Profil autora:
vložil Fletch
jméno Fletcher Martin
autor textu Karolína Pláničková/Martin Fletcher
autor fotografií Martin Fletcher
hash tag #open#air#festival
30.06.2019 20:26

Fletch

Zpravodajství
kultura

Zobrazeno 5556x

Hodnocení

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník Open Air Programu v Hradci Králové končí. Osmidenní divadelní maraton, který pořádá společně Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a kulturní neziskovka kontrapunkt, se konal od pátku 21. června do pátku 28. června.

V průběhu celého týdne se v Hradci Králové v rámci festivalu uskutečnilo celkem 392 akcí zahrnující divadelní představení, performance, pohádky, improvizace či nejrůznější doprovodné́ programy a hudební́ koncerty. Oproti loňskému roku je to o 130 akcí více, což přispělo i k vyšší celkové návštěvnosti, která se vyšplhala na 70 tisíc diváků.

Divadlo evropských regionů a Open Air Program provázel v letošní jednotný vizuální styl, jehož autory byli Eva Horská a Jakub Horský ze studia Upupaepop. S velkým pozitivním ohlasem se setkala i nová podoba oficiálního zpravodaje Hadrián, který byl na všech festivalových scénách distribuován zdarma a jehož náklad se v průměru pohyboval okolo 400 výtisků denně.

Festival do příštích ročníků připravuje řadu změn, které ale rozhodně nebudou bořit tradice, naopak by měly podtrhnout tradici festivalu a jeho pětadvacetiletý vývoj. „Jednou z dominantních změn, která, věříme, povede ke zatraktivnění programu směrem k široké i odborné veřejnosti, by mělo být sestavení společné dramaturgické rady. Všechny změny, a to se týká i hledání nového názvu, se v žádném případě nebudou dít ze dne na den. Zodpovědně se snažíme nastavovat si dlouhodobé cíle a pravidelně se scházet napříč subjekty. Jedná se tedy o běh na dlouhou trať. Všechny kroky podnikáme s láskou a úctou k tomuto jedinečnému hradeckému divadelnímu svátku,“ uvedla ředitelka Open Air Programu Barbora Hodonická.

Oslava svátku divadla u Klicperů

Klicperovo divadlo propůjčilo pro festival Divadlo evropských regionů všechny své scény – kromě hlavní scény se představení konala i ve Studiu Beseda, na komorní scéně v Podkroví i na letní scéně, které vévodí socha Evy Olbrama Zoubka.

Celkem se během letošního ročníku pod hlavičkou Klicperova divadla uskutečnilo 48 divadelních představení, hudebních koncertů a dalších akcí z doprovodného programu. Divadlo přivítalo pět zahraničních souborů z Německa, Polska a Slovenska. Celková návštěvnost se během osmi festivalových dní vyšplhala 20 tisíc diváků.

„Již po pětadvacáté celé naše krásné město ožilo divadlem. Velice mě těší, že k nám těsně před vypuknutím divadelních prázdnin přijeli divadelníci z nejrůznějších koutů republiky a zahraniční hosté, aby zde předvedli to nejlepší. Je příjemné sledovat odezvu diváků na všechna představení. A o to příjemnější, pokud vidím úsměvy na tvářích, dojetí či jiné reakce, které signalizují, že je představení nějakým způsobem zasáhlo. Hradecké publikum ‚svůj‘ festival miluje a věřím, že si jeho pětadvacáté narozeniny si spolu s námi užilo,“ říká ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Mezi divácky nejúspěšnější patřila tradičně úvodní a závěrečná představení. O zahájení festivalu se postarala Městská divadla pražská s inscenací Revizor v režii a úpravě Davida Drábka, k závěrečnému představení přijalo pozvání Divadlo v Dlouhé s adaptací kanonického románu Jana Otčenáška v režii Hany Burešové Romeo, Julie a tma.

Hlavními zahraničními hosty byla činohra Státního divadla z německé Mohuče s inscenací Hamlet v režii K. D. Schmidta a Teatr Ludowy z Krakova s činoherně pohybovou inscenací Salto vzad v režii choreografa a režiséra Maćko Prusaka vycházející ze sportovních povídek českého prozaika Oty Pavla. Již tradičním festivalovým hostem bylo i mezinárodní novocirkusové uskupení Cirk La Putyka, které letos do Hradce Králové zavítalo s projektem Isole v režii Maxima Komara.

