sport

Zobrazeno 635x

Hodnocení

Páteční sváteční den přinesl příjemné jarní počasí, které přilákalo zhruba 1200 diváků a to na atraktivní fotbalový duel.

1.poločas – Už ve druhé minutě domácí hráči připravují slibnou situaci, která však nekončí úspěchem. Míč se přesouvá nahoru a dolů, Třinec se snaží o přečíslení, což se mu několikrát podaří avšak bez úspěchu, hradecká obrana drží. Ve dvanácté minutě se domácí FC Hradec Králové dostává do vedení a to po skvělé souhře, míč do sítě Třince uklízí Jan Pázler, který má v této sezóně na kopačkách již třináctou gólovou trefu. Domácí jsou nabiti energií a snaží se stále o útok. Úspěch sklízí v sedmnácté minutě, kdy se prosazuje Adam Vlkovan a to po situaci, kdy z přímého kopu Jan Pázler nastřeluje gólmana Lukáše Palečka, ten míč sice vyráží, ale právě na kopačky Adama Vlkovana, který zvyšuje náskok domácích na 2:0. Kolem dvacáté mnuty se několik dalších dlouhých minut hra točí kolem středového pole. Oba celky s houževnatostí bojují o balon. Velká houževnatost domácích však přináší v 38 minutě žlutou kartu pro Otto Urmu. Jakoby to posílilo třinecké, kteří ve 40 minutě vstřelují gól a to konkrétně Václav Juřena, kterému se podařilo i přes vybíhajícího domácího gólmana umístit míč rychle do sítě. Tím končí první poločas. Nutno dodat, že je tu znát výborná atmosféra díky jak domácím, tak i třineckým fanouškům.

2. poločas – Druhý poločas přinesl další dva góly a také několik udělených žlutých karet. Zdálo se, že rozhodčí drží zápas pevně v ruce. Zhruba první čtvrthodinku jsou u míče převážně hosté, zcela jistě je posílil kontaktní gól na konci prvého poločasu. V 62. minutě se po rohovém kopu domácích zcela evidentně dotkl rukou míče hostující hráč, kope se penalta. K pokutovému kopu se staví Jan Pázler, penaltu proměňuje a zvyšuje tak vedení FC Hradec Králové na 3:1. Do dvou minut se opět prosazují hradečtí a v 66. minutě, Jiří Funda po krásné týmové akci uklízí míč do prakticky prázdné branky – 4:1. Hradečtí jsou jednoznačně namlsaní a ženou se do dalšího útoku, který končí tyčkou z kopaček Ladislava Martana a neuběhne téměř ani minuta a je tady další tyč od hradeckých na třineckou branku od Jan a Kvídy. 83. minuta přináší žlutou kartu pro hostujícího hráče Tomáše Masaře, protože po střetu s hradeckým Petrem Scharzem evidentně filmuje pád. 89. minuta přináší opět bouřlivé ovace pro domácí fanoušky, neboť na neskutečných 5:1 zvyšuje junior Jiří Miker a to ještě v pádu. V 91. minutě dostává žlutou kartu domácí hráč Jiří Miker. Zápas končí a FC Hradec Králové naprosto právem připisuje do tabulky zaslouženým vítězstvím 3 body. Hráči děkují skandujícím fanouškům a odchází se slavnostní náladou do kabin.

Na tiskové konferenci po utkání hluboce smeká a gratuluje k výkonu domácích trenér FK Fotbal Třinec Jiří Neček a dodává, že se za výkon svého družstva a počet gólů v jejich síti omlouvá svým fanouškům. Trenér domácího celku Karel Havlíček novinářům sděluje, že výhru je třeba brát s pokorou a předvést stejné výkony i v dalších zápasech.

Fotogalerie

Linkuj elánek Linkuj.cz  Linkuj.cz  |   Facebook  Facebook  |   Google  Google  |   Jagg.cz  Jagg.cz  |   Digg  Digg
Mohlo by Vás zajímat
loading...

Další zprávy z lokality Hradec Králové
Krádež v pivnici objasněna: K vloupání se přiznal štamgast podniku
Svinarské břehy propojila provizorní lávka. Po jejím zprovoznění začne rozebírání starého mostu
Záchrana spoutané ženy: Klíček naštěstí pasoval
V areálu ČKD hořela hořčíková pec. Škoda zřejmě přesáhne jeden milion korun
Ležící osobě na chodníku zavolal pomoc. Byla to jen kaluž vody
Univerzita Hradec Králové si během roku 2018 již začala hrdě připomínat významná výročí československé historie s projektem : „Univerzitní osmičky“
Další Helicoptershow přitáhla pozornost diváků
Hradecké koupaliště Flošna zahájilo takzvanou vedlejší sezónu
Taktické cvičení: Útočníci ohrozili na koncertu 1600 osob
Poradenské centrum Univerzity Hradec Králové pořádalo akci : „Léto bezpečně“
Na Pivovarském náměstí slavili Den kraje
Hradec Králové hostil Mistrovství České republiky starších žákyň v kategorii U15 v basketbale
Proběhl 3. ročník sportovní a zároveň charitativní akce „Vyběhněme s násilím“
Stadion pro výcvik a požární sport v Hradci Králové začne po rekonstrukci opět sloužit sportovcům

17.04.2018 | 10:25 | Vysoké Mýto

Hradecké Lvice na pražské palubovce ve třetím semifinále proti ZVV USK Praha statečně bojovaly, avšak do finále postupují pražské hráčky
10.04.2018 | 20:37 * | Fletch

Juniorky Sokola Nilfisk Hradecké Lvice bojují v Mistrovství České republiky o postup do další fáze bojů, v cestě jim stojí Basket Žabiny Brno
09.04.2018 | 19:00 | Fletch

Hradecké Lvice se v semifinále ŽBL na tři vítězné zápasy utkávají s USK Praha
09.04.2018 | 12:36 | Fletch

Finálový sen se v Extralize ledního hokeje juniorů rozplynul v semifinále na hokejkách Komety Brno
03.04.2018 | 17:04 | Fletch

5. čtvrtfinále playoff získaly na svou stranu Hradecké Lvice po vítězství nad BLK Slavia Praha 92:63

Postavili záliv ve veřejném zájmu. Semafor má ale „vadu“
Zasedla valná hromada destinační společnosti Orlické hoy a Podorlicko. Co plánují na rok 2018?
Nádraží a nebo autobusové zálivy? Je navržené řešení bezpečné?
Ústí nad Orlicí
Havarovaný kamion komplikoval dopravu
Závěrečný koncert Kocianova Ústí 2018
Rekonstrukce aquaparku je před dokončením. Návštěvníci si budou užívat v nerezových bazénech
Nová výsadba nahradila vichřicí poničené stromy
Žamberk
Oblíbená divadelní přehlídka přilákala do Divišova divadla více než tisícovku diváků!