výroby či distribuce pervitinu
Týniště nad Orlicí
Osobák narazil do stojícího auta s vlekem
Skořápka s Alenou Mihulovou v Týništi nad Orlicí
Týnišťské děti obcházely město s kasičkami pro Tříkrálovou sbírku
Požár sazí v komínu si vyžádal zásah hasičů
Vamberk
Na křižovatce se srazila dvě osobní auta
Hasiči likvidovali následky dopravní nehody i uvolněný plech na střeše
Existovala ve Vamberku hrnčířská ulička? Na to odpoví nová výstava v Muzeu krajky
Vamberák zve na koncerty, letní kino, pohádku a výtvarné dílny pro děti
Česká Skalice
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Motorka po střetu s autem skončila mimo silnici, motorkář v péči lékařů
Síť cyklostezek i přírodní biotopová koupaliště. Okolí vodní nádrže Rozkoš se rozvíjí
Rokytnice v Orlických horách
Kingdom Come míří do Sýpky
Plameny zachvátily fotbalové šatny. Škoda se vyšplhala na 200 tisíc
Tříkrálová sbírka ve městě vynesla víc jak 37 tisíc korun
Policisté hledanému překazili večírek. Vánoce si užil už ve vězení
Česká Třebová
Policie zadržela útočníka, který vážně zranil staršího muže
Víkend byl v okolí Třebové ve znamení dopravních nehod
V krematoriu hořelo. Vznítila se odkapávací nádoba
Oheň poničil bývalé mechanizační středisko železničářů
Opočno
Spousta zábavy a soutěží čeká na děti na Velkém karnevalu v Opočně
Kanadsko-česká umělkyně Lenka Lichtenberg zavítá do Opočna. Předprodej vstupenek je již zahájen
Místo chirurgie domov pro seniory. Kraj v Opočně rozšíří kapacitu pobytových služeb
V pátek nad ránem to pěkně klouzalo. Auto se převrátilo na střechu a zastavilo těsně u rybníka
Náchod
Policie zadržela mladíka, který má na svědomí explozi v bytě panelového domu
O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem, stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě sdělil nejen starosta Náchoda Jan Birke
Za výbuchem v bytě stojí drogy
Dermacol acoustic tour
Jablonné nad Orlicí
Auto se na přejezdu střetlo s osobním vlakem
Loupežné přepadení s airsoftovou zbraní: Napadeného zranil, ale peněz a mobilu se nezmocnil.
Osobák skončil převrácený na střeše, cestující v péči lékařů
Potkali se Na dece
Borohrádek
Nerespektoval zákaz řízení, díky policistům do cíle nedojel
Osobák skončil na střeše, řidiči pomohli svědci události z vozu ven
Hasiči likvidovali požár přístřešku
V Borohrádku strávili dva týdny se zahraničními hosty
Jaroměř
Tři jednotky likvidovaly požár historického vagónu
Měl kopat a válet svého psa po zemi. Prý ale jen zavrávoral a zvíře se leklo
Pozná někdo mladíky? Mohou objasnit nález či krádež peněženky s platební kartou
Od mladistvých si půjčoval telefon. Vždy pak utekl a telefon prodal
Králíky
Na louce se skrývalo šedesát zlatých dukátů z třicetileté války
Sháněl nějaké peníze. Podíval se do školy
Vyražte do Muzea opevnění Králický řopík
Vydejte se na Králický Sněžník. Budete pod ochranou Krulišáka a Rozvodnice
Hradec Králové
Hasiči likvidovali dva požáry, připálené topinky a střet dvou aut
Turista si chtěl pořídit netradiční fotografii na Bílé věži. Lidé pod věží si mysleli, že jde o sebevraha
O dostavbě hal u Svinar budou zastupitelé rozhodovat za měsíc
Velkorysý dárek si k letošním narozeninám nadělila Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové
Vysoké Mýto
Vedení města se snaží, aby život občanů byl rok od roku bezpečnější
Tradiční maškarní karneval si užili děti i rodiče
Zimní údržba ve městě čelí sněhu i ledovce
Hudba opět pomáhala. Pětiletému chlapci přinesla necelých třista tisíc
Pardubice
Vydali se nakupovat za pět prstů. Pracovníkovi ostrahy zloději sice uprchli, policisté je přesto vypátrali
Střet dvou vozidel skončil tragicky
Další krok k výběru dvou železničních dopravců. Radní schválili návrhy smluv
Muž s minolovkou nalezl podezřelý předmět
Litomyšl
Gymnázium se pyšní moderními učebnami biologie
Výmol na silnici vyvolal hádku mezi cyklistou a řidičem osobáku
Litomyšlská interna je v novém. Kraj si vilu Klára zatím nechá
Máslový lupič odhalen. Bez řidičáku a peněz odvezl přes 70 kg másla
Solnice
Kamionu se převrátil návěs do příkopu. Stalo se to ale na kruhovém objezdu
Autobus plný cestujících projel kruhovým objezdem a skončil v příkopu
Řidič náklaďáku vjel do protisměru a narazil do dvou aut. Ta skončila po příkopech
Stovky lidí se podílely na slavnostním zasazení aleje "Lip svobody"
Orlické hory
Policisté na běžkách kontrolovali chaty a chalupy
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala nabídku turistické oblasti na veletrhu GO a REGIONTOUR v Brně
Musheři mají za sebou 300 kilometrů po hřebenech hor
Stovky psů, saně, lyže i kola. Začal 23. ročník náročného závodu psích spřežení Šediváčkův long
Podorlicko
Blíží se Pokáčovo jaro. S Láskou míří na regionální pódia
Hasiči na Valentýna likvidovali několik nehod
Obleva zvedla hladinu potoků
Nemocnice v regionu se dnešním dnem zavírají pro návštěvy. Důvodem je chřipková epidemie
Rychnovsko
Auta měla problém. Neudržela se na silnici
Během jedné hodiny dvě auta skončila mimo vozovku. Na tu z nákladního pak spadl také náklad
Alkoholová navigace: V zatáčkách navádí přímo do zdí.
Hasiči vytahovali auto z potoka a likvidovali následky střetu uprostřed křižovatky
Orlickoústecko
Toxi tým překazil další výrobu pervitinu v našem regionu. Výrobce a dealer drog ve vazbě
Nezodpovědní řidiči za volantem: Policisté zaznamenali od začátku měsíce několik nehod způsobených pod vlivem alkoholu
Noc byla pro hasiče velmi rušná, likvidovat museli hned dva požáry
Pondělní nárazový vítr lámal stromy, odnesl také plechovou garáž
Náchodsko
Ve skalách zachraňovali zraněnou osobu
Tragická událost na kolejích: Žena střet s vlakem nepřežila
Místo do školy chodil za školu. Za «ne»docházku se budou zodpovídat rodiče.
Drzý zloděj neuspěl. V domku probudil spící obyvatelku

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+