Oblíbené Povídání v Podkroví letos patřilo významným osobnostem ze světa divadla. Diváci si mohli poslechnout vyprávění režiséra Davida Drábka, herečky Jitky Smutné, dramatika Reného Levinského či ruského režiséra Sergeje Fedotova. Všechna Povídání natáčel Český rozhlas a odvysílá je ze záznamu v prosinci letošního roku u příležitosti 70. výročí založení profesionálního souboru v Klicperově divadle. Speciálním dílem bylo Povídání v Galerii Václava Havla, kde se setkali bývalý ředitel Klicperova divadla Ladislav Zeman, režisér Vladimír Morávek, herec Ivan Vodochodský a dlouholetý šéf techniky Ladislav Svoboda spolu s uměleckou šéfovou Janou Sloukovou. Záznam tohoto dílu odvysílá jako festivalové ozvěny Český rozhlas Hradec Králové ještě v závěru června.

Drak spolu se svými partnery, hosty a diváky oslavil 25. ročník festivalu Divadlo evropských regionů

Divadlo Drak uzavřelo letošní divadelní sezónu bohatým festivalovým programem. Od pátku 21. června do pátku 28. června 2019 proběhl i na čtyřech drakovských scénách jubilejní 25. ročník festivalu Divadlo evropských regionů.

Jak řekla k jeho průběhu ředitelka Divadla Drak Eliška Finková: „I v tomto roce byl program velmi nabitý a žánrově pestrý. Okolo 5000 diváků zhlédlo v Draku během osmi festivalových dnů 83 divadelních, tanečních nebo hudebních vystoupení, ale nechyběly ani oblíbené výtvarné a divadelní workshopy vedené nejen našimi lektory. Letos Divadlo Drak hostilo na své divadelní půdě celkem 12 zahraničních souborů ze Slovenska, Slovinska, Španělska, Katalánska, Norska, Finska, Holandska, Francie a Německa. Nechyběla ale ani divadla a hudební skupiny z České republiky. Oblíbenými se staly pravidelné večerní koncerty v dračím šapitó.“

Naše divadlo se dlouhodobě profiluje jako kulturně společenská platforma pro široké divácké spektrum, proto do festivalové skladby řadíme nejen představení pro děti a mládež, ale také pro dospělé diváky. Naším cílem bylo, aby byl 25. ročník festivalu ročníkem výjimečným, proto jsme velmi aktivně vyhledávali na evropských scénách inspirativní představení přesahující hranice jednotlivých žánrů od loutkového divadla přes taneční, objektové, výtvarné až po experimentální. Při přípravě programu jsme opět oslovili jak renomované tvůrce, tak studenty divadelních škol.

„Je pro nás důležité představit festivalovému divákovi inscenace, které jsou progresivní, inovativní a také inspirativní. V rámci dramaturgie festivalu udržujeme a rozvíjíme mezinárodní spolupráci a do Hradce Králové přivážíme mnohdy v české premiéře originální inscenace, které rezonují na současné mezinárodní scéně alternativního a loutkového divadla“, řekla k programu Divadla Drak dramaturgyně festivalu, umělecká ředitelka Dominika Špalková.

V prvních dnech festivalu představilo Divadlo Drak návštěvníkům drakovské novinky divadelní sezóny 2018/19. Diváci mohli vidět téměř po roce od loňské premiéry inscenaci Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka Faust. Nejmladší potěšilo tanečně pohybové představení A na noze pevnina, autorská inscenace v koncepci a režii Dominiky Špalkové vzniklá ve spolupráci s kolektivem tvůrců, herečkou Jazminou Piktorovou, výtvarnicí Janou Bačovou Kroftovou a hudebním uskupením DVA. Další drakovský titul, který mohli diváci navštívit, byl příběh inspirovaný osudy dětí s Aspergerovým syndromem Mimoň tvůrčího tandemu Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský.

Jako poslední se představila pohádka O zlaté rybce. Tato poetická inscenace plná výtvarných obrazů byla režijním debutem scénografa Kamila Bělohlávka ve spolupráci s dramaturgem Tomášem Jarkovským. Autorkou kostýmů je Tereza Vašíčková, autorem hudby Marek Bělohlávek.

I v tomto roce Drak prezentoval na festivalu svou lektorskou činnost. Pro letošní ročník se spojili naši lektoři

s kolegy z Malého divadla v Českých Budějovicích a brněnské Polárky v projektu Napříč divadelní Evropou. Společně představili dětem divadelní kultury evropských zemí prostřednictvím her a interaktivních workshopů.

Dračí pouť je již mnoho let tradičním víkendovým programem pro rodiny s dětmi. Každý rok tak první festivalovou sobotu a neděli ožívají prostory před divadlem představeními, hudbou a workshopy. V letošním roce jsme opět přivítali řezbáře Matěje s kolotočem.

Nadšení sklidili Bratři v tricku s jejich pouličními projekty Malíři a Běžkařská odysea. Z Holandska dorazil projekt Headspace. Obří hlavy s mechanickým divadlem pro jednoho diváka byly celé dny v obležení dychtivých návštěvníků. S katalánskou skupinou Tombs Creatius se všichni odvážlivci vydali na tajný výlet do vlastní budoucnosti.

ZAHRANIČNÍ HOSTÉ

Diváci mohli vidět na festivalu i dva zahraniční tituly v české premiéře. První z nich bylo velmi intimní představení pro pět diváků Španěla Xaviera Bobése Věci snadno zapomenuté. Toto imaginativní objektové divadlo mapující fragmenty španělské historie 20. století se těšilo velkému diváckému zájmu. Představení proběhlo v 9 reprízách.

Druhým byla inscenace Bratři a sestry mezinárodního divadelního uskupení NIE. Titul zkoumající zkušenosti mladých lidí s problematikou mentálních poruch zdraví a jejich působením jak na jedince samotného, tak na jeho nejbližší okolí, byl pro hradecké publikum, složené převážně ze středoškoláků, silným zážitkem.

Joachim Torbahn v poetickém představení Hlína, hra a rošťárny předvedl divákům pomoci práce s hlínou příběh plný tvoření, postupné transformace a nevšední tvůrčí představivosti.

Etienne Manceau (laureát ceny Circus Next) z francouzského divadla Cie Sacekripa nadchl diváky sólo představením na pomezí divadla objektu, cirkusu a pantomimy s názvem VU. Legrační a napínavou cirkusovou miniaturu, která zblízka prozkoumává každodenní rituály, herec prezentoval nejen virtuózním žonglováním, ale i svou originální vynalézavostí.

V úterý 25. 6. 2019 čekal festivalové diváky „Finský den”. Divadlo Mukamas, které si v tomto roce připomíná 40 let od svého založení, představilo v Draku pohádku Myška v cirkuse, která se dočkala nadšených ovací malých diváků, a hudebně poetické pásmo Písně z Finska spolu s ochutnávkou finských sladkostí. Zbytek večera se nesl v duchu finské alternativní hudby s česko-finskou hudebnicí Sonjou Vectomov a poté si přítomní zatančili s DJ VeekanVisio.

Slovinská divadla patří v Draku již k pravidelným festivalovým hostům. Lutkovno gledališče Maribor přivezlo na festival loutkovou inscenaci Platnomer, autorskou inscenaci na motivy novely L.N. Tolstého. Ljubljana Puppet Theatre nabídla divákům představení Session Bulgakov, dramaticky expresivní inscenaci s poetickými výjevy koketující s ironickou kritikou světa z pohledu jedince a inscenaci Někde jinde reflektující absurditu války a jejich hrůz pohledem mladé dívky. Matija Solce, slovinský loutkový mág a pravidelný návštěvník hradeckého festivalu, do Draku přivezl opět divoké balkánské rytmy. Spolu s Triem Katastrofa rozezněl prostor před Divadlem Drak. Festivalovou tečkou bylo představení Matita Teatro s názvem Býti Don Quijotem.

Bylo nám potěšením přivítat v Draku soubor Odivo z Bánské Bystrice. Jejich vzdušná laboratoř AERO pro děti od 1,5 do 5 let se stala smyslovým zážitkem i pro jejich doprovod.

Nové Divadlo Nitra uvedlo na festivalu ve dvou reprízách oceňovanou inscenaci Šimona Spišáka Anna Franková. Hra inspirovaná Deníkem Anny Frankové získala 3 nominace na slovenské divadelní ceny DOSKY 2017. Herečka Lucia Korená tuto cenu za Nejlepší ženský herecký výkon v sezóně 2016/17 získala. V Draku jí mohli vidět v dopoledních hodinách studenti královéhradeckých středních škol, večerní představení bylo přístupné široké veřejnosti.

ČESKÁ PRODUKCE

Studio Damúza z Prahy přivezlo na festival inscenaci pro batolata od deseti měsíců Já, ty a to a pro starší hru na motivy knihy Singera Isaaca Bashevise Hlupáci z Chelmu.

Pražská skupina Buchty a loutky pobavila děti vtipnými pohádkami Skřítek a Tři malá prasátka.

Naivní divadlo Liberec odehrálo před plným sálem svou automobilovou Pohádku o Liazce. Plzeňské Divadlo Alfa uvedlo na festivalu Alfa Farmu, autorskou variaci vycházející z klasického díla G. Orwella a odrážející období totality a kolektivizace u nás.

Také studenti KALD DAMU na festivalu odehráli několik představení. Tvůrčí skupina 8lidí uvedla silný příběh Press paradox, autorskou inscenaci vycházející z události, která nedávno otřásla nejen mediálním světem, údajnou nájemnou vraždou novináře Arkadije Babčenka. Dalším studentským projektem pak byl dobrodružný a intimní příběh z Laponska Nejmenší ze Sámů. V pátek diváci zhlédli Box Beat, divadlo objektu pro jednoho diváka.

V programové nabídce nechyběli ani zástupci fyzického divadla. Pražská skupina Tanterhorse představila svou pro festival speciálně upravenou verzi projektu !O!. Taneční inscenace na pomezí imerzivního divadla, instalace a performance diváky nadchla.

Středeční večer patřil Viktoru Černickému a jeho novému projektu PLI. Za tuto mnohovrstevnatou podívanou, pohybující se mezi instalací, performancí, tancem a cirkusem získal tanečník a performer „za svůj originální přístup k choreografii i mimořádný jevištní výkon“ nejen Cenu diváků, ale také Hlavní cenu České taneční platformy za rok 2019.

Fanoušci Divadla Bufet a jejich Autobufu si nenechali ujít jednu ze dvou repríz jejich expresivní „divadelní fight-specific na hraně poetik” Jacek staví dům. Čtvrteční podvečer na hlavní scéně patřil Simoně Babčákové a její improvizační skupině NO A!.

Na pátek 28. 6. 2019 připravil Drak pro děti program za vysvědčení. „Stalo se již hezkou tradicí připravit poslední festivalový den dětem překvapení jako odměnu za jejich celoroční úsilí. V tomto roce to byl interaktivní koncert kapely Bombarďák.“ řekla ředitelka Divadla Drak Eliška Finková.

Open Air Program – Divadelní oslavy končí

Jubilejní 20. ročník Open Air Programu v Hradci Králové končí. Od pátku 21. června do 28. června se v historickém centru města, jeho ulicích, zákoutích a přilehlých parcích konalo na 19 scénách 261 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí. Počasí oproti loňsku festivalu přálo, a tak program nalákal 45 tisíc návštěvníků.

Festival odstartovalo Divadlo D21 s jejich temným čapkovským kabaretem Válka s mloky, který nás přesvědčil, že opravdu žádného diváka nenechá na suchu. Jedním z jednoznačně nejvíce citovaných představení Open Air Programu byla inscenace Lov, kterou do Hradce přivezly soubory Bratři v tricku a Holektiv, pohybující se na pomezí nového cirkusu. Ve své myslivecké romanci propojily neobyčejným způsobem smysl pro humor a sebeironii s akrobacií, žonglováním a klaunérií. Olomoucké Divadlo na cucky spolu s bratislavským Divadlem Petra Mankoveckého hradeckým divákům v koprodukčním divadelním snímku 1993 ukázaly, co si dnes mladí lidé myslí o rozpadu Československa. O pořádnou dávku humoru se ve své improvizační show Stanďartní kabaret postaral divadelní soubor VOSTO5. S improvizací nebyl pozadu ani soubor 20 000 židů pod mořem, který si v rámci Theatre.Rip propůjčii scénografie jiných cizích představení a odehrál v nich představení úplně nová. Nezávislé umělecké těleso Depresivní děti touží po penězích se bravurně zhostilo slavné povídky amerického hororového mága Edgara Allana Poea Zánik domu Usherů, kterou propojily s motivy českých Sudet pomocí metody „extend cinema”. Letní kočovné představení Krysař přivezl mladý soubor NEMÁME a Lachtani. Nezávislý profesionální divadelní soubor Divadlo Líšeň představil jevištní meditaci na motivy prastarých buddhistických textů ve Spoutaný trávou. Ochuzení nebyli ani nejmenší návštěvníci, každý den pro ně byl připraven nabitý pohádkový program. Nejvíce úspěchu přinesly pohádky od Tanečního divadla Honzy Pokusila či nevšední interaktivní inscenace divadelního uskupení Spielraum Kollektiv Papír.

Oslavenecké hudební rytmy

Hudební program 20. ročníku Open Air Programu odstartoval koncert oceněné kapely The Atavists, ta své posluchače nadchla nejen živelnou muzikou, ale i speciální projekcí a hosty. Na divadelních oslavách vystoupila i Katarina Kubošiová alias Katarzia. Slovenská písničkářka a experimentátorka ovládla kapli Městské hudební síně se svým novým projektem Antigona. Na poslední tři dny se hudební produkce Open Air Programu spojila s Radiem Wave a vykouzlili nezapomenutelný repertoár. Návštěvníci festivalu si měli možnost poslechnout garážovou kapelu Genuine Jacks, která svou základní sestavou – kytara, basa, bicí a zpěv překvapila nejednoho divadelního oslavence. O pořádnou show se postarala raperka Hellwana. Začínající hvězda roztančila celý stan. Třešničkou hudebního dortu byl DJ Maceo. Autor a moderátor pořadu Grundfunk na Rádiu Wave se postaral o narozeninový funkový večírek.

Počítačové hry v živém provedení

Letošní divadelní oslava opět přinesla nový umělecký trend, a to tzv. živé hry s hudebním doprovodem. Návštěvníci mohli shlédnout cenami ověnčenou hru Botaniculu, kterou doprovodila kapela DVA, či Playstation battle v legendární bojovce Tekken 2 s hudebním projektem B4.

Díky skvělým návštěvníkům a slunnému počasí se letošní 20. ročník Open Air Programu a 25. ročník Divadla evropských regionů nesl v pozitivním narozeninovém duchu.

Financování Open Air Programu

Tradičně na většině oficiálních produkcích Open Air Programu převažovala možnost dobrovolného vstupného. „Rádi bychom i do budoucna zachovali program finančně dostupný všem jeho návštěvníkům. Dobrovolným finančním příspěvkem mohou diváci ocenit jedinečné umělecké výkony a zároveň tak zaručit kontinuitu Open Air Programu i v budoucích letech“ říká ředitelka Barbora Hodonická, ředitelka neziskovky kontrapunkt. Předprodej vstupenek na vybrané produkce byl letos nově v síti GoOut. Celkem mohli diváci navštívit 261 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí na 19 scénách v historickém centru města Hradce Králové. Rozpočet Open Air Programu letos překročil 2 miliony korun.

Open Air Program pořádá kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú. Nesoutěžní přehlídka amatérských i profesionálních souborů je součástí festivalu Divadlo evropských regionů, který spolupořádají Klicperovo divadlo a Divadlo Drak.Generální partneři
Statutární město Hradec Králové, Calendarium Regina

Hlavní partneři
Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond ČR, Královéhradecký kraj, Klicperovo divadlo, Divadlo Drak, kontrapunkt

Partneři
Animato, Bazalka, Club Mate, Jordi’s, Nadace ČEZ, Nová síť, Limo gang, Seicha, Stravování Čížek, Výtvarné hračky, Wostock

Média
A2, Český rozhlas Hradec Králové, Divadlo.cz, GoOut.cz, Hradecká Drbna, Hradecký deník, Nový prostor, Radio 1, Radio Wave

Spolupráce
Oldservis, Hotel Černigov, Garamon, Technické služby, Královéhradecká provozní, Hradecké služby Marius Pedersen Group, Upupaepop, Bio Central, Skok do života, Prostor Pro, Salinger, Porsche Hradec Králové
Fotogalerie


Foto: Martin Fletcher

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...
   
Další zprávy z lokality Hradec Králové
Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola Fortuna: Národní ligy představili v Třinci.
Mountfield HK rozstřílel Amur Chabarovsk 7:0
Univerzita Hradec Králové uspěla v mezinárodním hodnocení vysokých škol. Mezi českými školami je nejlepší
Golf Triathlon 2019 klepe na dveře
Rekordní výhra! Votroci rozstříleli Varnsdorf 8:0
Hradecké stromy budou pít ze zavlažovacích vaků
Asijští studenti strávili v Hradci Králové zajímavý měsíc
Votroci třikrát vedli, Líšeň vyrovnala v závěru
Na červeném žihadle způsobily plameny škodu za tři čtvrtě milionu
Závada na lisu způsobila požár pole
Majitelé strojů Harley-Davidson a Indian přepsali historii
Dukla rozhodla v samotném závěru
Kvůli nedbalosti jim hořela střecha nad hlavou
Řidič nadýchal téměř 2,6 promile a skončil na záchytce
1. ročník hudebního festivalu Pod babykou je minulostí
Proti Dukle už s montovanou tribunou!
Kapela Zrní zahraje Pod babykou!
Chybí voda! Sucho zabíjí rostliny i živočichy
Za napadení úřednice hrozí agresivní ženě až 4 roky vězení
Votroci si ze Sokolova vezou bod
Opilá žena spadla do kolejiště. Zachránil ji pohotový policista z nedaleké služebny
Chatka chytla plamenem. Kvůli nedbalosti
Vloupání do novostaveb. Dva majitelé přišli o věci za desítky tisíc
Záchranný výzkum u dvou rodinných domů v Sendražicích
Osobní auto skončilo po kolizi na střeše a poškodilo dopravní značení
Koupel na Marokánce si odpusťte. Kvůli vodě i zákazu
Prestižní vědecké konference poprvé v Evropě. Hostila je Univerzita Hradec Králové
Hasiči vyjížděli k úniku oxidu uhličitého z chladicího zařízení v jednom z objektů v obchodní zóně. Nikdo nebyl při události zraněn.
Univerzita nezahálí ani v létě. Do Hradce Králové míří stovky zahraničních studentů
Mladého muže srazil na nádraží vlak

Orlickoústecko se dočkalo knihy z nebe
13.08.2019 | 15:25 | JML

Biograf Etienne se vrací do podhůří
09.08.2019 | 12:59 * | Vrbík

Kinematograf promítá denně od devíti večer
08.08.2019 | 11:21 | Ústí nad Orlicí

Sametová revoluce v Lanškrouně
05.08.2019 | 11:02 | Lanškroun

Městské muzeum připravuje novou výstavu – Svět hraček
05.08.2019 | 10:38 | Lanškroun

Přes prsty - nejočekávanější česká letní komedie se blíží!
12.08.2019 | 07:30 | FIDIKO

První ročník festivalu JízdárnaFest se vydařil
29.07.2019 | 08:40 | Vrbík

1. ročník hudebního festivalu Pod babykou je minulostí
28.07.2019 | 20:04 * | Fletch

Kapela Zrní zahraje Pod babykou!
25.07.2019 | 17:54 | Fletch

Známe vítěze soutěže
05.07.2019 | 18:27 * | Vrbík

Pouť a jarmark jsou za dveřmi
21.07.2019 | 13:54 | Vrbík

Na Pivobraní zahrají při degustaci z píp čtrnácti pivovarů Škwor, Ivan Mládek i Pokáč
19.07.2019 | 22:15 | Swing

Žamberská Orlická brána po třinácté tradičně i trochu jinak.
15.07.2019 | 14:31 * | FIDIKO

Hudební festival Hrady CZ se po startu na Točníku přesouvá na Kunětickou horu, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí
15.07.2019 | 18:30 | Fletch

Rozhovor s lídrem kapely Jelen Jindrou Polákem
14.07.2019 | 18:45 * | Vrbíkzprávy z měst v regionu Orlických hor a Podorlicka

Rychnov nad Kněžnou
Muže s dítětem pobodaly v lesoparku vosy. Složky IZS se naštěstí k pacientům s alergickou reakcí dostaly včas
Děti dostaly dárek. Mají nové dětské hřiště
První ročník festivalu JízdárnaFest se vydařil
První den JízdárnaFestu je za námi, startuje den druhý
Ústí nad Orlicí
Dnes startuje 94. pouť
Na fesťák vyrazila s kuchyňským nožem. Po hádce přišel útok a bodné zranění
Atletické hvězdy míří na atletický mítink Rieter
Ústecká pouť nově na Kociánce
Žamberk
Přes prsty - nejočekávanější česká letní komedie se blíží!
Muž místo řízení odháněl obtěžující hmyz. Auto po chvíli převrátil na střechu
Žamberská Orlická brána po třinácté tradičně i trochu jinak.
Festival Orlická brána je za dveřmi!
Lanškroun
Obyvatelé města navrhli do participativního rozpočtu 29 projektů
Sametová revoluce v Lanškrouně
Městské muzeum připravuje novou výstavu – Svět hraček
Soud zastavil trestní stíhání tajemníka městského úřadu
Nové Město nad Metují
U zámku budou mít děti nové hřiště. To stávající totiž projde rekonstrukcí
Slavnostně otevřeli Bartoňovu vyhlídku. Majitelé byli oceněni za architektonický počin
Jen děti opustily školu, navštívil ji někdo jiný. A bral vše, co mu přišlo pod ruce
Do střechy rodinného domu uhodil blesk. Poškodil část krytiny a rozvody elektroinstalace
Dobruška
Pavel Štěpán zve na Dobrušskou filmovou klapku
Stavba okružní křižovatky na silnici I/14 pokračuje. Dokonce s mírným předstihem
Řidič se vydal sklízet obilí. Místo kombajnu použil osobní auto
Florbalový Open Air Cup Dobruška 2019 je minulostí
Letohrad
Domov pod hradem Žampach otevře dva nové domky
Auto otevřel jako konzervu. Pod vlivem alkoholu se střetl s popeláři
Festival zakončil Lubomír Brabec a Boni Pueri
Vyhlášením ceny Grand prix začal MHL Letohrad 2019. Galakoncert byl na bedrou Hradišťanu
Kostelec nad Orlicí
První Kostelecká náplavka byl mejdan!
První Kostelecká náplavka už tuto sobotu!
Dívčí válka s nudou v Kostelci
Proběhl běh pro Šanci Onkoláčkům
Choceň
Do komunálního odpadu už žádné plasty či bioodpad. Jinak popeláři popelnici nevyvezou
Požár krmelce zřejmě založil žhář
Hudební festival je za dveřmi
Chodkyně se střetla s kamionem. Policie hledá svědky tragické dopravní nehody
Týniště nad Orlicí
Proč se běhá po pralese. Charitativní akce přispěla víc jak dvaceti tisíci
Na Rychnovsku po pěti letech opět vykvetly vzácné orchideje. Může za to chladný a deštivý květen
Swingový festival Jardy Marčíka už počtyřiadvacáté
Cizinecká policie během dopoledne zkontrolovala 56 osob, devět cizinců skončilo zajištěných
Vamberk
Na návěsu kamionu začala hořet pneumatika
Osobák prorazil zábradlí a skončil v řece převrácený na střechu
Palisády kruhového objezdu si vyžádaly život dalšího motorkáře
Čarodějnické ohně práci hasičům nepřidělaly, hořící stroj ano
Česká Skalice
Hledali osobu na hladině, našli ji ale ve vedlejší obci
Starší muž měl obtěžovat a osahávat mladou dívku. Policisté se ptají, zda se to nestalo i jiným dívkám či ženám
Náchodští hasiči cvičili na Rozkoši záchranu osoby, pod kterou se propadl led
V bývalé pekárně zahořel moučný prach
Rokytnice v Orlických horách
Bagr, jeřáb a traverzy. Víte, jak se usazuje mnohatunová střílna v 21. století?
Opravili nebezpečnou křižovatku, teď připravují parkoviště
Hasičský pomník v novém
Prašné parkoviště na Panském Poli je minulostí. Nově tu je víc jak 80 míst
Česká Třebová
Kraj pomůže lidem z vyhořelého paneláku v České Třebové milionem korun
Koněm tažený vozík nabořil zaparkované auto. Vozka od nehody ujel
Střecha činžáku v plamenech: Hasiči plameny zdolali po osmi hodinách vysilujícího zásahu, evakuováno bylo 40 lidí
Cyklomaraton v České Třebové oslaví již 11. narozeniny
Opočno
Závěr pouti ve znamení zásahu záchranářů a first respondera
Snažil se uhasit požár v garáži. Popálil si ruku
Pouť a jarmark jsou za dveřmi
Dětské závody pomůžou malé Janičce. Pomoci můžete i vy
Náchod
Rekonstrukce místní komunikace v ulici Raisova v Náchodě
Informace o rekonstrukci komunikace I/33 mezi Náchodem a Českou Skalicí
Nadační fond pro podporu nemocnice v Náchodě poskytl první stipendia, žádat mohou další zájemci
Oprava fasády náchodské radnice je dokončena
Jablonné nad Orlicí
Májový koncert k 30. výročí založení Jabloňky
Společná výstava tří ZUŠ
Mladí umělci vystavují, během vernisáže proběhla také dražba
Na náměstí mají originální jarní výzdobu
Borohrádek
Osobák narazil do návěsu nákladního auta, děti dostaly plyšové hračky
Odstartoval celorepublikový řetězec dobrých skutků
Žáci základní školy by příští rok mohli sportovat na moderním hřišti
Začíná celorepublikový řetězec dobrých skutků
Jaroměř
Potřebovali peníze. Místo do bankomatu si zašli do zahradnictví
Opilý muž sedl do auta za volant a rozjel se. Naštěstí byl pod dohledem policejní kamery, strážníci ho po chvíli odstavili
Dvě ženy ležící, spící a také v kontaktu s přírodou
Ženě se nelíbilo nedělní sekání trávy, nahlásila to
Králíky
Vyražte na Cihelnu. Mimo vojenských ukázek uvidíte v akci také jízdní policii
Jedete na Cihelnu? Stavte se také v pěchotním srubu nebo v muzeu celnictví
Krádež sena objasněna. Zemědělci mají krmivo zpět
Věznice v bývalém pasťáku nevznikne, stavět se nebude ani jinde v kraji
Hradec Králové
Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola Fortuna: Národní ligy představili v Třinci.
Mountfield HK rozstřílel Amur Chabarovsk 7:0
Univerzita Hradec Králové uspěla v mezinárodním hodnocení vysokých škol. Mezi českými školami je nejlepší
Golf Triathlon 2019 klepe na dveře
Vysoké Mýto
Nové semafory na průtahu městem pomohou hlavně místním
Na ubytovně hořelo, hasiči evakuovali deset osob
Na silnici I/35 na opraveném průtahu městem probíhá odstraňování poruchy vodovodního řadu
Připravili komentované prohlídky v kostele sv. Vavřince
Pardubice
Pardubický chodník slávy zdobí nová jména
Muži vzplál oděv. Policisté nyní zjišťují okolnosti
Veletrh sociálních služeb se rozběhne za pěstouny a nabídne bezplatné vyšetření chodidel
Osmnáct dětí převážel v přepravníku na koně
Litomyšl
Kraj chce ve spolupráci s městem vybudovat 77 parkovacích míst v Litomyšlské nemocnici
Pracovali nelegálně. Sedm mužů a tři ženy čeká vyhoštění
Město plánuje bytovou výstavbu a hledá investory
Nehoda kamionu a tří aut uzavřela hlavní tah na Moravu. Zraněno bylo deset osob
Solnice
Další osobák na střeše. K tomu poškozená tři jiná auta
Slavnostně otevřeli zrekonstruovaný společenský dům. Až do neděle probíhá den otevřených dveří
Technická závada způsobila zahoření linky v sušárně
Nové haly u Solnice. Zkoumat jejich vliv na životní prostředí není potřeba!
Orlické hory
Autobusu upadl přívěs na jízdní kola. A s ním část karoserie
Rampepurda rampepurďácká má svoji sochu. Už jste ji byli navštívit?
Přes horké počasí vyrazili do hor cyklisté, 70 z nich závodí v rámci 4. ročníku Mamut Bike-O
Cyklobusy opět zamíří do Orlických hor
Podorlicko
Dvě dopravní nehody uzavřely silnice
Biograf Etienne se vrací do podhůří
O víkendu se opět bouralo
Hořelo na skládce i ve sklepě
Rychnovsko
Neber, co ti nepatří! Zlodějíčci uvízli v policejní síti
Při dvou nočních nehodách museli hasiči vyprošťovat
Na Rychnovsku se rozpadá regionální cena pro vodné a stočné
Hasiči likvidovali požár strniště a následky přívalového deště
Orlickoústecko
Poškozená plynová přípojka a havarované auto do stromu
Řidička se s autem doslova zapíchla do mostku
Orlickoústecko se dočkalo knihy z nebe
Po třiatřicáté jeli Regionem Orlicka
Náchodsko
Dopravní nehoda s úmrtím: Muž na invalidní tříkolce nedal přednost autu
Jeden osobák narazil do stromu, jiný skončil převrácený na střeše
Policisté řešili mimo jiné nesprávné předjíždění. Řidiče sledoval ze vzduchu také vrtulník
Dejte si pozor na další způsoby internetových podvodů. Aukci prý nevyhrál, ale prodejce mu nabídl jiné zboží

provozuje (c) Pro Junior, z.s. 2006-2019 | ISSN 1803-6317 | za obsah ručí autoři jednotlivých příspěvků
zprávy z volně přístupných zdrojů jsou označeny zkratkou zdroje | | gdpr | ceník inzerce | admin
TOPlist Google+